Motorstorm Apocalypse (PS3) - okladka

Motorstorm Apocalypse (PS3)

Premiera:
16 marca 2011
Premiera PL:
16 marca 2011
Platformy:
Gatunek:
Wyścigi
Język:
Producent:
Strona:

ObserwujMam (27)Gram (4)Ukończone (11)Kupię (8)

Opis Motorstorm Apocalypse (PS3)
szewczu @ 21:51 11.06.2010
Sławomir "szewczu" Szewczyk
Concept Artist & Matte Painting

Śr. długość gry: 19h 50min

+ czaswięcej

Motorstorm Apocalypse to czwarta odsłona widowiskowej gry wyścigowej, w której mamy możliwość kierować szaleńczo szybkimi maszynami wszelakiej budowy i prezencji. Podobnie jak poprzednie odsłony, produkcja skierowana jest do posiadaczy stacjonarnej konsoli Sony - PlayStation 3.

Umieszczenie w tytule słowa Apocalypse, jest jak najbardziej na miejscu. Podczas wyścigów, musimy mieć oczy na około głowy, gdyż nigdy nie wiadomo co nam na nią spadnie! O tak, nowy Motorstorm to pełna dawka adrenaliny i szaleńczych wyścigów, podczas których wielkie wieżowce walą się w wyniku trzęsień ziemi, a asfalt rozpada się jak klocki. Jakby tego było mało, prawie przez całą trasę wybuchają bomby, w wyniku których w powietrzu fruwają najrozmaitsze odłamki!

Trasy nie biegną już liniowym torem. Twórcy dają nam wielką swobodę podczas wyścigów. Możemy zatem korzystać z różnych skrótów i udogodnień. Nie jeden raz przyjdzie nam naszą maszyną przejechać też na skraju jakiejś przepaści, czy po wnętrzu dopiero co zawalonego domu.

Motorstorm Apocalypse oferuje także znakomity edytor tras! Dzięki niemu w szybki i łatwy sposób tworzymy własne tory, a następnie dzielimy się nimi za pośrednictwem PlayStation Network z innymi użytkownikami.

Prowadzone maszyny możemy modyfikować wizualnie, jaki i pod względem osiągów. Podczas gry zdobywamy, bowiem, punkty, które później przeznaczamy na konkretne podzespoły.

Poza zwykłym, szaleńczym trybem dla pojedynczego gracza, produkcja panów ze studia Evolution oferuje także wyśmienity multiplayer. Zabawa sieciowa oferuje trzy różne tryby. Mowa o "Wreckreation", umożliwiającym zabawę maksymalnie szesnastu graczom, czteroosobowy split-screen oraz coś, co twórcy nazwali 4 v 12. Ostatni ze wspomnianych modeli jest naprawdę hardcorowy, gdyż zmierzą się w nim cztery osoby siedzące przy jednej konsoli z dwunastoma innymi przez sieć!

Motorstorm Apocalypse wspiera technologię stereoskopowego 3D.

PEGI: Od 16 latZawiera przemocZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Screeny z Motorstorm Apocalypse (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosDomestos   @   20:41, 28.12.2010
Nareszcie kolejny motorstorm ! Już nie mogę się doczekać ;P
0 kudoswayn76   @   16:08, 11.04.2011
wygląda całkiem przyzwoicie poprzednie odsłony tej gry były rewelacyjne ciekawy sposób na wyścigi ta część też na pewno znajdzie w moim spisie


po zakupie i przejechaniu kilkudziesięciu wirtualnych kilometrów muszę stwierdzić że oprócz ciekawych wyścigów i całkiem niezłej grafiki gra nie posiada nic więcej brakuje tego czegoś z poprzednich części będą musiały przyjść prawdopodobnie długie zimowe nudne wieczory zanim usiądę aby ukończyć tą grę dla miłośników ścigałek nie warte polecenia
0 kudosremik1976   @   11:49, 23.06.2012
Moim zdaniem jest to najgorsza część Motorstorma jaka wyszła do tej pory. Gra jest całkowicie pozbawiona klimatu jaki miały poprzednie części. Niby trwa festiwal, ale w ogóle nie da się go odczuć, równie dobrze mogło by go nie być i tak nikt by tego nie zauważył. Jest wiele elementów które są na prawdę fajne, ale są skutecznie niszczone przez inne które są dodane na siłę. Trudność wyścigów z jakich słynął Motorstorm odeszła w zapomnienie, teraz przechodzi się ją bez najmniejszych problemów. Najtrudniejszy poziom jest łatwiejszy niż poziom normalny z poprzednich części. Jednym słowem casualizm do potęgi. Trasy i to co na nich się dzieje zasługują na pochwałę, bo na prawdę wrażenia są niesamowite, ale już same wyścigi są kiepskie. Do tego jakaś tęga głowa dodała znajdzki do wyścigów co jest pomysłem absurdalnym w tego typu wyścigach i to jeszcze w ilości 150-ciu sztuk. Nie dosyć, że nie ma czasu na ich szukanie, to jeszcze nie można się swobodnie poruszać po trasie i to w żadnym trybie. Uproszczono model zniszczeń, który był kiedyś bardzo efektowny i dodawał dodatkowego smaczku grze. Samo poruszanie się pojazdami też już nie jest fajne, wykorzystywanie dopalacza jako głównego źródła napędu jest dość denerwujące. W sumie akurat to nigdy mi się nie podobało w Motorstormach, ale teraz jest jeszcze gorzej. Czas przegrzewania się dopalacza jest tak krótki, że praktycznie cały czas jedziemy na granicy eksplozji naszego pojazdu. Tuning chyba też został dodany na siłę bo jest zrobiony niechlujnie i nie wpływa absolutnie na nasze osiągi. Dźwięk w grze też nie jest najlepszy, kiepski soundtrack w porównaniu do poprzedników, bardzo złe zrównoważenie głośności poszczególnych efektów. Jedynie odgłosy kataklizmów zasługują na pochwałę, bo są na prawdę realistyczne. Tryb multi to całkowita porażka, ale nie chodzi tu o samą rozgrywkę, a o działanie serwerów Motorstorma. Bardzo częste wyrzucanie z gry, a co za tym idzie kasowanie postępów ( zakłady ) i bardzo długie oczekiwanie na ponowne połączenie z serwerem po wyrzuceniu. Często się czeka nawet pół godziny, albo i dłużej. Ogólnie można zagrać, ale gra dobra tylko na raz i ja osobiście nie chciałbym więcej ujrzeć takiego Motorstorma. Powinni czym prędzej powrócić do korzeni serii, bo taka kontynuacja ją zniszczy.