No Man's Sky (SWITCH) - okladka

No Man's Sky (SWITCH)

Premiera:
07 października 2022
Premiera PL:
07 października 2022
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Redakcja:Słaba ▶
Czytelnicy:brak ▶
Popularność:0%
Chcesz taki licznik?
Opis No Man's Sky (SWITCH)
Materdea @ 21:15 25.06.2022
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

No Man's Sky to przygodowa gra akcji z otwartym światem osadzona w klimacie science-fiction z charakterystyczną, komiksową oprawą wizualną. Produkcja jest autorstwa studia Hello Games, twórców serii Joe Danger.

No Man's Sky pozwala graczowi wcielić się w samodzielnie wykreowaną postać astronauty, który dostaje do dyspozycji nielimitowaną przestrzeń kosmiczną, a jego zadaniem jest dotarcie do centrum galaktyki. Zaczynając na losowo wygenerowanej planecie ruszamy w nieznane, po drodze spotykając nie tylko obce cywilizacje, ale również przyjaznie nastawione postacie zlecające nam zadania.

Rozgrywka No Man's Sky opiera się na eksploracji w pełni otwartego świata - dokładnie rzecz biorąc, to całego układu gwiezdnego z miliardami planet posiadającymi własny ekosystem, atmosferę i mieszkańców. Głównym środkiem lokomocji są pojazdy kosmiczne, służące do przemieszczania się pomiędzy obiektami niebieskimi. Znajdując się już na danej planecie, można zwiedzać ją chodząc, biegając czy też pływając. Ważnym aspektem jest crafting z pozyskiwanych na wspomnianych planetach surowców - i to zarówno w skali mikro (przedmioty codziennego użytku) jak i makro (tworzenie np. lepszych części do statku, dzięki czemu będziemy podróżować szybciej/wydajniej). Poza elementem eksploracyjnym, równie istotny jest aspekt cRPG-owy, czyli utrzymywanie relacji z wieloma frakcjami. Wykonując zlecane questy możemy zaskarbić sobie przychylność jednej, ale tym samym zniechęcić do siebie drugą. W celu obrony przed agresywnymi jednostkami w No Man's Sky mamy prosty system walki opierający się na broni białej oraz palnej. Tytuł posiada również zaawansowany system destrukcji umożliwiający np. zrobienie wyrwy w meteoroidzie i przeleceniu przez utworzoną szczelinę. Jego efekty można zaobserwować także w czasie potyczek.

No Man's Sky oferuje zabawę dla pojedynczego gracza, jednak gracze spragnieni integracji mogą łączyć się w drużyny (na konsolach maksymalnie ośmio-, zaś na PC-tach 32-osobowe).

PEGI: Od 3 latZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?