Pentiment (PS4) - okladka

Pentiment (PS4)

Premiera:
22 lutego 2024
Premiera PL:
22 lutego 2024
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
- napisy
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Pentiment (PS4)
Materdea @ 19:29 21.02.2024
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: 9h 5min

+ czaswięcej

Pentiment to klasyczna przygodówka 2D od studia Obsidian Entertainment, której akcja została osadzona w niecodziennym historycznym momencie - początku XVI wieku w Niemczech.

Fabuła Pentiment pozwala graczowi przenieść się do Niemiec z początku XVI wieku. Gracz wciela się w postać Andreasa Malera - ilustratora z lokalnym opactwie Kiersau, który zostaje uwikłany w serię morderstw dokonanych w na przestrzeni 25 lat. Protagonista jest zdeterminowany, by poznać i ujawnić tożsamość zabójców, ale każda podejmowana przez niego decyzja ma długotrwałe konsekwencje i wplątuje go w powiązany ze zbrodniami spisek.

Rozgrywka Pentiment reprezentuje gatunek klasycznych, dwuwymiarowych przygodówek, z ręcznie rysowanymi tłami - a w tym przypadku wszystkich elementów. Oprawa wizualna bowiem stylizowana jest na ilustracjach w księgach, które wówczas przepisywali i ozdabiali mnisi w Europie. Poza eksploracją zamkniętych lokacji, zdobywaniu nowych przedmiotów i rozwiązywaniu zagadek środowiskowych (związanych z dochodzeniem), rolą gracza jest jeszcze wybieranie dostępnych opcji dialogowych - w tym przesłuchiwanie podejrzanych.

PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera mocny język
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?