Inkulinati (PC) - okladka

Inkulinati (PC)

Premiera:
22 lutego 2024
Premiera PL:
22 lutego 2024
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Inkulinati (PC)
Kawira @ 08:56 21.10.2021
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Inkulinati to gra z gatunku strategii czasu rzeczywistego z niezwykle charakterystyczną estetyką: akcja produkcji dosłownie rozgrywa się na stronicach średniowiecznych manuskryptów. Za projekt odpowiada debiutanckie, niezależne polskie studio Yaza Games.

Fabuła Inkulinati pozwala wcielić się graczowi w tytułowego iluminatora,  średniowiecznego artystę-rzemieślnika, malarza nanoszącego na karty kodeksów lub książek stosunkowo proste ozdoby zwane iluminacjami. Bohater za pomocą żywego inkaustu wskrzesza jednostki i walczy z innymi, podobnymi sobie mistrzami. Naszym zadaniem jest pokonanie ich wszystkim oraz uzyskanie tytułu najpotężniejszego iluminatora wszechczasów.

Rozgrywkę w Inkulinati obserwujemy "z boku" - całość utrzymana jest w dwóch wymiarach, a akcja dzieje się na stronach manuskryptu. Naszym zadaniem jest zbieranie jednego zasobu - inkaustu - oraz przyzywanie za jego pomocą armii do pokonania przeciwnego dowódcy. Twórcy wzięli inspiracje z, jak to ujęli, "średniowiecznych memów", zatem korzystamy z takich formacji jak króliczy piechurzy, wetknięte w odbyt trąby czy ślimaki-ludojady. W walce pomagają nam specjalne umiejętności samego rysownika. Możemy - między innymi - zgnieść wrogich wojaków pięścią lub namalować przeszkody. Wraz z postępami odblokowujemy coraz potężniejsze jednostki i moce do wykorzystania.

Inkulinati oferuje zarówno kampanię fabularną dla pojedynczego gracza lub pojedynkować z przyjacielem przy jednym komputerze.

Inkulinati 31 stycznia 2023 roku trafiło do programu Steam Early Access.

Screeny z Inkulinati (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?