The Inquisitor (PC) - okladka

The Inquisitor (PC)

Premiera:
08 lutego 2024
Premiera PL:
08 lutego 2024
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (1)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis The Inquisitor (PC)
urban1212 @ 22:34 10.01.2024
Mateusz "urban1212" Urbaniak

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

The Inquisitor to przygodowa gra akcji z elementami RPG w klimacie mrocznego fantasy, która została oparta na książkowym uniwersum wykreowanym przez Jacka Piekarę. Za produkcję odpowiada studio The Dust.

Fabuła The Inquisitor rozgrywa się w alternatywnej wersji świata, w którym Jezus nie umarł na krzyżu, lecz zszedł z niego i brutalnie rozprawił się ze swoimi wrogami. Od tamtych wydarzeń minęły wieki. Historia ma miejsce 1500 lat później, kiedy gorliwi inkwizytorzy strzegą czystości wiary, egzekwując silną ręką praw przesiąkniętego krwią Kościoła. Gracz wciela się w postać Mordimera Madderdina, jednego z inkwizytorów w służbie Boga. Święte Officjum wysłało cię do przepełnionego grzesznikami miasta Koenigstein, gdzie dokonano tajemniczego morderstwa.

Rozgrywka The Inquisitor to przygodowa gra akcji, w której akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby. Jako tytułowy inkwizytor naszym głównym zadaniem jest rozwiązanie enigmatycznej zbrodni dokonanej w miasteczku: realizujemy je w półotwartych lokacjach, zbierając poszlaki, rozwiązując okazjonalne zagadki środowiskowe czy też przesłuchując podejrzanych. Fabuła jest nieliniowa, a nasze wybory moralne mają wpływ na późniejsze zakończenie.

Wymagania: Twórcy gry The Inquisitor ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny z The Inquisitor (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   15:14, 21.05.2024
Widzę że Urban1212 ukończył i nie był zachwycony. Szkoda. Teoretycznie wygląda to fajnie, ciekawy pomysł na fabułę ale wygląda na to że w praktyce to nie wypaliło. Ale jednak trochę to kusi bo podejrzewam że większość grzechów tej gry to elementy typowo gameplayowe, walka, drewniane postaci itp. Natomiast być może klimat czy fabuła są na tyle wciągające że bawiłabym się dobrze. Taka alternatywna historia naszych dziejów dla mnie jest bardzo intrygująca.