Ojciec Chrzestny II (PC) - okladka

Ojciec Chrzestny II (PC)

Premiera:
07 kwietnia 2009
Premiera PL:
10 kwietnia 2009
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
Producent:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (139)Gram (87)Ukończone (50)Kupię (28)

Opis Ojciec Chrzestny II (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 26h 55min

+ czaswięcej

Ojciec Chrzestny II to druga część gry akcji opartej na trylogii powieści Mario Puzo o tym samym tytule. Omawiany program wykorzystuje licencję zarówno filmową jak i książkową, co pozwala graczom na oglądanie na ekranie monitora największych gwiazd Hollywood, które wzięły udział w ekranizacji kultowej powieści.

Z racji bycia sequelem, Ojciec Chrzestny II ponownie pozwala wsiąknąć w mafijny świat Nowego Jorku, gdzie gracz jako członek mafii będzie piął się w górę zdobywając coraz większe wpływy oraz uznanie. W porównaniu z częścią pierwszą, tytuł posiada przede wszystkim usprawniony system zarządzania kontrolowanymi dzielnicami oraz oprawę audiowizualną przystosowaną do standardów nextgenowych konsol.

Kuba w przededniu rewolucji. Odbywający się w Hawanie zjazd rodzin mafijnych kończy się krwawą jatką, w której ginie Twój don. Ktoś musi przejąć stery i przeprowadzić organizację przez trudny okres. Rodzina nie puszcza zasług w niepamięć – gdy Michael Corleone trafia pod lupę komitetu senackiego ds. przestępczości zorganizowanej, rodzina Corleone przydziela Ci zadanie odbudowania siatki interesów w Nowym Jorku i wejścia na nowe terytorium – Miami.

Rozbudowuj swój arsenał, zawiązuj alianse i podejmuj wszelkie decyzje konieczne do rozwoju organizacji. Pamiętaj, że konkurencja nie śpi: bądź przygotowany na przyjęcie nieproszonych gości i nie omieszkaj odwzajemnić wizyty.

Wyznaczona zostanie cena za Twoją głowę i staniesz się chodzącym celem, ale nie bierz tego do siebie – to tylko biznes.


Wkład w encyklopedię mieli:   MicMus123456789,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera kontrolowane rozgrywki sieciowe
Screeny z Ojciec Chrzestny II (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosspajderziom   @   21:50, 08.11.2010
Fajna gra tylko ja nie czuje już tego klimatu 7/10 .
0 kudosmatix02   @   00:56, 29.12.2010
Jedynka moim zdaniem to do kitu jest ale zobaczę dwójkę !!
0 kudosprzemek19972607   @   19:00, 27.01.2011
sam jesteś do kitu.jedynka to nadal bardzo dobra gra tylko gdzieś mi sie zgubiła.
0 kudosMarkos9595   @   19:02, 27.01.2011
Pierwasza część była bardzo fajna i mam nadzieję że 2 jest taka sama.
0 kudosurker   @   11:54, 06.02.2011
posiadam ojciec chrzestny 1 i 2 bardzo fajne ojciec chrzestny 2 bardzo łatwy według mnie przeszedłem całego i nie mam co robić ale bardzo fajny jest cała Floryda należy do mnie Nowy Jork i Kuba też Mangano i czi ini nie istniejom gra zaje Cenzura ta
0 kudosurban1212   @   14:31, 12.02.2011
Mi się 1 bardziej podobała.
0 kudosKBUM   @   12:45, 06.05.2011
Mi się podobała , ale chyba pod presją negatywnych opinii mi się od podobała .
A '1' też nie była zła , ale tak słaba grafa mnie odrzuca Smutny
0 kudossasuke257   @   13:05, 18.07.2011
Ja liczę na kolejną część bo ta gra bardzo mi się podobała.
0 kudoskesir   @   15:03, 18.07.2011
Witam koledzy !! Dziś stałem się posiadaczem gry "Ojciec Chrzestny II".
Teraz w Czym tkwi mój problem...
Gierka zainstalowana wszystkie dodatki co tam były przy niej też itd... klikam ikonkę gry a tutaj elegancko wyskakuje znane wszystkim graczom okienko pod tytyłem "Wystąpił problem z aplikacją godfather2.exe i zostanie ona zamknięta Przepraszamy za kłopoty. itd... itd... Wyślij raport o błędach i Nie wysyłaj itd..."
Co może zapobiec temu może ktoś mial podobny problem...

System: Microsoft Windows XP Professional Wersja 2002 Dodatek Service Pack 3
Pentium[R] Dual-Core CPU
E5200 @ 2,50GHz
2,50 GHz, 3,50 GB RAM
Karta Grafiki Radeon 9600

Kontakt: (GG: 6146000)

Zaznaczę iż takie gry jak Fifa 2010, Gothic 3 Zmierz Bogów czy nawet GTA IV u mnie chodzą bez zająknięcia...

0 kudosHomej   @   11:41, 11.04.2012
Szukam graczy do gry w Ojca Chrzestnego II na Online mój mail to PanHomej_(at)_gmail.com można się ze mną kontaktować na Skype mój nick to LordHomej Pozdrawiam i zapraszam do gry Uśmiech
0 kudosNygus613   @   23:11, 20.10.2012
POST 1

Cytat: matix02
Jedynka moim zdaniem to do kitu jest ale zobaczę dwójkę !!

2 niema tego klimatu co 1 ale [...] tego nie zauważysz

POST 2

elektronic art zdecydowało jednogłośnie że 3 nie powstanie

Otrzymujesz ostrzeżenie za obrazę innego użytkownika - póki co tylko na trzy tygodnie.
Ponadto pamiętaj, że nie należy pisać kilku postów pod rząd - aby coś dodać do napisanej już wiadomości, używaj opcji "Edytuj".
//Daerdin
0 kudosJacen22   @   15:04, 14.11.2012
Mafia I i Mafia II to pobijąNo dobra z Mafia I PRZSADZIŁEM Święty
0 kudosMicMus123456789   @   08:56, 15.11.2012
Obie serie są równie dobre.
0 kudosBuuny   @   15:36, 05.12.2012
za grosz klimatu w porównaniu do 1 ale ciekawie się grało 6/10
0 kudossebogothic   @   07:48, 01.03.2013
Film Ojciec Chrzestny II , całkiem słusznie zresztą, jest nazywany najlepszym sequelem w historii kina. Czy z grą o tym samym tytule jest tak samo? Przekonacie się o tym w niniejszej recenzji.
Już na samym wstępie trzeba powiedzieć, że gra nie powtórzyła sukcesu filmu. Jakie są tego przyczyny? Twórcy postanowili, że sami wcielimy się w postać, która już na starcie jest Donem.
Zadaniem Dominica jest zdobyć jak największe wpływy. W grze spotykamy postacie znane z filmu, jednak nie jest nam dane uczestniczyć w scenach znanych z filmu. Ojca chrzestnego można by nazwać Mafia Tycoon, wtedy sądzę, że gra spotkałaby się z o wiele cieplejszym przyjęciem.
Mamy więc widok Dona dzięki któremu możemy zarządzać swoją rodziną. Na początku można się trochę pogubić, jednak im dłużej gramy tym lepiej się w nim orientujemy.
Naszym zadaniem jest przejmowanie wrogich lokali i obstawienie ich swoimi strażnikami. Aby zniszczyć wrogą rodzinę trzeba przejąć wszystkie jej lokale. Wtedy otrzymujemy dostęp do jej posiadłości. Wrogą rodzinę można jeszcze osłabić zabijając jej najważniejszych członków. Z tym, że trzeba zrobić to we właściwy sposób, inaczej wrócą do zdrowia. Chcąc zdobyć informacje o tym jak kogoś zabić musimy szwendać się po mieście i brać od ludzi zadania, które generują się losowo i o ludzi z zadaniem potykamy się na każdym kroku. Oczywiście można wykonywać zadania także za pieniądze. Zadania się powtarzają, i tak mamy: zabójstwo, pobicie, wysadzenie budynku, sabotaż, włamanie się. Zadań tych trzeba wykonać sporo, jeśli chcemy zarobić lub tuż przy ostatecznym starciem osłabić wrogą rodzinę. Chociaż prościej jest ich zabić przy oczyszczaniu posiadłości, po jej wysadzeniu nikt już się nie odrodzi.
Możemy wykonywać też zlecenia dla funkcjonariuszy prawa w zamian za drobną przysługę może być nią odwołanie policji, czy wrobienie członka wrogiego gangu. Przyznam się szczerze, że rzadko z tego korzystałem.
Wraz z postępem przyjmujemy do swojej Rodziny coraz więcej członków, aż w końcu dorabiamy się swojego doradcy. Jest on pomocny, bo mówi nam jakie są szanse danego przedsięwzięcia. Dopiero gdy drzewko Rodziny mamy całe zapełnione, możemy pokombinować i próbować przejmować interesy bez osobistego wyprawiania się do nich.
Członkowie naszej rodziny mogą mieć różne specjalizacje, warto mieć każdą z nich, bo w określone miejsce można dotrzeć np. tylko za pomocą osiłka. Jeśli mamy go w Rodzinie, ale nie jest tuż przy naszym boku, nic nie szkodzi. Wystarczy, że wejdziemy do widoku Dona i go wezwiemy.
I to chyba wszystko. O wątku głównym nie ma co wspominać, bo jest po to by był. Klimatu gangsterskiego znanego z filmu jest tyle co nic.
Grafika jest w porządku, głosy postaci także. Miasta są małe, jeśli porównywać je z tym w GTA IV i służą głównie za nasz plac zabaw. Świat w grze jest szyty bardzo grubymi nićmi co i rusz potykamy się o głupstewka, które klimatu filmu nie mają za grosz. A więc wspomniane latanie po mieście i przyjmowanie zleceń, czy właściwe zabicie członka wrogiej rodziny, aby się nie odrodził. Jazda samochodem i strzelanie są jakieś takie płaskie i sztywne. W ogóle nie sprawiają przyjemności, jedynie efektowne egzekucje satysfakcjonują, jednak mogą się znudzić, bo są po dwie animacje dla każdej broni. Animacja postaci kuleje.
Ogólnie do gry przyciąga syndrom "jeszcze przejmę jedno miejsce". Poza tym Ojciec chrzestny II ma niewiele do zaoferowania. Moja ocena to 6.5 .
Dodaj Odpowiedź