Book of Demons (MOB) - okladka

Book of Demons (MOB)

Premiera:
13 lutego 2020
Premiera PL:
13 lutego 2020
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
Producent:
Wydawca:
brak danych
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Book of Demons (MOB)
Materdea @ 14:40 24.04.2020
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl

Śr. długość gry: 16h 45min

+ czaswięcej

Book of Demons to nietypowe połączenie roguelike, hack'n'slasha oraz gry karcianej. Za projekt odpowiada debiutanckie, niezależne polskie studio Thing Trunk. Tytuł jest pierwszym z serii Ksiąg osadzonych w tym samym uniwersum, lecz reprezentujących różne gatunki.


Book of Demons pojawiło się tylko na urządzeniach z systemem operacyjnym iOS!


Fabuła to nic innego jak satyra historii z pierwszej części Diablo od Blizzarda. Wcielamy się w bohatera, który po latach wraca do rodzinnego miasta zastając je podczas inwazji demonów atakujących z podziemi lokalnej katedry. Należy zaznaczyć, że świat gry składa się w całości z papierowych elementów.

Rozgrywka opiera się na przemierzaniu podziemi po wyznaczonej ścieżce przypominającej szynę i zabijaniu hord przeciwników. Nie zabrakło rzecz jasna łupów w najróżniejszej postaci, od beczek czy skrzynek, aż po skrytki "pułapki", przypominające zabezpieczone kufry grupami potworów z Path of Exile. Ekwipunek oraz umiejętności reprezentują odnajdywane karty, które można umieścić w swoim pasie tworząc aktywną rękę.

Book of Demons pełne jest easter eggów i odniesień do serii Diablo, nie tylko w warstwie fabularnej. Nawet interfejs użytkownika czerpie garściami z klasyki gier hack'n'slash. Grafika stawia przede wszystkim na stylizację oraz prześmiewczy charakter podkreślający humorystykę tytułu.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?