Tropico 5 (X360) - okladka

Tropico 5 (X360)

Premiera:
07 listopada 2014
Premiera PL:
27 marca 2015
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / Ekonomiczna
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Tropico 5 (X360)
Materdea @ 19:00 30.01.2014
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.

Śr. długość gry: 22h 20min

+ czaswięcej

Tropico 5 to kolejna odsłona strategii czasu rzeczywistego, gdzie gracz wciela się w postać El Presidente. Za tytuł ponownie odpowiedzialni są deweloperzy z bułgarskiego studia Haemimont Games.

Produkcja sporo różni się od poprzedniczki. Autorzy postanowili bowiem zrezygnować z obecnego szkieletu serii i zbudowali grę od zera, co skutkuje dużą ilością zmian, także w oprawie wizualnej. Kolejna nowość to prowadzenie działań na dużo większą skalę niż to miało miejsce dotychczas.

Twórcy postanowili zerwać z dotychczasową koncepcją prowadzenia republiki bananowej od - relatywnie - czasów na współczesnych na rzecz cofnięcia się wprost do korzeni - do odkryć Krzysztofa Kolumba. Krótko mówiąc, epoka kolonialna nie jest nam obca. Idą za tym nowe budynki, dekrety i jednostki. Jednocześnie polityka, którą prowadzimy, musi być dostosowana do obecnego stulecia.

Sporą nowością w serii Tropico jest tworzenie szlaków handlowych, zarówno naziemnych jak i wodnych. Jeśli planujemy, by nasz skrawek terenu był swoistym punktem handlowym przez który przepływają tony towaru, musimy się zaopatrzyć w statki, co także jest świeżynką w tym cyklu.

Tropico 5 zaoferuje po raz pierwszy w historii marki tryb multiplayer. Zmierzymy się z maksymalnie czterema graczami na jednej mapie, a naszym celem jest albo współpraca, albo rywalizacja. Możemy bowiem handlować i zbierać sojuszników, wymieniać się towarami i pomagać sobie, lub też prowadzić zbrojne operacje w zakresie przejmowania kolejnych połaci wyspy siłą.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian,
Screeny z Tropico 5 (X360)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?