Premiery miesiąca - maj 2018


Materdea @ 11:13 03.05.2018
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Kofeiniarz, kokainiarz, kodeiniarz.

W maju będzie w co grać! Total War Saga: Thrones of Britannia, czyli spin-off pełnowymiarowego Total Wara skupiającego się na krótkim okresie historycznym, Pillars of Eternity II: Deadfire czy State of Decay 2 - a to nie wszystko!

Total War Saga: Thrones of Britannia (PC)3 maja

Total War Saga: Thrones of Britannia to start nowej podserii w ramach doskonale znanego cyklu strategii Total War. Do tej pory kolejne części poświęcone były całym historycznym okresom, takim jak średniowiecze czy epoka napoleońska. W tym wypadku będziemy mieli do czynienia z "mniejszymi" odsłonami, które swoją uwagę poświęcają albo konkretnym wydarzeniom albo zdecydowanie krótszym momentom na osi czasu niż całe stulecia.

Thrones of Britannia przenosi nas do 878 roku naszej ery – angielski król Alfred Wielki powstrzymał nawałnicę wikingów atakujących Brytanię. Pokonanie wroga z zewnątrz nie powstrzymało wewnętrznego konfliktu – królowie Anglii, Szkocji, Irlandii i Walii czują nadchodzące zmiany i chcą wykorzystać swoją okazję do objęcia panowania nad wyspami. A to zwiastuje kolejną wojnę.

Formuła gry to nadal klasyczny Total War. Obejmujemy kontrolę nad jedną z wyżej wymienionych frakcji, a naszym zadaniem jest zdominowanie pozostałych. Rozgrywka pozostała bez zmian. Otrzymujemy więc połączenie turowej strategii z bitwami toczonymi w czasie rzeczywistym.

Pillars of Eternity II: Deadfire (PC)8 maja

Pillars of Eternity II: Deadfire  to kontynuacja jednego z najlepszych klasycznych cRPG-ów 2015 roku i wyśmienite wyniesienie przez studio Obsidian Entertainment tego zapomnianego, a kultowego, już rodzaju „rolplejów” z powrotem do głównego nurtu.

Deadfire kontynuuje wątki rozpoczęte w pierwowzorze. Fabuła powiązana jest z ogromną kamienną statuą, którą odkrywaliśmy pod twierdzą Caed Nua. W "dwójce" przyjmuje ona postać boga Eothasa, który chwilę po ożywieniu prawie uśmierca naszego protagonistę. Ten musi podążyć za złowrogim bogiem i dopaść go, by uratować swoją duszę.

Tym razem jednak, w przeciwieństwie do oryginału, trafiamy do zupełnie innej krainy – archipelagu Deadfire. Miejsce to obfituje w szereg wysp i wysepek, które możemy swobodnie zwiedzać, zaś pomiędzy nimi przemieszczamy się naszą nową „zabawką” – statkiem. Rozgrywka, oprócz tego nowego „ficzeru”, nie modyfikuje radykalnie założeń, z których zasłynęła – tworzymy własnego bohatera, rekrutujemy ekipę z napotkanych NPC-ów, wykonujemy zadania główne oraz poboczne, odkrywając tym samym fabułę.

Conan Exiles (PC, Xbox One, PlayStation 4)8 maja

8 maja to termin, w którym Conan Exiles wreszcie opuści programy Wczesnego dostępu (na Steamie oraz Xboksie Live), a także w końcu zadebiutuje na konsoli PlayStation 4. Produkcja studia FunCom rozwijana jest od blisko 1,5 roku na PC-tach, a od niecałego roku na Xboksie One.

Conan Exiles stanowi typowy przykład gry survivalowej. Gracz wciela się w jednego z wygnańców, który trafił na bardzo nieprzyjazne pustkowie – terytorium jest oczywiście zróżnicowane, bo choć pustynia to dominujący biom, nie brak też gęstych dżungli czy sawanny. Prócz zagrożeń naturalnych, jak burze piaskowe, zagrożenie stanowią też inni – nierzadko lepiej wyposażeni – gracze.

Od podstaw zatem budujemy własny byt w nieprzyjemnym środowisku, własnoręcznie wytwarzając przedmioty i rozwijając asortyment – od prostych noży z ostrzonych kamieni, po różnego rodzaju włócznie, kończąc na własnych budynkach.

Sprawdź także:
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbinio1   @   06:07, 05.05.2018
Posucha. Detroid może choć znając podejście firmy do gameplayu to raczej dla nielicznych. Ja odpadam bo lubię gry a nie interakcje video. Natomiast interesuje się Agony premiera przesuwana z miesiąca na miesiąc klimat ciekawy i jest to gra Uśmiech
0 kudosshuwar   @   07:26, 05.05.2018
Największą niewiadomą dla mnie jest Agony.
0 kudosdabi132   @   11:47, 05.05.2018
Mnie najbardziej interesuje Ancestors Legacy od polskiego studia. Ciekaw jestem co im z tej produkcji wyjdzie.
0 kudosurban1212   @   18:07, 11.05.2018
Planowana jest recenzja Pillars of Eternity 2? dla mnie to zdecydowanie gra roku będzie.