Camille - elegancka zabójczyni


Kawira @ 12:24 26.12.2016
Maciej "Kawira" Domański

Podstawowe źródło zniszczenia stanowi umiejętność (Q) Precision Protocol. Mimo że nie może trafić krytycznie, to pozwala na podwójną aktywację w krótkim czasie. Warto jednak poczekać półtorej sekundy więcej dla dodatkowego kopa, w tym częściowo jako true damage (całkowite zignorowanie defensywy). Wbrew pozorom nie jest to najważniejsza część jej asortymentu. (W) Tactical Sweep atakuje wybrany obszar przed zwiadowczynią z opóźnieniem. Dochodzi do tego różnica w obrażeniach, w zależności od odległości, ale można się poruszać w trakcie rzucania (bardzo podobne działanie do (Q) Dariusa). Brzmi skomplikowanie i tak właśnie jest. Mało tego, sukces gwarantuje uleczenie za 100% zadanych ran. Właśnie to stanowi podstawę potęgi czempiona. Jeżeli nie opanujecie Tactical Sweep do perfekcji, nie będziecie radzili sobie przez większość gry.

Co bardziej spostrzegawczy zauważyli już na pewno, że Stalowy Cień stawia przede wszystkim na pojedynki, podobnie jak Fiora czy Illaoi. Reszta arsenału również się do tego sprowadza. Umiejętność pasywna (Adaptive Defense) daje tarczę za auto attack wroga raz na pewien czas, a ultimate (R) The Hextech Ultimatum zamyka przeciwnika w arenie, przyspieszając również szybkość uderzeń o 20%. W przeciwieństwie do areny Jarvana, nie można wyjść żadnymi metodami dopóki klatka sama nie opadnie. Mało tego, złapany cel zostaje odosobniony, a reszta towarzyszy ofiary wypchnięta poza obszar działania. Prawie bym zapomniał o prawdziwym asie z rękawa. (E) Hookshot/Wall Dive pozwala na doskoczenie do przeszkody terenowej oraz odbicie się w dowolnym kierunku, również przez ściany. Celowanie w bohatera drużyny przeciwnej zwiększa zasięg oraz taranuje go ogłuszając na ułamek sekundy.

Teraz pewnie niektórzy myślą: „O panie, ale to przegięte, wszystkie 5v5 przegrane”. Pojawia się tu jednak poważny minus Camille. Jej bazowe statystyki obronne są po prostu słabiutkie. Jakiekolwiek nieumyślne wbiegnięcie podczas wielkich starć skończy się po prostu szybkim i tragicznym zgonem. Lepiej zająć się splitpushem oraz drobnymi starciami z udziałem do maksymalnie trzech osób. To są sytuację, w których arystokratka błyszczy niczym piękny szafir. Doskonale sprawdza się również w roli pościgowca. Niesamowita mobilność połączona z zamykaniem celu znacząco utrudniają przetrwanie zbłąkanej owieczce lub obitym graczom pozostającym w odwrocie. Agentka mówi, że tchórzostwo gorsze jest od lenistwa. Słuchajmy mądrych kobiet.

Wczesną fazę gry można przyrównać do sztuki. Dzięki (Q) zarówno zarabiane złota, jak i wymiana ognia idą bardzo gładko. Ta ostatnia zamienia się w piękny balet po 3. poziomie. Wykonując perfekcyjnie wszystkie podstawowe umiejętności, wygrywa się za każdym razem, ale ostrzegam - ten taniec jest znacznie trudniejszy niż się wydaje. Razem z mocą przychodzi za to bezpieczeństwo. Nadgryziony przeciwnik szybko odda przewagę w farmie, a wardy na rzece praktycznie uniemożliwią ganki, bowiem szybki hak na ścianę i wsparcie może uderzyć sobie powietrze. Po minięciu linii rzeki trzeba jednak rozważnie działać z ofensywą, (E) cechuje się naprawdę długim czasem odnowienia (16 sekund na pierwszym poziomie).

Podsumowując, Camille jest jedną z fajniejszych postaci dotąd wydanych. Nie tylko pod względem estetycznym, ale i z powodu ogromnej ilości frajdy, jaką zapewnia z gry. Nie należy jednak do łatwych, a brak konkretnego crowd control i słabiutkie statystyki defensywne znaczącą zawężają jej zastosowanie. Czy ma szansę pojawić się na LCSach? Do tego czasu jeszcze wiele się zmieni, ale hipotetycznie stanowi dobry zamiennik dla Fiory u drużyn chcących bardziej agresywnego topa. Ja osobiście świetnie się bawię i, ogrywając ją na potrzeby tego artykułu, doszedłem do wniosku, że to chyba moja kolejna, główna postać na górną linię.

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosJackieR3   @   15:58, 02.01.2017
Ostrza zamiast nóg to przegięcie.Ręki między te ostrza bym nie włożył.Ot taka growa Kazia Szczuka. Puszcza oko
0 kudoskobbold   @   20:07, 02.01.2017
Cytat: JackieR3
Ostrza zamiast nóg to przegięcie.Ręki między te ostrza bym nie włożył.Ot taka growa Kazia Szczuka. Puszcza oko

Powiadasz Szczęśliwy


Obrazek

0 kudosKawira   @   10:44, 03.01.2017
W pewnym sensie już jakiś czas temu wróciłem. Jeżeli czytasz coś o LoLu, to najpewniej moje ;)
0 kudosTheCerbis   @   11:47, 03.01.2017
Ach. Pamiętam cię jeszcze z tych "starszych czasów" MG. Uśmiech
Dodaj Odpowiedź