XCOM 2: War of The Chosen - wywiad z deweloperami


bigboy177 @ 14:48 21.08.2017
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Rozmawiamy z twórcami oficjalnego dodatku dla XCOM 2, wprowadzającego sporo nowej zawartości War of The Chosen.

Jakiś czas temu mieliśmy okazję porozmawiać z ekipą studia Firaxis, odpowiedzialnego za cykl XCOM, a także zbliżający się dodatek dla drugiej jego odsłony - XCOM 2: War of The Chosen. Poniżej przedstawiamy przebieg konwersacji, licząc że znajdziecie w niej coś interesującego. Premierę War of The Chosen zaplanowano na dzień 29 sierpnia bieżącego roku.

MiastoGier.pl: W jednym z wywiadów powiedzieliście, że War of the Chosen jest duże i z powodzeniem mogłoby na jego podstawie powstać XCOM 3. Co gracze otrzymują po zakupie?

Firaxis: War of the Chosen dodaje mnóstwo nowej zawartości. Całkiem nową opowieść, wiele nowych rozwiązań w mechanice rozgrywki, a także elementy uzupełniające dotychczasowe doświadczenie. Dzięki temu jest ono kompletniejsze, bardziej porywające. Rozpoczęcie nowej kampanii daje Ci nowe klasy żołnierzy, a także tzw. Wybranych, którzy są inni od wszystkich przeciwników do tej pory obecnych w serii. Jest też nowa narracja oraz scenki przerywnikowe, głębsza warstwa strategiczna, Operacje, Tryb Wyzwań, Budka Zdjęciowa i wiele innej zawartości oraz zmian. Moglibyśmy o zmianach rozmawiać godzinami. 

MG: Jakie są różnice pomiędzy nowymi frakcjami?

Firaxis: Aby zwyciężyć Wybranych, oddziały XCOM mogą połączyć siły z trzema nowymi frakcjami, są to: The Reapers, Skirmishers oraz Templars.

Pierwsza to niezależna grupa, która przebywa raczej na obrzeżach społeczeństwa. Jej członkowie nie są zbyt dobrze zorganizowani, ale robią wszystko, aby przetrwać, jedzą nawet ciała obcych. Specjalizują się w skradaniu i wolą przebywać w cieniu.

Druga frakcja to byli żołnierze Advent, którzy zdali sobie sprawę z tego, że zostali zniewoleni. Znaleźli sposób na to, by usunąć kontrolujący ich chip, znajdujący się w ich głowach, a teraz starają się uwolnić jak najwięcej swoich pobratymców.

Członkowie trzeciej frakcji poświęcili swoje życie, aby studiować i opanować tajemniczą energię psioniczną, która istnieje w świecie. Odkryli potęgę, której nie dostrzegło ani XCOM, ani Advent.

MG. Każda nowa frakcja ma klasę bohatera, co możecie o niej powiedzieć?

Firaxis: Frakcja The Reapers korzysta z nowej zaawansowanej umiejętności skradania zwanej Shadow Mode. Jej członkowie mogą strzelać do przeciwników, ale wcale nie muszą zostać wykryci. Istnieje na to jedynie pewna szansa. Na wyposażeniu mają oni ładunki wybuchowe claymore. Tylko oni mogą je podkładać, ale zdetonować może każdy. Dzięki temu są w stanie organizować zasadzki bez ujawniania swojej obecności.

Frakcja Skirmishers jest bardzo elastyczna. Jej przedstawiciele mają wiele umiejętności, które sprawiają, że dysponują oni dodatkowymi ruchami. Jedną z ich najsilniejszych zdolności jest Battlelord. Aktywowanie jej sprawia, że członkowie tejże frakcji mogą wykonywać ruch po każdej akcji przeciwnika.

Frakcja Templars to wojownicy nastawieni na walkę wręcz, tyle że z wykorzystaniem energii psionicznej. Ich podstawową bronią jest zakładane na nadgarstek ostrze energetyczne. To jedyna klasa, która jest w stanie korzystać z surowca taktycznego zwanego Skupieniem. Pozyskiwanie i przechowywanie Skupienia wzmacnia ich ataki, ale także daje im wspaniałe umiejętności. Gracze sami będą decydować czy chcą korzystać ze Skupienia regularnie czy zostawić je na coś "konkretniejszego".

MG: W jaki sposób będziemy w stanie współpracować z frakcjami?

Firaxis: Interakcję z frakcjami można prowadzić na wiele sposobów. Najpierw musisz znaleźć frakcję, rozszerzając sieć ruchu oporu XCOM na Geoscape. Kiedy znajdziesz frakcję, otrzymasz jednego z ich żołnierzy. Możesz w tym momencie rozpocząć również wykonywanie specjalnych operacji dla frakcji. Ukończenie jakiejkolwiek zapewnia Ci dodatkowe surowce i jest jedynym sposobem na odnalezienie twierdzy Wybrańcy. Dobre relacje z frakcją dają Ci dostęp do różnych bonusów, zwanych Orderami Ruchu Oporu. Występują one w wielu różnych rodzajach, a jednym z moich ulubionych jest Order Ruchu Oporu przyznawany przez Skirmisherów. Sprawia on, że podczas misji mamy dostęp do żołnierza Adventu.

Sprawdź także:

XCOM 2: War of The Chosen

Premiera: 29 sierpnia 2017
PC, PS4, XBOX ONE

XCOM 2: War of the Chosen to spore rozszerzenie dla drugiej odsłony strategicznej serii XCOM, traktującej o walce z najeźdźcami z kosmosu. Za projekt odpowiada studio Fir...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdarkslide16   @   15:28, 03.09.2017
Bardzo dobry wywiad, na temat gry nie wiedziałem nic, po tej recenzji idę chwile pobuszować na yt w celu poszerzenia wiedzy na temat w/w gry Uśmiech