Wolfenstein 3D (PS3) - okladka

Wolfenstein 3D (PS3)

Premiera:
03 czerwca 2009
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
Strzelanka
Język:
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis Wolfenstein 3D (PS3)
[R]ay @ 17:12 16.05.2009

Śr. długość gry: 11h 35min

+ czaswięcej

Jeden z pierwszych gier FPS na świecie, który odniósł niemały sukces we wszystkich strefach Ziemi. Zna go z pewnością każdy pecetowiec, jak i zarówno konsolowiec.

Kierując specjalnym agentem Williamem "B.J." Blazkowiczem należy rozwikłać niecierpiącą zwłoki zagadkę. Niemieckie wojska, przy pomocy szalonego doktora "Schabbsa" próbują stworzyć super-żołnierza (pod kryptonimem operacji Eisenfaust), niezwyciężonego i zawsze gotowego do boju, aby poszerzyć szeregi armii o ten prototyp i wygrać II wojnę światową. Sprawa wygląda nader niesamowicie, toteż rząd amerykański postanawia wysłać swoją prawą rękę do obadania sytuacji. Wkrótce bohater trafia do więzienia, ale równie szybko się z niego wydostaje. Teraz musi uciec z tytułowego zamku Wolfenstein i pokonać szwabskie oddziały. Biegając po budynku, należy znaleźć złoty lub srebrny klucz, trafić do windy i zjechać niżej, żeby znów zrobić to samo.

Lokacji są bardzo podobne do siebie, a na końcu poszczególnych znajduje się boss, którego trzeba rozwalić. Tekstury nie są za bogate i łatwo się tu zgubić. Wszystko rekompensują jednak tajne pomieszczenia, w których znaleźć można liczne bonusy, chociażby w postaci najmocniejszych broni. Tych ostatnich są tylko 4 rodzaje: nóż, świetnie nadający się do eksterminowania łatwiejszych przeciwników, pokroju chociażby zwierząt; oraz bronie palne - znany Colt, MP-40 oraz coś na wzór mini-guna.

Sterować postacią można na 2 sposoby: za pomocą myszki i klawiatury, czy nieśmiertelnego joysticka (na myśl przychodzą innowacyjne projekty Microsoftu.

Zastosowana oprawa graficzna, jak wskazuje nazwa programu, była trójwymiarowa. W tamtych czasach okazała wielkim przełomem dając początek całemu gatunkowi first-person shooterów.

Wolfenstein 3D można nabyć za kwotę poniżej 5 Euro za pomocą sieci PSN (PS3) i XBLA (X360). Zaś wersja na Iphone jest w pełni darmowa - wystarczy ją pobrać STĄD. Plik ten waży niecałe 10 MB.


Wkład w encyklopedię mieli:   MicMus123456789,
PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Screeny z Wolfenstein 3D (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRJ_romario   @   17:37, 20.09.2011
Zagrywałem się w to lata świetlne temu. Oj to były czasy.
0 kudoshunter   @   19:59, 20.09.2011
Oj to była... sorry JEST gra Szczęśliwy