The Elder Scrolls V: Skyrim - Hearthfire (PC) - okladka

The Elder Scrolls V: Skyrim - Hearthfire (PC)

Premiera:
05 października 2012
Premiera PL:
05 października 2012
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (31)Gram (4)Ukończone (15)Kupię (1)

Opis The Elder Scrolls V: Skyrim - Hearthfire (PC)
DevMat @ 19:02 10.09.2012

Śr. długość gry: 3h 21min

+ czaswięcej

Hearthfire to drugi dodatek do piątej części znakomitej serii gier RPG - The Elder Scrolls. Za jego wykonanie odpowiada oczywiście studio Bethesda.

DLC nie wprowadza niestety żadnej nowej historii. Zamiast tego pozwala głównemu bohaterowi na zakup własnego domu. Może to być zarówno wiejska chata, jak i bardziej rozbudowana budowla z własnym ogrodem. Wszystko w zależności od posiadanych środków finansowych. Dodatkowo w środku można stworzyć własne laboratoria i zbrojownie. Na sam koniec nasz heros może także adoptować sierotę, która zamieszka w jego nowej posiadłości.

Jednak zanim to wszystko nastąpi trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni skrawek ziemi, gdzie nasza budowla powstanie. Następnie wyrysować plan i zebrać potrzebne materiały. Tylko od nas zależy czy w środku znajdzie się jeden pokój, czy też zdecydujemy się na więcej pomieszczeń. Jeśli okaże się, że nie z wszystkim dajemy sobie radę, to istnieje możliwość zatrudnienia pomocnika.


Wkład w encyklopedię mieli:   shuwar, jambamamba,
PEGI: Od 18 latZawiera przemoc
Screeny z The Elder Scrolls V: Skyrim - Hearthfire (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosEziair   @   07:24, 09.08.2014
Nie dawno kupiłem Skyrima z tym DLC do budowania domu i mam kilka pytań do was. Jak kupić dom/ziemię, adoptować dziecko i się hajtać? Jeśli jest potrzebny jakiś item, umiejętność itp, to też piszcie bo gram od dwóch dni dopiero i nic nie wiem.
0 kudosshuwar   @   10:07, 09.08.2014
Polecam pogrzebać po necie - sporo jest tego, np. tutaj . Są w Skyrimie 3 miejsca, w których można kupić ziemię. Przeważnie poprzedzone jest to wykonaniem jakiegoś (lub kilku) zadania dla Thana.

EDIT: Ej kurcze... wystarczyło spojrzeć 2 posty wyżej - tam podano link do tutoriala Dumny
Oj leniuszek Dumny
0 kudosEziair   @   19:04, 09.08.2014
@shuwar Link sprawdziłem, ale po kilku sekundach stwierdziłem, że film o budowie domu nie odpowie na pytania o kupno domu/działki, ślub, adopcje dziecka i inne pytania. A co do szperania w necie: To źle, że rad szukam na stronie której ufam?
0 kudosshuwar   @   19:37, 09.08.2014
Chodziło mi tylko o to, że szybciej będzie poszukać na necie - ja tak zrobiłem, bo stawiam, że nikt Ci z głowy szczegółów nie poda. Za dużo tego, by spamiętać. Ja polecam fanowskie, polskie strony poświęcone serii TES.
0 kudoslukasrada   @   20:58, 09.08.2014
Ogólnie można nabyć ziemie u Jarla w Falkret, Mortalu oraz w Gwiezdzie Zarannej. Jeśli chodzi o Falkret to kurier dostarczy nam list, że jarl chce się z nami widzieć (chyba trzeba mieć odpowiedni lvl postaci, aby dostać list, ale nie mam pewności), w Mortalu należy wykonać zadanie polegające na odkryciu kto spalił jeden z domów i zabiciu wampira ukrywającego się w jednej z jaskiń, natomiast w Gwieździe Zarannej możemy nabyć ziemie po wykonaniu zadania z koszmarami nawiedzającymi mieszkańców wioski. Możemy ją rozpocząć rozmawiając z kapłanem Mary w tamtejszej karczmie. Dla rodziny najbardziej nadaje się dom w Falkret, gdyż ani żona ani dzieci nie będą na nic narzekać, a jedyne zagrożenie to bandyci w Sosnowej Strażnicy i nekromanta w kręgu za centralnie za domem.
Odnośnie dzieci:
1. Możesz adoptować max. 2 dzieci.
2. Adoptować możesz dzieci bezdomne lub z sierocińca.
Bezdomne to np. dziewczynka sprzedająca kwiaty w Wichrowym Tronie, chłopiec pomagający górnikom w Gwieździe Zarannej. Są jeszcze inni, ale to musisz poszukać w necie.
Z sierocińca możesz adoptować dzieci po zabiciu Grelod (jest to zadanie zlecone nam przez Arentino w Wichrowym Tronie).
Jeśli chodzi o żonę to musimy mieć amulet mary. Można go kupić w Pękninie albo znaleźć gdzieś. Zakładasz, wykonujesz zadanie dla potencjalnej żony, wybierasz opcję dialogową "interesujesz się mną?", wyśle cię do kapłana mary w Pękninie i bierzesz ślub. Potem możesz wybrać gdzie zamieszkasz ze swoją ukochaną. Kapłana pierwszy raz spotkasz w karczmie Uśmiech .

Edit. Możesz poprosić swojego Huskarla, żęby został zarządcą domu ( musisz iść z nim na teren posiadłości i pojawi się opcja dialogowa). Możesz przez niego zatrudnić woźnice, barda, kupić konia, kury, krowy. Niektóre surowce możesz kupić rozmawiając ze swoim zarządcą, resztę w pobliskim sklepie, u zarządcy powinna być odpowiednia opcja dialogowa i możesz u niego dowiedzieć się gdzie kupić resztę surowców. Zawiasy, gwoździe zamki do drzwi itp. przedmioty sam wytwarzasz w kuźni z sztabek żelaza. W reszcie miast możesz kupić gotowy dom po wykonaniu kilku questów, a wyposażenie do nich możesz zamówić u doradcy jarla. Są to domy wewnątrz miasta, a nie poza miastem jak tamte 3. Jednak poza miastem możemy sami wybrać jakie chcemy mieć pomieszczenia i są one dużo większe od tych w miastach. Największy dom wewnątrz miasta znajduje się w Samotni.
0 kudosEziair   @   21:13, 09.08.2014
@lukasandra Wow, dzięki. To powiedz mi jeszcze tylko czy wiesz jak adoptować psa, i czy można wybierać gdzie chata ma być. W sensie las, jezioro, polana czy jest to zależne od regionu gdzie powyższy nabywamy.
0 kudoslukasrada   @   22:06, 09.08.2014
Nie możesz wybrać gdzie będzie stał dom. Lokalizacja jest ściśle ustalona. Dom w Falkret znajduje się niedaleko jeziora (po polsku nazywa się to na mapie Dwór nad jeziorem, drugi jest w Heljarchen, na takim ośnieżonym wzniesieniu, z widokiem na Białą Grań, koło domu znajdziemy młyn, w którym możemy mielić pszenice na mąkę. Trzeci Windstadt jest koło Ustengrav, można tam hodować ryby Uśmiech , ale nie lubię go, ponieważ leży przy bagnach. ( zrobiłem sobie w nim typowo dom wojownika, czyli wieża zaklinacza, alchemika i zbrojownia.) Uśmiech
Co do psa to po adoptowaniu dziecka jest mała szansa, że kiedy po jakiejś wyprawie odwiedzimy dom naszej rodziny spotkamy nasze dziecko w towarzystwie, psa, pająka lub kraba błotnego, które zapyta nas, czy możemy owe "zwierzątko" adoptować. Nie pamiętam czy tylko te 3 zwierzęta może przyprowadzić czy jeszcze jakieś. Jeśli cię to interesuje to poszukaj info w necie.
0 kudosEziair   @   07:30, 10.08.2014
@lukasrada Nie no, sory, nie obraź się, ale ty chyba nie robisz nic prócz Skyrimowania, albo go współtworzyłeś. Tyle wiesz, że ja w necie szukam i nie znajduję. Serio, daję ostatnie pytanie i dam ci spokój, możesz dalej nolife'ować ;) Jak wybrać działkę pod budowę, a jak cały dom? I sory, że przeinaczyłem wyżej twój nick.
0 kudosJackieR3   @   10:03, 10.08.2014
Kurka,ciekawym czy jak gram laską to też mogę mieć żonę?Bo faceta to za Chiny se nie wezmę,już wolę starą panną zostać.
0 kudosEziair   @   15:26, 10.08.2014
@JackieR3 Są dozwolone między rasowe związki homoseksualne. Możesz mieć facetów Orka i Argonianina na ten przykład.
0 kudoslukasrada   @   08:34, 11.08.2014
Może i wiem dużo ale wcale nie nolifie. Po prostu jak gram to wybieram sobie cel i go realizuje do skutku. Kiedyś chciałem zobaczyć o co chodzi w Hearthfire to jak grałem w Skyrima to po prostu skupiałem się tylko na nim stąd wiem tyle o nim Uśmiech . Jak czegoś nie wiedziałem to szukałem w necie i jakoś to znajdowałem. Działkę tak jak napisałem dostajesz od jarla Falkret, Morthalu albo Gwiazdy zarannej po wykonaniu zadania dla nich. W poprzednim poście je opisałem. Cały dom możesz kupić w pozostałych miastach (Biała Grań, Wichrowy Tron, Samotnia itd.) po wykonaniu kilku zadań dla jarla albo po zostaniu tanem w danym mieście. Np. w Białej Grani możesz kupić po tym jak zabijesz smoka, który zaatakował wieżę. Jest część wątku głównego gry. Jednocześnie zostajesz wtedy tanem. Odnośnie działki to tam na miejscu danej działki masz stół kreślarski, w którym możesz zaprojektować pomieszczenie (ale tylko jedno na raz, następne po zbudowaniu obecnie wybranego lub jeśli nie rozpocząłeś jeszcze stawiania fundamentów itp, możesz wybrać inne pomieszczenie na stole kreślarskim). Następnie w warsztacie obok możesz zacząć stawiać do niego fundamenty, ściany itd. Obok działki zawsze znajdziesz złoże kamienia oraz gliny. Możesz z nich zdobyć potrzebne na początku surowce. Zarządca może je kupić za kase, a resztę w najbliższym mieście.
0 kudospawelecki96   @   22:49, 19.03.2015
Muszę zacząć się bawić tym dodatkiem, bo na razie mam tylko w pełni wyposażony domek w Białej Grani, ale nie jest jakiś imponujący, a z pieniędzmi w tej grze wyjątkowo nie mam co robić Dumny Swoją drogą ciekawy pomysł z adopcją dzieci - jestem zabójcą smoków, zrzeszonym w Gildii Złodziei, aktywnie działającym zabójcą Mrocznego Bractwa i uczniem Akademii w Zimowej Twierdzy, do tego przybyszem z Morrowind, i dostaję na wychowanie dwójkę dzieci, świetnie to wygląda Rozbawiony Niemniej własna posiadłość kusi, chyba się za to zabiorę przy najbliższej sesji.
0 kudosshuwar   @   07:13, 20.03.2015
Co do kasy, to faktycznie... po jakiś 40 godzinach grania miałem już tyle hajsu, że nie wiedziałem co z nim robić.
Tyle, że w Hearthfire problemu nie stanowi kasa (ceny nie są jakieś wygórowane za surowce) ale dostępność materiałów. O ile podstawowy dom da się szybko wybudować, o tyle dalej problemem staje się zdobywanie surowca (poszukiwanie właściwym sklepów).
0 kudosJackieR3   @   07:50, 20.03.2015
Cytat: shuwar
problemem staje się zdobywanie surowca (poszukiwanie właściwym sklepów).

Strasznie zacofane te Skyrim.Na Allegro nic tam nie idzie kupić. Zdziwiony
0 kudosshuwar   @   07:58, 20.03.2015
W tamtych czasach jeszcze światłowodów nie znali Uśmiech
Ale za to szybką podróż odkryli... nie to co teraz... tylko korki i pendomilo Dumny
Dodaj Odpowiedź