Horizon: Zero Dawn (PS4) - okladka

Horizon: Zero Dawn (PS4)

Premiera:
28 lutego 2017
Premiera PL:
01 marca 2017
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Zręcznościowa
Język:
Producent:
Strona:

ObserwujMam (12)Gram (4)Ukończone (10)Kupię (13)

Opis Horizon: Zero Dawn (PS4)
bigboy177 @ 14:11 16.06.2015
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!

Śr. długość gry: 44h 26min

+ czaswięcej

Horizon: Zero Dawn to zupełnie nowa marka od studia Guerilla Games odpowiedzialnego za serię Killzone. Projekt został oficjalnie zapowiedziany podczas targów E3 2015, kiedy pojawił się zwiastun oraz gameplay tytułu.

Horizon: Zero Dawn to przedstawiciel gier akcji z widokiem z perspektywy trzeciej osoby. Główną bohaterkę, dziewczynę o imieniu Aloy, obserwujemy cały czas zza jej pleców. Fabuła przenosi nas do postapokaliptycznego świata, w którym przetrwały jedynie nieliczne plemiona ludzi. Nie jesteśmy na Ziemi, ale na jakieś innej, odległej planecie, na której nastał nietypowy mariaż natury z zaawansowaną technologią. W wyniku tego pomiędzy lasami, łąkami oraz rzekami spacerują istoty przypominające zarówno zwierzęta, jak i roboty.

Aloy, przemierzając pełne niebezpieczeństw miejsca, znaleźć musi sens swojego istnienia oraz odkryć tajemnice przodków. Spróbuje się też dowiedzieć kim były zaginione cywilizacje, które potrafiły połączyć ze sobą świat natury oraz technologii. Podróż ta wiedzie dziewczynę przez tajemnicze ruiny, opuszczone wioski, gęste lasy oraz potężne szczyty górskie.

Horizon: Zero Dawn skupia się nie tylko na eksploracji, ale także na walce. Bohaterka jest myśliwym, a więc ma do dyspozycji całkiem rozbudowany i zaawansowany arsenał. Natura jest tu jednak wyjątkowo groźna, dlatego liczy się nie tylko siła ognia, ale przede wszystkim spryt.

Na potrzeby gry studio Guerilla Game opracowało zaawansowany silnik graficzny, potrafiący wykorzystać możliwości drzemiące w PlayStation 4. Horizon: Zero Dawn przeznaczone jest wyłącznie dla jednego gracza, nie przewidziano tu trybu rozgrywek wieloosobowych.


Wkład w encyklopedię mieli:   MicMus123456789,
Screeny i filmy z Horizon: Zero Dawn (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   17:52, 23.03.2017
I Horizon ukończone, gra dla której kupiłem PS4 spełniła pokładane w niej nadzieje Szczęśliwy

Na gre byłem napalony jak pochodnia i nie zawiodłem się w trakcie grania ani razu. Od początku gra trzyma świetny poziom, a wykreowany świat nie daje oderwać od siebie oczu. Naprawdę świat jest wielki i przepiękny, a odkrywanie nowych terenów to czysta przyjemność. Przed premierą dało się słyszeć narzekania na zbieractwo, misje kurierskie i słaby crafting. Po przejści gry stwierdzam, że tylko crafting kuleje naprawdę. Zbieractwo jest w pełni uzasadnione i ni jak nie przeszkadza, dodatkowo bez niego można zapomnieć o przejści gry. Co rusz musimy zbierać materiały czy to na amunicję czy po to aby wytworzyć część ekwipunku, bo bez tego nie zapolujemy ani nie wykonamy zadań. Co do zadań, wątek główny wypadł on rewelacyjnie trzymał w napięciu do końca, a każdy nowy element układanki zachęcał do poznania kolejnego, samo zakończenie świetne i dobrze nastraja na przyszłość. Zadania poboczne z kolei były interesujące niektóre proste i oczywiste, a inne zawiłe i długie. Jednak ni jak nie nudziły i prowadziły czasem też do interesujących nagród.

Jedyne co mnie zastanawia to pewien materiał promocyjny mianowiecie trailer z E3 2015. Na tym trailerze Aloy dociera do równine gdzie w oddali widać dwa Żyrafy, stado Żuwaczy, a po chwili dociera Gromoszczęk problem w tym, że takiej sceny w grze nie ma. Nie wiem czy to materiał z jakieś dodatkowej zawartości czy skasowany na etapie produckji fragment. Bo niestety w grze Żyrafów jest bodaj sześć czy siedem i poruszają się one po małym wyznaczonym terenie nie mają swobody ruchu i nie można na nie polować.
0 kudosPietek=)   @   12:41, 03.04.2017
Gra zdecydowanie warta wydanych na nią pieniędzy. Otrzymałem więcej niż się spodziewałem i szczerze mogę polecić jak niemal wszyscy gracze, którzy mieli okazję zagrać w Horizon.
Piękna gra z bardzo dobrą, klimatyczną muzyką w tle; z ciekawą fabułą i nie najgorszymi questami pobocznymi. Naprawdę warto.