For Honor (XBOX One)

ObserwujMam (1)Gram (1)Ukończone (2)Kupię (0)

Graliśmy w For Honor - Ubisoft pozazdrościł War of the Roses (XBOX One)


Materdea @ 09:58 17.09.2016
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Pomimo początkowych trudności z opanowaniem sterowania – bo obecny samouczek, choć oferujący kompleksowe instrukcje, to również wymaga od graczy nieco większej wprawy – opisany przeze mnie model walki jest w ruchu bardzo płynny i już po 3-4 meczach pozwala na komfortową walkę bez specjalnego zastanawiania się nad tym, co znajduje się pod jakim klawiszem. Niewątpliwym atutem jest również jego widowiskowość, ponieważ każda z klas (o których za chwilę) posiada dwie domyślne metody na wykonanie efektownej egzekucji. Możemy później poszerzyć ich liczbę o kolejne dwa typy – to wszystko za wirtualną walutę gromadzoną po ukończonych meczach. Stawkę możemy jeszcze podbić, ponieważ w grze funkcjonują dzienne wyzwania, a oprócz nich możemy dołożyć sobie jeszcze trzy własne – 50 zabójstw w trakcie starć 1 na 1, 10 zwycięstw w konkretnej grze etc.

For Honor w obecnej wersji zaoferowało mi 3 tryby rozgrywki – Duel (1 na 1), Brawl (2 na 2) oraz Dominion (4 na 4). Każdy możemy tak samo rozegrać na żywych przeciwników (czyli wychodzi maksymalnie 8 na mapie), jak i na boty kontrolowane przez sztuczną inteligencję. W drugim przypadku w naszej drużynie jesteśmy łącznie z max. 3 kompanami. Wszystkie starcia, niezależnie od ilości osób, odbywały się na jednej mapie. Nie wiem, czy deweloperzy planują jakieś urozmaicenia, ale dwa pierwsze warianty zabawy były prostą nawalanką w strukturze rund „best of 5”, zaś w Dominion chodziło o przejmowanie czterech punktów kontrolnych i utrzymywanie ich przed nadciągającymi – i teraz uwaga – szeregowymi wojskami kierowanymi przez SI, których hurtowo kasujemy tylko dzięki zwykłemu uderzeniu (zadającemu marginalne obrażenia); oraz wspomnianymi już, żywymi przeciwnikami.

Wspominając o ewentualnych różnorodnościach w trybach rozgrywki, miałem na myśli zabawę ze strukturami map. Ta, którą mogłem zwiedzać, podzielona była na swoiste segmenty. Całościowo lokację widzimy wyłącznie w najobszerniejszym Dominion, ponieważ w pozostałych wariantach nie istnieje sposobność na zwiedzanie, więc akcja zamyka się w obrębie np. uszkodzonego mostu lub nieco bardziej otwartego placu ćwiczeń. Naturalnie, co wydaje się oczywistością, w pełnej wersji musi być więcej tych miejscówek. Ale o tym chyba nie trzeba wspominać.

Istotnym aspektem For Honor są wojownicy, którymi przychodzi nam walczyć. Do naszej dyspozycji oddano dwie klasy (nieróżniące się zbytnio od siebie) postaci w każdej z trzech „nacji” – wspomnianych wyżej samurajów, wikingów oraz rycerzy. Różnice między nimi jakie są, każdy widzi – oprócz innego wyposażenia, ubioru tudzież opancerzenia, a także dosłownych umiejętności (tzw. „perków”, których rozwój w alfie był zablokowany), to tacy sami kolesie lub „kolesiówy”, bo można grać płcią piękną!

Screeny z For Honor (XBOX One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosdabi132   @   14:49, 17.09.2016
U nas zamknięta alpha będzie trwać do 19 września do godziny 2 w nocy. Potwierdzenie z maila: "The For Honor Closed Alpha will be live from September 15th (3 PM CEST) to September 19th (2 AM CEST) 2016". Także jak ktoś chce przetestować grę, to jeszcze 2 zaproszenia mam na stanie na platformę Uplay.
Sama rozgrywka jest nawet przyjemna, denerwuje mnie to blokowanie ataków i wyprowadzanie ciosów w trzech kierunkach, na konsolach może jest to wygodniejsze, ale pod myszką to masakra jest. Być może jest to tylko kwestia wyuczenia się wyprowadzania ciosów razem z kierunkiem. Gra jest czymś innym, urozmaiceniem od biegania z karabinem i strzelania do czego popadnie, gra się na krótkim dystansie. Ja wyczułem różnicę między Samurajami, a np Rycerzami - nie są tacy ociężali i szybciej wyprowadzają ciosy.
1 kudosLysander   @   15:16, 17.09.2016
Cytat: dabi132
Także jak ktoś chce przetestować grę, to jeszcze 2 zaproszenia mam na stanie na platformę Uplay.


Ja z chęcią, jeśli jeszcze masz Uśmiech

Nie powiem, gra wygląda apetycznie, szczególnie jak na alphe. Trzeba pamiętać tez o tym, że pewnie w czasie do rozgrywki dojdą kolejne klasy postaci, jak to jest w R6S.
0 kudosmktiger   @   21:38, 17.09.2016
Rozdane juz czy cos zostalo z zaproszeń?
Ciekawi mnie jedna sprawa. Niby gra Ubisoftu, a sprzedawana przez EA na Origin. W sklepie jest preorder. Czyżby łączą siły przeciwko Steam'owi ?
0 kudosdabi132   @   21:57, 17.09.2016
Już poszły zaproszenia. For Honor jest również na Steamie do kupienia za 59,99€. Zresztą inne gry Ubisoftu też są dostępne na Origin: seria Assassin's Creed, Rainbow Six Siege, Watch_Dogs i Watch_Dogs 2 czy nawet seria Far Cry. Obecność na Steam czy Origin nie zmienia faktu, że do gry i tak trzeba posiadać Uplay. Po prostu Ubisoft nie ogranicza się do jednej platformy sprzedażowej.
0 kudoskrzywy_banen   @   10:54, 18.09.2016
Cytat: mktiger
Ciekawi mnie jedna sprawa. Niby gra Ubisoftu, a sprzedawana przez EA na Origin.

Na originie od dawna są gry nie tylko od ea.
0 kudoskrzychusienki   @   21:19, 11.03.2021
Powiem szczerze, że gierka mega wciągająca i pochłania dużo czasu :-) Polecam ją gorąco :-)
Dodaj Odpowiedź