The Orange Box (Xbox 360) - okladka

The Orange Box (Xbox 360)

Premiera:
10 października 2007
Premiera PL:
19 października 2007
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
Strona:
brak danych

ObserwujMam (9)Gram (4)Ukończone (4)Kupię (1)

Opis The Orange Box (Xbox 360)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 47h 7min

+ czaswięcej

The Orange Box to kompilacja gier Half-Life 2 (wraz z dodatkami Episode One i Episode Two), Portal oraz Team Fortress 2.

Half-Life 2

Half-Life 2 to kontynuacja niezwykle popularnej strzelanki, stworzonej przez firmę Valve, a opublikowanej przez Vivendi Universal Games.

Tytuł ponownie przedstawia losy Gordona Freemana - naukowca, który w wyniku niefortunnego zbiegu okoliczności zmuszony został do chwycenia za broń i walki o przyszłość ludzkości. Na drodze do przetrwania naszego gatunku stają bowiem obcy, uwolnieni w laboratoriach Black Mesa. Protagonista musi zatem przemierzyć wiele niebezpiecznych terenów, by finalnie zamknąć potężne wrota, umieszczone na szczycie złowieszczej wieży. Wrota, którymi każdej minuty napływają kolejne zastępy wroga.

Half-Life 2 przenosi nas do fikcyjnego miasta City 17 oraz jego okolic. Na gracza czeka łącznie 12 rozbudowanych, wciągających i pełnych akcji poziomów, a każdy w odmiennej stylistyce oraz z inną grupą oponentów na czele. Gordon nie jest jednak bezbronny. W dłoniach dzierży wiele różnych broni, w tym m.in. pistolety, karabiny oraz strzelby. W pewnym momencie dostaje też Gravity Gun - specjalny pistolet, umożliwiający manipulowanie przedmiotami. Podnoszenie ich, upuszczanie i miotanie nawet na duże odległości.

Half-Life 2 prócz rozbudowanej kampanii, oferuje też multiplayer, niemniej jednak jest on jedynie dodatkiem. Prawdziwe rozgrywki sieciowe to Counter Ctrike: Source - odrębna gra, przeznaczona wyłącznie do potyczek w większym gronie. Tytuł jest dołączany do każdego egzemplarza HL2.

Specjalnie na potrzeby Half-Life 2 studio Valve opracowało silnik graficzny Source. Jest on oparty na enginie napędzającym Quake 3, oferuje zatem wysokiej jakości tekstury, płynne animacje postaci oraz wiele nowoczesnych efektów specjalnych. Narzędzie jest bardzo dobrze zoptymalizowane, dzięki czemu do poprawnego działania gry nie potrzeba niebywale potężnego komputera.

Portal

Portal to gra zręcznościowa posiadająca elementy logiczne. Gracz wciela się w postać człowieka uwięzionego w specjalnym ośrodku naukowym i jego celem będzie przechodzenie z jednego pomieszczenia do drugiego przy wykorzystaniu specjalnej broni zwanej Portal Gun.

Pukawka jest w stanie otwierać połączone ze sobą portale, które umożliwiają błyskawiczne przemieszczanie się po lokacji oraz przenoszenie różnych przedmiotów w miejsca, w których możemy zrobić z nich użytek. W sumie do rozwiązania jest kilkanaście mniej lub bardziej skomplikowanych zagadek, które powinny pochłonąć kilka godzin z wolnego czasu gracza.

Portal działa na silniku graficznym Source, zastosowanym między innymi w Half-Life 2. Oprawa audio-wizualna jest więc na wysokim poziomie, a model fizyki bardzo rozbudowany i niezwykle realistyczny!

Team Fortress 2

Team Fortress 2 to sieciowa gra akcji stworzona przez firmę Valve, znaną między innymi dzięki niezwykle popularnej serii Half-Life. Team Fortress 2 podobnie jak wspomniany hit korzysta z nowoczesnego silnika graficznego Source Engine, w przeciwieństwie jednak do Half-Life 2, oprawa wizualna jest bardziej komiksowa i humorystyczna.

Team Fortress 2 jest częścią składową zestawu The Orange Box. Kontynuacja podobnie jak pierwowzór opiera się na wypełnianiu szeregu zadań przy pomocy ekipy walecznych oszołomów. Sprawa nie jest jednak zbyt prosta, ponieważ po drugiej stronie barykady stoi podobna ekipa, której zadaniem jest przeszkadzanie nam. Każda grupa posiada dziewięc klas postaci: Heavy, Spy, Scout, Demolitions, Engineer, Medic, Sniper, Soldier i Pyro. Każda z nich ma inne umiejętności oraz uzbrojenia, a co za tym idzie kluczem do sukcesu jest skuteczne wykorzystywanie każdej z nich.

Jak w każdej grze sieciowej tak i w Team Fortress 2 znaleźć można wiele mniej, lub bardziej rozbudowanych poziomów, na których toczą się starcia. Autorzy obiecali także wydawać nowe elementy do gry przy pomocy usługi Steam.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Screeny z The Orange Box (Xbox 360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?