Weird West (PC) - okladka

Weird West (PC)

Premiera:
31 marca 2022
Premiera PL:
31 marca 2022
Platformy:
Gatunek:
Akcja / RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (2)Gram (0)Ukończone (1)Kupię (0)

Opis Weird West (PC)
Kawira @ 09:37 18.09.2021
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 30h 0min

+ czaswięcej

Weird West to mieszanina cRPG, akcji oraz strategii osadzona w alternatywnych klimatach Dzikiego Zachodu z domieszką fantasy. Za projekt odpowiada debiutanckie WolfEye Studios.

W Weird West nie mamy do czynienia z jedną historią. Zamiast tego prowadzimy różnych bohaterów, którzy mają swoje odmienne przygody. Na pierwszy rzut oka są ze sobą nie powiązani, ale ich losy w końcu splotą się w wyniku dziwnych i nieprzewidzianych wydarzeń

Rozgrywka w Weird West odbywa się otwartym świecie, a akcję obserwujemy z rzutu izometrycznego kamery. Miejsce zabawy to alternatywna wersja Dzikiego Zachodu z XIX wieku, w której mamy do czynienia z różnymi fantastycznymi poczwarami. Zabawa jest nieliniowa - zadania możemy rozgrywać niekoniecznie idąc po wyznaczonej ścieżce, z postacie niezależne reagują na nasze poczynania. Wyboru moralne niejednokrotnie bywają trudne, bowiem konsekwencje mogą być brutalne - np. śmierć którejś z postaci.

Kierowane przez nas postacie zdobywają punkty doświadczenia, a te następnie pozwalają wykupować coraz lepsze umiejętności. W trakcie gry korzystamy głównie z dostępnego wówczas oręża - broni palnej pod postacią np. rewolwerów lub białej (widły, maczety itd.).

Screeny z Weird West (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosBarbarella.   @   13:21, 09.07.2023
Jest na Steamie za 35 zeta. Wzięłabym bo wygląda to fajnie, komiksowa grafika, zapewne ciekawa fabuła jak sądzę z opisu. Ale niestety gra nie po polsku więc fabuły bym i tak nie ogarnęła. Szkoda. Zagram w takim razie w Desperados albo Hard West.