LEGO Harry Potter: Years 1-4 (PS3)

ObserwujMam (11)Gram (5)Ukończone (4)Kupię (5)

Zapowiedź gry LEGO Harry Potter: Years 1-4 (PS3)


szałas @ 11:49 16.03.2010
Piotr "szałas" Szałaśny
Student, slawista, początkujący tłumacz, raczkujący redaktor, menel, alkoholik. Miłośnik piwa, gier komputerowych, hodowca szczurów, imprezowicz, trabanciarz, turysta górski...

„Nie ma czegoś takiego, jak dobro i zło, jest tylko władza i potęga. .

„Nie ma czegoś takiego, jak dobro i zło, jest tylko władza i potęga... I mnóstwo ludzi zbyt słabych, by osiągnąć władzę i potęgę...”
J.K. Rowling

Duńska firma, wytwarzająca ulubione przez najmłodszych klocki, od jakiegoś już czasu istnieje w świecie wirtualnej rozrywki. Przyszło nam bawić się w plastikowego Batmana, Indianę Jonesa czy Luke`a Skywalkera. Ścigaliśmy się w Lego: Racers. Większość tych gier mogła poszczycić się naprawdę dobrą grywalnością, a co najlepsze, przechodziły je nie tylko dzieci. Niejeden dorosły czy to ze swoją pociechą, czy w tajemnicy przed współmałżonkiem, także próbował swych sił w plastikowym świecie. Potteromania trwa już bardzo długo, przygody młodego czarodzieja z blizną na czole przyciągają coraz to nowe rzesze fanów. Sam przeczytałem wszystkie tomy, napisane przez szanowną panią Rowling. Rzecz jasna biznes kręcić się musi, dlatego też Warner Bros. wyprodukował już kilka filmów o Harrym i Tym-Którego-Imienia-Nie-Wolno-Wymawiać. Ostatnia z tych produkcji według mnie wybitna nie była, ale to tylko moja opinia. Zresztą, już niedługo producenci będą mieli okazję się poprawić. Powstały też oczywiście gry komputerowe, które hitami nie były. I co teraz? Dochodzimy do sedna (pomijając koszulki, piórniki, plecaki, karty do gry itp. itd. – czyli całą szmirę związaną z marketingiem i wyłudzaniem od dzieci pieniędzy ich rodziców). Traveller`s Tales zapowiedziało, że pracuje nad Lego Harry Potter: Years 1-4. Co ciekawego będzie nas czekać? Przekonajmy się!Nazwa wskazuje, że producent zamierza podzielić licencję na dwie części. W Lego Harry Potter: Years 1-4 znajdziemy fabułę z pierwszych czterech lat pobytu Harrego w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Dobrym rozwiązaniem, odróżniającym tę plastikową produkcję od innych, jest to, że na samym początku Harry będzie potrafił tyle, co zwykły mugol, czyli biegać i skakać. Dopiero z czasem nabierze dodatkowych umiejętności, nauczy się nowych czarów (m.in. Vingardium Leviosa czy Expeliarmus – brakuje tylko Avada Kedavra, ale wtedy gra nie mogłaby być przeznaczona dla dzieci) czy latania na miotle (taa... bo zamiatania to nikt tam nie uczy). Na zajęcia ze znienawidzonym profesorem Snape`em będzie musiał znaleźć składniki eliksirów (mam nadzieję, że nie zmuszą nas do patroszenia kozy aby uzyskać Bezoar). Cała rozgrywka w murach Hogwartu to także rywalizacja domów – my jako Gryfon (choć Tiara pewna nie była) musimy doprowadzić do zwycięstwa!

Screeny z LEGO Harry Potter: Years 1-4 (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosl0ll0l   @   13:04, 07.07.2010
Wszystkie gry z serii Lego maja ten zabawny klimacik, który jest główną cechą wszystkich gier z tej serii. Choćby dla niego można jedną z nich kupić.