Rogue Legacy  (PC) - okladka

Rogue Legacy (PC)

Premiera:
27 czerwca 2013
Premiera PL:
27 czerwca 2013
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
brak danych
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (7)Gram (1)Ukończone (1)Kupię (1)

Opis Rogue Legacy (PC)
Ager @ 03:02 25.12.2013
Piotr "Ager"

Śr. długość gry: 12h 0min

+ czaswięcej

Rogue Legacy to gra zręcznościowa utrzymana w oldschoolowej stylistyce, która łączy w sobie elementy roguelike i RPG. Za jej stworzenie odpowiada niezależne studio Cellar Door Games.

Naszym zadaniem jest przemierzanie dwuwymiarowych i jednocześnie losowo generowanych poziomów mocno przypominających 8-bitową generację. Wrogów i pułapek jest cała masa, a dzięki ich eliminacji zdobywamy złoto, które można wydać u kowala i zaklinaczki w celu kupna nowej broni albo run odblokowujących umiejętności.

W Rogue Legacy - inaczej niż w przypadku klasycznych roguelike - zabawa nie kończy się definitywnie wraz ze śmiercią bohatera. Zamiast zaczynać grę od nowa, kontynuujemy ją jako jedno z trzech dzieci protagonisty. Co ciekawe każde z nich posiada jakąś dysfunkcję jak np. wadę wzroku, dysleksje, daltonizm czy choćby karłowatość. Cechy te wydatnie wpływają na rozgrywkę czyniąc ją jeszcze ciekawszą.


Wkład w encyklopedię mieli:   MicMus123456789,
Screeny z Rogue Legacy (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   12:37, 27.04.2021
Powiem tyle, gra jest świetna i wciąga niesamowicie Szczęśliwy Te niecałe 25 godzin jakie spędziłem z grą były czystą przyjemnością i odkryłem też, że nie tylko Heroes 3 ma syndrom jeszcze jednej tury Szczęśliwy Przeszedłem grę dwa razy grając na padzie, niestety grania na klawiaturze jest zbyt hardcorowe Dumny