Nightmare Before Christmas: Oggies Revenge (PS2) - okladka

Nightmare Before Christmas: Oggies Revenge (PS2)

Premiera:
30 września 2005
Premiera PL:
30 września 2005
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa
Język:
Angielski
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (2)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Nightmare Before Christmas: Oggies Revenge (PS2)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

The Nightmare Before Christmas: Oogie’s Revenge. Fabuła gry The Nightmare Before Christmas: Oogie’s Revenge nawiązuje do akcji filmu animowanego pod tym samym tytułem. Ta gra stanowi kontynuację historii Jacka Skellingtona, Oogie Boogie oraz innych postaci znanych z obrazu Tima Burtona.

Dzieło Tima Burtona The Nightmare Before Christmas to pierwszy długometrażowy film animowany zrealizowany tzw. techniką „stop-motion”. Jego oryginalność polega na tym, że - klatka po klatce - wykonano odpowiednią ilość zdjęć kukiełkowym bohaterom filmu, a następnie odtworzono je z należytą prędkością. W efekcie, na ekranie uzyskano fascynujące i niepowtarzalne postacie, które w dodatku poruszały się bardzo płynnie i naturalnie. Wizjonerski geniusz Tima Burtona zaowocował zapierającym dech w piersiach światem, zamieszkiwanym przez niezapomnianych bohaterów.

W duchu tej innowacyjnej i wirtuozerskiej animacji, Capcom, Buena Vista Interactive oraz Tim Burton pracują nad całkowicie nowym produktem nawiązującym do pomysłowego świata filmu. Fani obrazu oraz gracze już wkrótce staną się uczestnikami niczym nieskrępowanej interaktywnej rozrywki, która będzie zgodna z ideą pierwowzoru. Gra wiernie odtworzy oryginalnych bohaterów, a przepięknie renderowane środowisko uprzyjemni zwiedzanie bajecznego świata. Budowana na tych fundamentach wciągająca rozgrywka sprawi, iż gra dostarczy naprawdę wielu wspaniałych emocji.

„Świat The Nightmare Before Christmas: Oogie’s Revenge to pełne niesamowitych postaci środowisko gry” powiedział Thierry Braille, wiceprezydent oraz główny menedżer Buena Vista Games EMEA. „Jesteśmy niezmiernie podekscytowani możliwością współpracy z Capcom i ich znakomitym zespołem z Japonii. Rezultatem naszej wspólnej pracy będzie zapierający dech w piersiach i wciągający produkt, którym ekscytować się będą zarówno fani filmu, jak i miłośnicy gier wideo.

The Nightmare Before Christmas: Oogie’s Revenge to przygodowa gra akcji, w której gracze wcielają się w rolę Jacka Skellingtona, Dyniowego Króla miasteczka Halloween. Główny bohater musi pomóc w uwolnieniu osady z rąk psotnego Oogie Boogie oraz jego popleczników. Jack dysponuje szerokim wachlarzem możliwości ataku, a ponadto może korzystać z tzw. „Rubber Soul” oraz potrafi zmieniać kostiumy w trakcie rozgrywki.

Cechy:
- Kontynuacja arcyciekawej historii Jacka Skellingtona, Oogie Boogie oraz innych bohaterów znanych z filmu:
- Wiernie odtworzony świat filmu i jego bohaterowie.
- Dodatkowe obszary miasteczka Halloween, których wygląd zaprojektowano na bazie inspiracji światem wykreowanym przez Tima Burtona.
- Głosów bohaterom użyczają aktorzy z filmowego pierwowzoru. W grze można ponownie usłyszeć wyjątkowego Jacka Skellingtona, Oogie Boogie, Burmistrza i wielu innych.

Pomysłowa i wszechstronna broń – „Rubber Soul”:
- Zielone, gumowe, zmieniające kształt stworzenie, które przyczepiło się do ręki Jacka.
- Przekształca się, rozciąga, kurczy i przyczepia do wielu rozmaitych obiektów.
- Pomaga Jackowi odpierać ataki przeciwników.
- Umożliwia chwytanie znajdujących się w oddali przedmiotów, dzięki czemu można nimi rzucać we wrogów.
- Przyczepia się do odległych miejsc, do których Jack nie miałby normalnie dostępu.

Specjalne zmiany kostiumów w czasie rzeczywistym oraz związane z nimi ataki:
- Specjalna umiejętność pozwala przemieniać się w Świętego Jacka lub Dyniowego Króla.
- Święty Jack rzuca prezentami-niespodziankami i w ten sposób ogłusza swoich przeciwników. Może także przywoływać bałwana, który zamraża wrogów. Następnie, powracając do normalnej postaci eliminuje ostatecznie przeciwników za pomocą „Rubber Soul”.
- Podobnie jak w filmie, Dyniowy Król umożliwia Jackowi dmuchanie płomieniami oraz wykonywanie ognistych ataków, siejących spustoszenie w szeregach wrogów.

Walki oparte na podkładach muzycznych:
- Specjalny tryb walki związany z odtwarzaniem piosenek.
- Naładuj pasek mocy Jacka korzystając z przycisków, których symbole pojawiają się na ekranie w trakcie odtwarzania utworów.
- Udane odegranie sekwencji muzycznej pozwala Jackowi na wykonanie śmiercionośnego ataku.

PEGI: Od 7 latZawiera przemocZawiera sceny wywołujące strach
Screeny z Nightmare Before Christmas: Oggies Revenge (PS2)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?