Book of Demons (PC) - okladka

Book of Demons (PC)

Premiera:
13 grudnia 2018
Premiera PL:
31 stycznia 2019
Platformy:
Gatunek:
RPG / Akcja
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
brak danych
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (3)Gram (0)Ukończone (3)Kupię (0)

Opis Book of Demons (PC)
Kawira @ 10:53 30.01.2019
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: 15h 10min

+ czaswięcej

Book of Demons to nietypowe połączenie roguelike, hack'n'slasha oraz gry karcianej. Za projekt odpowiada debiutanckie, niezależne polskie studio Thing Trunk. Tytuł jest pierwszym z serii Ksiąg osadzonych w tym samym uniwersum, lecz reprezentujących różne gatunki.

Fabuła to nic innego jak satyra historii z pierwszej części Diablo od Blizzarda. Wcielamy się w bohatera, który po latach wraca do rodzinnego miasta zastając je podczas inwazji demonów atakujących z podziemi lokalnej katedry. Należy zaznaczyć, że świat gry składa się w całości z papierowych elementów.

Rozgrywka opiera się na przemierzaniu podziemi po wyznaczonej ścieżce przypominającej szynę i zabijaniu hord przeciwników. Nie zabrakło rzecz jasna łupów w najróżniejszej postaci, od beczek czy skrzynek, aż po skrytki "pułapki", przypominające zabezpieczone kufry grupami potworów z Path of Exile. Ekwipunek oraz umiejętności reprezentują odnajdywane karty, które można umieścić w swoim pasie tworząc aktywną rękę.

Book of Demons pełne jest easter eggów i odniesień do serii Diablo, nie tylko w warstwie fabularnej. Nawet interfejs użytkownika czerpie  garściami z klasyki gier hack'n'slash. Grafika stawia przede wszystkim na stylizację oraz prześmiewczy charakter podkreślający humorystykę tytułu.

Wymagania: Twórcy gry Book of Demons ujawnili jej wymagania sprzętowe. Szczegóły dostępne są w zakładce wymagań naszej encyklopedii.
Screeny z Book of Demons (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?