Assassin's Creed: Rogue (PC) - okladka

Assassin's Creed: Rogue (PC)

Premiera:
10 marca 2015
Premiera PL:
10 marca 2015
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Przygodowa
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (58)Gram (18)Ukończone (26)Kupię (16)

Opis Assassin's Creed: Rogue (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 18:48 13.10.2014

Śr. długość gry: 18h 4min

+ czaswięcej

Assassin's Creed: Rogue to kolejna odsłona słynnej serii przygodowych gier akcji od firmy Ubisoft. Tym razem za produkcję nieco pobocznej odsłony odpowiada oddział w Sofii.

Akcja Rogue rozgrywa się w drugiej połowie XVIII wieku w trakcie tzw. Wojny Siedmioletniej (1756-1763). Scenariusz wypełnia lukę pomiędzy Assassin's Creed III i Assassin's Creed IV: Black Flag. Gracze wcielają się w postać asasyna o imieniu Shay Patrick Cormac, który rozczarowany postawą pozostałych braci oraz samego bractwa postanawia przejść na drugą stronę barykady i zostać templariuszem.

Mechanika Assassin's Creed: Rogue nie zmieniła się znacznie w porównaniu do wcześniejszych odsłon serii. Deweloperzy postanowili postawić na fakt, że tym razem zmieniliśmy swoich przeciwników - jeśli do tej pory śledziliście, polowaliście i uciekaliście, to teraz będziecie śledzeni, staniecie się ofiarą i będziecie łapać polujących asasynów.

Twórcy postawili na kilka urozmaiceń względem ostatnich "Asasinów". Z racji przeniesienia miejsca akcji względem "czwórki" (Karaiby oraz pozostałe tropikalne wyspy poszły w odstawkę) ponownie do Ameryki Północnej i w pobliże Grenlandii nasz okręt będzie potrzebował pomocy w podróżowania po zamarzniętym morzu. Strzelając musimy rozbijać większe odłamy kry, by przetransportować się pomiędzy poszczególnymi dokami.

W tej części cyklu studio Ubisoft postanowiło na likwidację dwóch istotnych elementów - trybu sieciowego oraz aspektu ekonomicznego. W przypadku tego drugiego nie zrezygnowano ze wszystkich przejawów przedsiębiorczości bohaterów, które widzieliśmy np. w Black Flag. Shay nie ma stałego miejsca pobytu, więc nie może rozwijać np. swojej willi, widzianą w niemal wszystkich pozostałych odsłonach. Nadal zostało handlowanie towarami, łupienie w poszukiwaniu cennych surowców oraz ich późniejsze sprzedawanie.

Oprawa graficzna odpowiada tej widzianej w Assassin's Creed IV: Black Flag.


Wkład w encyklopedię mieli:   Dirian, Materdea,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera treści związane z rasizmemZawiera treści związane z hazardem
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoskarols137   @   00:21, 12.03.2015
Gra fajna przyjemnie się grało
0 kudosDirian   @   23:22, 02.04.2015
Cytat: Eziair
Jest po polskiemu na PC?

Tak.
0 kudosMysza1258   @   11:54, 06.04.2015
Byłem zaciekawiony tym tytułem zważywszy na to iż jestem fanem takich klimatów zwłaszcza po udanym według mnie Black Flag. Po nieudanym Unity było pewne że stary silnik na którym był budowany Assasin będzie działal, pytanie tylko jak z fabułą. Jak dla mnie grało się mega przyjemnie choć stosunkowo krótko, jak na zapchajdziure z tej serii to jestem bardzo pozytywnie zaskoczony Uśmiech
0 kudosMicMus123456789   @   15:55, 21.10.2015
Kolejny asasyn za mną, Rogue ukończony. Przyznam, że na początku kiedy zapowiedziano, że będziemy walczyć po stronie Templariuszy byłem zaciekawiony, bo jednak to spora nowość w serii, niestety moim zdaniem mieli bardzo dobry pomysł, ale nie wykorzystali go w 100%. Wszystko dlatego, że nagle z Asasynów zrobili żądne władzy potwory, a Templariuszy tych dobrych. Nie powiem historia Shay'a była ciekawe, ale jednak te podejście do tematu im nie wyszło. Sama gra za to świetnie splata historię AC3 i 4, Liberations i właśnie Rogue. Dużo ciekawych rzeczy się można dowiedzieć. Ogólnie grało się przyjemnie było to co dobre w serii jak i kilka nowości jak choćby lód, efekt wyziębienia itp. Teraz czas zabrać się za Unity.
Dodaj Odpowiedź