Final Fantasy XII (PS2) - okladka

Final Fantasy XII (PS2)

Premiera:
31 października 2006
Premiera PL:
styczeń 2007
Platformy:
Gatunek:
RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (62)Gram (14)Ukończone (12)Kupię (4)

Opis Final Fantasy XII (PS2)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 145h 6min

+ czaswięcej

Final Fantasy XII jest kolejną częścią jednej z najpopularniejszych gier RPG na świecie. Po kilku średnio udanych eksperymentach polegających na przenoszeniu świata gry do innych gatunków, przyszła kolej na powrót do korzeni i zaoferowanie graczowi rozbudowanej i wciągającej fabuły, dynamicznych starć z przeciwnikami oraz oczywiście ogromnych możliwości rozwoju głównego bohatera.

Final Fantasy XII przenosi nas do świata Ivalice, w którym około dwa lata wcześniej doszło do konfliktu pomiędzy rasami Archadianów oraz Rosalianów. Walkę wygrywają ci pierwsi i rozpoczynają rządy totalitarne, w których każdy kto im się sprzeciwi ląduje w betonowych butach na dnie rzeki. Gracz musi w tym nieprzyjaznym środowisku znaleźć sobie miejsce kierując poczynaniami 17 letniego Vaana, który postanawia zostać podniebnym piratem i wyzwolić okupowane miasto Rabanastre.

Oczywiście podobnie jak w poprzednich edycjach programu, tak i w Final Fantasy XII nasz heros nie jest osamotniony. W miarę progresji w grze poznajemy nowych przyjaciół z którymi następnie stawiamy czoła największym zagrożeniom.

Podróżując z jednej części krainy do drugiej, zbieramy wiele ciekawych i przydatnych przedmiotów oraz gromadzimy doświadczenie, które następnie wykorzystujemy na poprawianie własnych umiejętności. Starcia z wrogami odbywają się w podobny sposób jak w poprzednich edycjach, jedyną zmianą jest kilka modyfikacji oraz nowych przedmiotów mogących całkowicie odmienić losy boju.

Grafika w Final Fantasy XII stanowi znaczący krok na przód. Dzięki wykorzystaniu zaawansowanego silnika graficznego modele postaci pełne są szczegółów, a lokacje wyglądają bajecznie. Na uwagę zasługują także scenki przerywnikowe - pełne dynamiki, wspaniałych efektów oraz oczywiście niebywałego klimatu.

PEGI: Od 12 lat
Screeny z Final Fantasy XII (PS2)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosfebra1976   @   08:55, 08.04.2011
Jedyne typowo "Japońskie" RPG w które grałem Jeszcze na PSX'e
Gdyby nie walki z garnuszkami i zazwyczaj mało dojrzali hirołsi wszystko było by super.
Nie strawiłem tyko X i X-2, za Plażowe mainstremowe klimaciki rodem z serii o barbie
0 kudos_arthur49_   @   16:47, 24.10.2012
Ta gra mnie zachwyca - zaznaczę, że na początku grałem Final Fantasy XIII, Final Fantasy XIII-2. Dopiero teraz chwyciłem się za gry na PS2 - to chyba jedna z najdłuższych gier jakie widziałem, ale jak dla mnie ma trochę nietypowe jak na rpg zagadki, które już kilka razy mnie denerwowały.
Co prawda nadal seria FFXIII jest o niebo lepsza (to osobista opinia, więc proszę się nie obrażać), ale to najlepsza gra na PS2 - z rpg i jrpg rzecz jasna;) Zresztą wszystko co od SE jest extraSzczęśliwy
0 kudosmikhail01   @   23:48, 06.01.2013
Dziwna jest ta gra. Nie podobał mi się system walki, bardzo przypominał gry mmo. Bohaterowie bez wyrazu, dziś juz nie potrafię przypomnieć sobie żadnego z nich. Fabuła też nie porywa, po 40 godzinach grania dałem sobie spokój. Podobała mi się grafika, wydawało mi się, że jes wzorowana na Vagrant Story z psx-a. Nawet kamera podobnie pracowała.