Super Street Fighter IV (PS3)

ObserwujMam (4)Gram (5)Ukończone (1)Kupię (1)

Super Street Fighter IV - pierwsze wrażenia (PS3)


Milly @ 17:15 21.04.2010
Paulina "Milly" Rajkowska

Firma Capcom ostatnio nas rozpieszcza. Wypuszcza coraz to nowe pozycje, które przyciągają wzmożoną uwagę graczy.

Firma Capcom ostatnio nas rozpieszcza. Wypuszcza coraz to nowe pozycje, które przyciągają wzmożoną uwagę graczy. Po ostatnich rewelacjach na temat Lost Planet 2 mamy dla Was kilka ciekawostek dotyczących nadchodzącego Super Street Fighter 4.

Jak większości z Was zapewne wiadomo, Street Fighter 4 ukazał się na początku zeszłego roku na konsole PS3 oraz XBOX360, a w późniejszym czasie również na PC. Obecnie oczekujemy ulepszonego wydania tej samej produkcji - Super Street Fighter 4. Jak mówią twórcy, wprowadzone zmiany wynoszą serię na wyższy poziom rozwoju, w porównaniu do swoich poprzedników. Jest to nowa jakość bijatyki 2D, która ma zamiar wszystkich oczarować, jednak czy podoła takiemu wyzwaniu?W grze do dyspozycji będziemy mieli 25 klasycznych postaci znanych ze Street Fighter 4, takich jak Ryu czy Ken. Dodatkowo do akcji wkroczą również bohaterowie odsłon wcześniejszych - przykładowo T.Hawk oraz Cody. Jakby tego było mało, twórcy stworzyli szereg nowych, unikalnych osobistości, które wniosą powiew świeżości do skostniałej rozgrywki. Warto tutaj przywołać chociażby tajemniczą Juri, posługującą się techniką Taekwondo. Jak zwykle, do dyspozycji oddano nam tryb "arcade", w którym bliżej poznamy losy tychże postaci. Trzeba przyznać, iż tryb ten wprowadza miłą odmianę - każdy z wojowników otrzyma swój nowy wątek fabularny. Czekają zatem na nas nowe animacje, historie oraz sekrety do odkrywania.

Znacznym zmianom uległ także gameplay. Główny nacisk położono na rozgrywkę wieloosobową. Wprowadzono kilka nowych trybów walki: "team battles" pozwala np. na potyczkę od 2 do 8 graczy w zestawieniach 2vs2, 3vs3 lub nawet 4vs4, natomiast "Endless battle" oferuje rozegranie swoistego turnieju, w którym może wziąć udział aż 8 graczy. Uczestnicy spotykają się kolejno w trakcie potyczek – przegrany idzie do domu, zaś zwycięzca pozostaje, by kontynuować walkę, aż znajdzie się śmiałek, który go pokona. Dodatkowym smaczkiem jest fakt, iż tego rodzaju turnieje mogą być obserwowane przez widzów. Łatwo sobie wyobrazić, jak owy tryb może się rozkręcić. Ostatnią opcją jest "Replay channel", która pozwala oglądać powtórki zapisanych potyczek i komentować je na bieżąco. Dzięki temu możemy podziwiać walki ludzi z całego świata i dzielić się własnymi spostrzeżeniami na ich temat.Dla starych wyjadaczy niewątpliwie miłym akcentem będzie powrót rund bonusowych znanych ze Street Fighter 2. Pomiędzy walkami mamy możliwość wyżycia się na beczkach czy też na stojącym nieopodal samochodzie. Osobiście ta część gry mnie najbardziej zaabsorbowała. Technik, którymi możemy się posłużyć, jest multum - twórcy dodali również nowe możliwości ultra comba. Co prawda, żeby je wykonać, trzeba posiadać co najmniej trzy ręce i turbo w palcach, ale efekt końcowy jest niesamowity.

Wiele osób twierdzi, że tak od początku powinien wyglądać Street Fighter 4. Gra jest rzeczywiście dopracowana, urozmaicona i dostosowana do potrzeb każdego gracza. Zarówno początkujący jak i "hardkorowiec" znajdzie w niej wyzwanie. Dla miłośników bijatyk będzie to zdecydowanie łakomy kąsek. Seria powraca do chlubnej tradycji starszych gier, wnosząc jednocześnie dużo nowoczesności.

Podsumowanie:
Super Street Fighter IV warty jest uwagi. Jego niewątpliwie silną stroną jest tryb multiplayer, jednak budzi pewne wątpliwości. Po raz kolejny nowa gra powstaje na podstawie starszej, oferując jedynie kilka ulepszeń. O finalnej jakości produktu przekonamy się przy okazji premiery.
Zapowiada się świetnie!

Screeny z Super Street Fighter IV (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?