The Fall: Last Days Of Gaia (PC) - okladka

The Fall: Last Days Of Gaia (PC)

Premiera:
17 listopada 2004
Premiera PL:
20 lipca 2006
Platformy:
Gatunek:
RPG / Przygodowa
Język:
Polski napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (33)Gram (11)Ukończone (4)Kupię (3)

Opis The Fall: Last Days Of Gaia (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 02:00 14.06.2009

Śr. długość gry: 215h 0min

+ czaswięcej

Upadek – Ostatnie Dni Gaii jest gRą 3D- role-playing o scenariuszu post modernistycznym, który zabiera cię w rok 2083. Globalna katastrofa niemalże usuwa ludzkość z powierzchni ziemi, a ty musisz przetrwać w tym nieprzyjaznym świecie. Nieokiełznane gangi kontrolują społeczeństwo, a prawo pięści to jedyne tu obowiązujące.

Co wydarzyło się do tej pory...
W roku 2062, ludzkość wymyka się spod kontroli. Szybki rozwój i znaczące przełomy w badaniach są na porządku dziennym, nie ma dość powodów by wywoływać krytykę moralności i etosu. Pierwsze powodzenie czyli zdolne do życia klony ludzkie, osiągają dorosłość, a modyfikacje genetyczne pokonują już większość rodzajów raka. Nowe posunięcia technologiczne, jak nieodległe zasiedlenie Marsa osiągane są bez obaw. Rasa ludzka rozrasta się w swej rewolucjonizatorskiej roli. Nikt nie po myślałby, że to przedsięwzięcie w ten nowy świat będzie zapowiedzią upadku.

Styczeń 21, 2062: NASA ukrywa swe plany kolonizacji Marsa przez zapowiedz konstrukcji sześciu Terraformerów. Cel tych maszyn- kolosów to przeobrażenie czerwonej planety w możliwą do zamieszkania przez szybkie wpompowanie CO2 do jej atmosfery. NASA nie zdaje sobie sprawy z tego, że los projektu jest nikły już u początku, a chęć sprowadzenia życia na Marsa jest właściwie mieczem Damoklesa, który wisi nad głowami najbłyskotliwszych badawczy technologii przyszłości. Październik 2, 2062: 11 dni przed planowanym odpaleniem Armstronga 1, który ma przetransportować owe 6 Terraformerów na Marsa, rozchodzą się szokujące wieści: Wyznawcy kultu ekstremistów przejmują kontrolę nad maszynami. Efektywnie przejmują cały system ochronny NASA grożąc terroryzmem cybernetycznym i użycia broni masowej zagłady, a cały świat jest na ich łasce. Dyplomaci wstrzymują oddech, ponieważ fanatycy grożą aktywacją Terraformerów na Ziemi.

Biorąc tą możliwość pod uwagę, z pewnością spełnią swoje polityczne żądania. Ale z kilku wyjaśnionych powodów Terraformery zaczną pompować ogromne ilości CO2 do atmosfery podczas negocjacji. Może to jest po prostu techniczną porażką, może liderzy sekty zadecydowali, że zbyt dużo się gada, a za mało robi. Krótko po katastrofie terroryści zostają wyeliminowani a Terraformery odzyskane jednak tak dużo CO2 wnika do atmosfery ziemskiej, że będzie ona potrzebować wieków, aby się odnowić. Eksperci początkowo szacują wzrost temp. globu o 4° C. Ostatecznie ta liczba dochodzi to 10,5° C.

Huragany o niewyobrażalnej sile zmiatają większe miasta, a lód topniejący z lodowców zalewa kontynenty. Nowe fale chorób okrywają Ziemie jak płachta. Ocaleni walczą z innymi o ostatnie czyste źródła wody pitnej.

Dziś 21 lat później, ludzkość żyje w erze suchych sztormów. Matka natura nadal prowadzi swą okrutna zemstę, smagając ziemię płonącymi wichrami i uderzeniami o sile huraganu, wysusza ją na pieprz. Ekosystemy są rozdarte, a czyste jedzenie i woda są na wykończeniu. Jedyne, co pozostaje to piasek. Ludzie są skazani do życia na jałowym lądzie, który niesie ciągły strach i śmierć. Większość powiedziałaby, że to daremne mieć nadzieje w takiej sytuacji, gdzie dobrobyt pogrzebano dekady temu pod górami błota. Ale raporty na temat powstania nowego rządu i nominacji prezydenta na południowym zachodzie USA to jasne plamy na horyzoncie.

Co stało się z tobą...
Jako dziecko, byłeś świadkiem katastrofy 2062. Twoje wspomnienia szczęśliwszych czasów są nikłe lub żadne. Twoja rodzina była pomiędzy kilkoma ocalonymi zdolnymi do wybudowania nowego życia po kataklizmie, ale nawet ten wątły dobry los obrócił się w niedolę. Podczas gdy byłeś poza Westlands, jeden z lokalnych gangów zaatakował wioskę. Kiedy wróciłeś zastałeś tylko popiół, szczątki i śmierć. Przez cztery długie dni, chowałeś umarłych łącznie z matką i siostrą Anie. Ciało twojego ojca nie było pośród nich; nie wiesz gdzie on jest i czy w ogóle żyje.

Od tej pory jedyny cel opanowuje twoje myśli: zemsta. Nie wiesz jak znaleźć tych barbarzyńców, którzy wymordowali twoją rodzinę, ani jak walczyć z nimi, kiedy ich już znajdziesz, ale nie ma wątpliwości w twym umyśle twoi bliscy i przyjaciele będą pomszczeni. To nie będzie proste, ponieważ jesteś sam, a gangi są siłą dominującą na tym terenie.

Ostatnio zaczynasz słyszeć historie na temat nowego rządu kształtującego się na południowym zachodzie. Mówi się nawet, że jakiś człowiek obwołuje się Prezydentem. Dąży zawzięcie do zbudowania armii najemników, by założyć i utrzymać porządek i stabilizację w regionie. Nagle, los wydaje się być po jego stronie. Jako członek bandy najemników nowego rządu możesz walczyć z lokalnymi gangami i być może mordercami twojej rodziny.

Myśl zemsty prowadzi cię do działania, a więc zdarzy się, że pewnego ranka znajdziesz się u wrót nowego rządu....

Cechy:
- Innowacyjna gra 3D z odgrywaniem własnej roli ilustruje natarczywą, nie liniową opowieść o wymiarze epickim
- Symulacja kompletnego świata po katastrofie z realistycznym zachowaniem postaci, ewentualną florą i fauną jak również z nastrojową atmosferą końca czasu.
- Do 6 członków, każdy z ich własna charakterystyka współdział z innymi członkami
- Efekty cykli dni i nocy plus codzienne obowiązki dla każdego NPC podnoszą realizm gry
- Nowatorski system walki w czasie rzeczywistym i symulowane bitwy oraz niezliczone opcje taktyczne rozwijają wartość powtórnej rozgrywki.
- Nowe możliwości interakcji ze środowiskiem takim jak wydobywanie wody, polowanie, wypatroszenie zwierząt dają niespodziewane doświadczenia dla tego gatunku gier. Nowe możliwości interakcji ze środowiskiem takim jak wydobywanie wody, polowanie, wypatroszenie zwierząt dają niespodziewane doświadczenia dla tego gatunku gier.
- Ponad 500 różnych rodzaje broni, uzbrojenia i innych przedmiotów zapewniają wolność w walce.
- Gracze mają bezpośrednią kontrolę nad pojazdami jak pikapy czy wózki dla dzieci.
- Zmyślna kontrola gry i interface użytkownika nastawione na łatwe granie
- Kamera z zoomem i ruchomym katem pozwala na wiele różnych perspektyw. - Pięć poziomów trudności od początkującego do hardcorowego wyzwania dla wszystkich graczy
- Zadziwiające dzwięki 3d oraz mowa.


Wkład w encyklopedię mieli:   gregory16mix,
PEGI: Od 12 latZawiera przemoc
Najnowsze wiadomości na temat The Fall: Last Days Of Gaia (PC)
Screeny z The Fall: Last Days Of Gaia (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosSomix12   @   21:22, 06.02.2011
Gra nie jest zła
Tylko grafike ma brzydką
0 kudosDaniel(PL)   @   23:02, 21.10.2012
Fajna gierka ukończyłem całą dawno temu. Mogę szczerze polecić;)