For Honor (XBOX One)

ObserwujMam (1)Gram (1)Ukończone (2)Kupię (0)

Graliśmy w For Honor - Ubisoft pozazdrościł War of the Roses (XBOX One)


Materdea @ 09:58 17.09.2016
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

For Honor to jedna z niespodzianek francuskiego Ubisoftu, która została po raz pierwszy zaprezentowana podczas E3 w 2015 roku. We wrześniu 2016 dostaliśmy wersję alfa. Premiera została zaplanowana na luty 2017. Deweloperzy mają jeszcze pół roku, a już jest dobrze, krwawo, walki są satysfakcjonuje, a możliwości kreacji własnego wojownika ogromne!

For Honor to reprezentant dość charakterystycznego typu marek Ubisoftu, które francuski koncern trzyma w tajemnicy do samych targów i tam – w tym przypadku na E3 w 2015 roku – prezentuje szerokiej publiczność zgromadzonej na sali oraz przed ekranami. I czego by o Francuzach nie mówić, to z tego są znani i relatywnie lubiani. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wcześniejsze produkcje z wymienionego przeze mnie rodzaju zaliczały tzw. „downgrade” – na przykład Watch Dogs – ale teraz (czyt. For Honor) sytuacja z premierowymi materiałami wróciła do normy i Ubi stara się nie nadużywać sympatii (co by nie pisać naiwności) graczy.

Stąd, prawdopodobnie, deweloperzy na prawie pół roku przed premierą gry (debiut For Honor zaplanowano na 14 lutego 2017) wystartowali z weekendowymi testami alfa. Choć, jak wspomniałem, do wydania tytułu jest jeszcze całkiem sporo czasu, to już dziś – tj. od 15 do 18 września tego roku – garstka wybranych przez twórców graczy miała okazję sprawdzić całkiem okazały model walki, kompletną lokację oraz pomysł na rozgrywkę w tej nietypowej wieloosobowej grze akcji.

For Honor to dość nieszablonowy pomysł. Dzieło Ubisoftu skupia się wyłącznie na rąbaniu oponentów w zwarciu za pomocą wszelkich mieczy, toporów czy katan. Podczas pierwszej zapowiedzi obawiałem się tak naprawdę samej rozgrywki, lecz, na całe szczęście, przetestowana przeze mnie wersja alfa na dobre je rozwiała.

Mamy tutaj do czynienia z czymś na wzór systemu, który ogłosili jakiś czas temu Czesi od Kingdome Come: Deliverance, a więc blokowaniem i atakowaniem w tylko trzech kierunkach – góra oraz lewa i prawa noga (przyjmijmy takie nazewnictwo). Odbywa się to bardzo intuicyjnie, ponieważ za pomocą prawej gałki analogowej. Ba, nie musimy nawet trzymać jej wychylonej w konkretnej pozycji, ponieważ wystarczy raz wskazać miejsce i postać automatycznie będzie trzymać odpowiednią postawę. A dzieje się tak, ponieważ wyznaczony przez nas kierunek definiuje również miejsce ataku – słabego, ale szybkiego (prawy bumper/R1) oraz silnego, lecz nieco wolniejszego (prawy trigger/R2). Oprócz tego możemy wykonać także przewroty oraz „przesunięcia”, a więc nieco żywsze uniki w trakcie samej walki. Ponadto pod przyciskiem X/kwadrat oddano „rozbrojenie” wroga – a po podwójnym naciśnięciu pchnięcie – dzięki czemu na kilka sekund traci możliwość obrony.

Screeny z For Honor (XBOX One)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosdabi132   @   14:49, 17.09.2016
U nas zamknięta alpha będzie trwać do 19 września do godziny 2 w nocy. Potwierdzenie z maila: "The For Honor Closed Alpha will be live from September 15th (3 PM CEST) to September 19th (2 AM CEST) 2016". Także jak ktoś chce przetestować grę, to jeszcze 2 zaproszenia mam na stanie na platformę Uplay.
Sama rozgrywka jest nawet przyjemna, denerwuje mnie to blokowanie ataków i wyprowadzanie ciosów w trzech kierunkach, na konsolach może jest to wygodniejsze, ale pod myszką to masakra jest. Być może jest to tylko kwestia wyuczenia się wyprowadzania ciosów razem z kierunkiem. Gra jest czymś innym, urozmaiceniem od biegania z karabinem i strzelania do czego popadnie, gra się na krótkim dystansie. Ja wyczułem różnicę między Samurajami, a np Rycerzami - nie są tacy ociężali i szybciej wyprowadzają ciosy.
1 kudosLysander   @   15:16, 17.09.2016
Cytat: dabi132
Także jak ktoś chce przetestować grę, to jeszcze 2 zaproszenia mam na stanie na platformę Uplay.


Ja z chęcią, jeśli jeszcze masz Uśmiech

Nie powiem, gra wygląda apetycznie, szczególnie jak na alphe. Trzeba pamiętać tez o tym, że pewnie w czasie do rozgrywki dojdą kolejne klasy postaci, jak to jest w R6S.
0 kudosmktiger   @   21:38, 17.09.2016
Rozdane juz czy cos zostalo z zaproszeń?
Ciekawi mnie jedna sprawa. Niby gra Ubisoftu, a sprzedawana przez EA na Origin. W sklepie jest preorder. Czyżby łączą siły przeciwko Steam'owi ?
0 kudosdabi132   @   21:57, 17.09.2016
Już poszły zaproszenia. For Honor jest również na Steamie do kupienia za 59,99€. Zresztą inne gry Ubisoftu też są dostępne na Origin: seria Assassin's Creed, Rainbow Six Siege, Watch_Dogs i Watch_Dogs 2 czy nawet seria Far Cry. Obecność na Steam czy Origin nie zmienia faktu, że do gry i tak trzeba posiadać Uplay. Po prostu Ubisoft nie ogranicza się do jednej platformy sprzedażowej.
0 kudoskrzywy_banen   @   10:54, 18.09.2016
Cytat: mktiger
Ciekawi mnie jedna sprawa. Niby gra Ubisoftu, a sprzedawana przez EA na Origin.

Na originie od dawna są gry nie tylko od ea.
0 kudoskrzychusienki   @   21:19, 11.03.2021
Powiem szczerze, że gierka mega wciągająca i pochłania dużo czasu :-) Polecam ją gorąco :-)
Dodaj Odpowiedź