Assassin's Creed (PC)

ObserwujMam (1220)Gram (522)Ukończone (615)Kupię (250)

Assassin\'s Creed (PC)


artoor @ 00:00 12.08.2007
"artoor"Teraz przejdę do kolejnej kwestii, jaką jest świat, po którym biegamy w grze. W trakcie wędrowania po nim trafiamy do trzech głównych miast oraz kilku pobocznych wsi i miasteczek. Zaczynamy od Akki – miasta położonego nad morzem, w którym dominuje błękit. Następnie przechodzimy do drugiej co do wielkości lokacji, jaką jest Damaszek – stolica i największe miasto Syrii. Ostatnim oraz kluczowym miastem jest Jerozolima – stolica Izraela, najświętsze miasto. We wszystkich z powyższych lokacji poruszać się będziemy z pełną swobodą, a każda z nich ma mieć ponad 2 km kwadratowe powierzchni. Tak niewyobrażalnie wielką mapę okrywać możemy na kilka sposobów. Stopniowo, podróżując wzdłuż uliczek piechotą, bądź wedle naszego uznania na koniu. Najlepszą metodą jest jednak obserwowanie oddalonego od nas terenu z wysoko położonego budynku, a do spacerowania wykorzystać dachy, mury itd. W Assassin’s Creed wszystko jest możliwe!Aby środowisko, w którym gramy robiło wrażenie naturalnego autorzy opracowali system zwany Social stealh, który odpowiada za zachowanie otoczenia. Przechodnie będą cechowali się inteligencją równą graczowi, reagując na każdy nasz ruch. Dla przykładu, gdy będziemy nerwowo przedzierać się przez tłum, rozglądać, bądź szybko biec zwrócimy uwagę ludzi, co może zaciekawić strażników i ostatecznie zniwelować plan. Gdy zostaniemy rozpoznani jedynym sensownym krokiem jest ucieczka.

Od tego jak będziemy traktować ludzi zależny będzie przebieg naszych dalszych misji. Jeśli zaskarbimy sobie przychylność przechodnia, zapamięta nas i podczas ucieczki okaże się pomocny zatrzymując depczących nam po piętach wrogów. Gdy jednak będziemy opryskliwi w stosunku do otoczenia możemy mieć w przyszłości spore problemy. Aby miasta wydawały się prawdziwe ludność będzie żyć własnym życiem, zauważymy konwersacje bądź dzikie spojrzenia, stąd też nie możemy być do końca pewni, kto stoi po naszej stronie, a kto jest wrogiem. Dochodzenie do tego było by bardzo uciążliwe, ponieważ po ulicach chodzić będzie tysiące ludzi!

Grafika generowana jest przez autorski silnik graficzny – scimitar. Za jego sprawą tworzony na ekranie obraz jest niemal cudowny. Tekstury postaci oraz budowli sprawiają świetne wrażenie, a animacja swoją płynnością oczaruje każdego estetę. Nie zabraknie oczywiście wielu efektów specjalnych odpowiedzialnych za nierówności terenu, cienie, odblaski itd. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy niestety powiedzieć zbyt wiele na temat ścieżki dźwiękowej, należy się jednak spodziewać, że będzie ona równie dobrze opracowana jak reszta programu.Reasumując Assassin’s Creed to gra, która stworzy nowy trend w dziedzinie gier wideo. Już teraz jestem przekonany, że tytuł zrobi furorę wśród graczy na całym świecie i nikt nie przejdzie obok niego obojętnie. Ciekawa fabuła, swoboda działania oraz rewelacyjna oprawa audio-wizualna sprawią, że Assassin’s Creed będzie pretendentem do miana gry roku!

Podsumowanie:
Assassin’s Creed to tytuł, od którego wymaga się wiele. Nic w tym dziwnego skoro media wykreowały grę na pretendenta do najlepszej gry roku. Doskonała fabuła, wartka akcja, zapierające dech w piersiach walki oraz genialna grafika - chyba więcej nie trzeba dodawać...!
Zapowiada się genialnie!

Screeny z Assassin's Creed (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?