Songs of Conquest (PC) - okladka

Songs of Conquest (PC)

Premiera:
20 maja 2024
Premiera PL:
20 maja 2024
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
- napisy
Producent:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Songs of Conquest (PC)
Dirian @ 14:34 06.08.2022
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Songs of Conquest to strategiczna gra turowa od szwedzkiego studia Lavapotion. Tytuł czerpie inspirację z kultowego Heroes of Might and Magic III.

Akcja gry ma miejsce w fikcyjnym królestwie fantasy. Kampanię fabularną podzielono na kilka scenariuszy, w ramach których toczymy rozgrywki daną frakcją (jedną z czterech). Frakcje ścierającą się ze sobą w pełnym rozmachu konflikcie. Arleon, hołdujący tradycji rycerze toczący między sobą bój o dominację. Rana, prastare plemiona walczące o przetrwanie na mokradłach i próbujący odzyskać niepodległość. Loth, nekromanci wskrzeszający nieumarłych, aby ukształtować nową wspaniałą przyszłość. Z kolei Barya to zuchwali najemnicy i wynalazcy oddani złotu, prochowi i niezależności.

Rozgrywka w Songs of Conquest toczy się w trybie turowym, podobnie jak w cyklu Heroes. Gra czerpie liczne inspiracje z trzeciej odsłony kultowego cyklu, więc fani serii powinni z miejsca się tu odnaleźć. 

Gracz na początku rozgrywki wciela się w bohatera (zwanego Powiernikiem), który dowodzi małą armią. Wraz z postępem rozgrywki rekrutujemy nowe jednostki, którymi następnie toczymy turowe starcia. Przed rozpoczęciem bitwy możemy zadecydować jak rozmieścić jednostki na bitewnej mapie. Ma to często istotne znaczenie na przebieg starcia - przykładowo łuczników należy ustawiać na wzniesieniach, wydłużając tym samym ich zasięg strzału oraz zwiększając obrażenia. 

W trakcie bitwy korzystamy z magii jaką dysponuje Powiernik. W tym celu gromadzimy esencję, będącą bardziej rozbudowanym odpowiednikiem many. Esencję zyskujemy dzięki posiadanym oddziałom i przejmowanym na mapie specjalnym budynkom. Księga czarów oferuje wiele różnych zaklęć - zarówno ofensywnych, jak i defensywnych, lub takich które premiują nasze jednostki. Sam Powiernik nie bierze jednak czynnego udziału w walce - jest jedynie dowódcą.

Ciekawie rozwiązano system osad i zamków. W każdej przejętej miejscowości możemy wybudować określoną liczbę budynków, zależnie od jej rozmiaru. Same osady w całości rozmieszczone są z kolei na mapie świata, nie stanowią zwartej formuły jak w przypadku Heroes of Might and Magic III. Atakując wrogą siedzibę możemy więc także przejmować pojedyncze budynki, zamiast od razu całego miasta. Mogą nam w tym przeszkodzić jednak możliwe do wybudowania mury i wieże strażnicze.

W Songs of Conquest duże znaczenie odgrywa ekonomia. W trakcie eksploracji mapy należy przejmować kolejne kopalnie czy tartaki, a także zbierać surowce - niezbędne do ulepszania naszej osady, jednostek czy wynajdywania nowych technologii. Drzewko technologiczne jest różne, zależnie od frakcji którą gramy, oferując rozmaite bonusy - zarówno dla jednostek walczących, jak i Powiernika czy całego zarządzanego przez nas miasta.

Gra Songs of Conquest miała premierę 10 maja 2022 roku w usłudze Early Access.

Wymagania: Twórcy gry Songs of Conquest ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
Screeny z Songs of Conquest (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?