Dissidia: Final Fantasy (PSP) - okladka

Dissidia: Final Fantasy (PSP)

Premiera:
18 grudnia 2008
Premiera PL:
03 września 2009
Platformy:
Gatunek:
Bijatyka / Zręcznościowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (16)Gram (6)Ukończone (4)Kupię (5)

Opis Dissidia: Final Fantasy (PSP)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 65h 0min

+ czaswięcej

Dissidia: Final Fantasy jest grą akcji, której producentem jest znane studio Square-Enix. Tytuł jest exlusiwem wyłącznie na PlayStation Portable.

Fabuła jest dość ciekawa. Kosmos, bogini harmonii. Chaos, bóg niezgody. Panują w rożnych sferach. Tych oto dwóch bogów zebrało wojowników ze wszystkich ziem świata, aby prowadzić ich do wielkiej wojny. Kosmos i Chaos byli równej siły. Uważano, że konflikt trwać będzie wiecznie. Ale - saldo było złamane. Ci, którzy odpowiedzieli na wezwanie Chaosa, otrzymali życie wieczne. Świat zostaje rozdarty, tonie w wirze zakłócenia. Jeśli chodzi o kilku wojowników, ich losy zostaną określone już przez gracza, którymi oto on pokieruje.

Dissidia: Final Fantasy określa się jako "dramatyczne stopniowe działanie" z powodu szybkiej, śmiertelnej oraz dramatycznej akcji. Gra posiada multiplayer, do którego gracze łączą się ze sobą wbudowaną w konsolę siecią Wi-Fi. Gracze mogą również dostosować swoje siły i umiejętnośći z gier do swojego sprzętu, aby później szybko je wybierać.

Animacja postaci jest w pełni funkcjonalna i świetnie wygląda. Postacie są w stanie wykonywać specjalne manewry z wykorzystaniem tego, co dała natura. Poza tym, po całych mapach rozsiane są pułapki, na które wejście może skończyć się różnymi złymi skutkami.

Jedną z głównych funkcji systemu walki jest "ex Gauge", które mogą być wypełniane w różnych formach, takich jak spowodowanie wielkiej szkody na przeciwnikach, biorąc przy tym ich życie, a także szybkie uzyskiwanie przedmiotów rozrzuconych wokół pola gry. Jeśli wskaźnik "ex Gauge" jest wypełniony do końca, gracz może wprowadzić się w "ex Mode", który znacznie zwiększa siłę oraz umożliwiający nowe ataki, w tym "EX Burst", nieunikniony specjalny atak podobny do Limit Break, który to jest dostępny w wielu częściach serii Final Fantasy.


Wkład w encyklopedię mieli:   MicMus123456789,
PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z Dissidia: Final Fantasy (PSP)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdavid31121   @   15:15, 10.03.2010
Ta gra zwaliła mnie z nóg ale początkujący mają za trudno bardzo ciężko się walczy ale za to grafika ładna
0 kudosportugas123   @   19:57, 16.08.2013
Gra jest piękna i to nawiązanie do przeszłości bohaterów Cosmos *-* ale nie zgodzę się z tobą david ta gra to pierwsza gra z serii Final Fantasy, w którą grałem i poszło mi świetnie (do momentu kiedy kończymy pracę dla Shannato i tego drugiego), nawet moja 5 letnia siostrzyczka dała sobie radę na najtrudniejszym poziomie trudności xD (tyle, że Terrą). Grafika jest na świetna, fabuła tak samo, system walki jest bardzo wygodny. Tylko te kamyczki co dawały jakieś moce trochę mi nie pasowały. Daję 9 Uśmiech