W Crystal Dynamics doszło do zwolnień, na szczęście niedużych

Ekipa odpowiedzialna za serię Tomb Raider została dotknięta zwolnieniami. Nie są to jednak zwolnienia grupowe.

@ 21.09.2023, 11:02
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

W Crystal Dynamics doszło do zwolnień, na szczęście niedużych

Studio Crystal Dynamics od nieco ponad roku należy do Embracer Group. Jako że korporacja postanowiła przeprowadzić szeroko zakrojone cięcia budżetowe, doszło niestety do zwolnień w ekipie odpowiedzialnej za serię Tomb Raider. Jak się dowiedzieliśmy, zwolnienia nie są jednak przesadnie duże.

W informacji opublikowanej na portalu X czytamy, że ze studia Crystal Dynamics musiało odejść w sumie 10 osób. Dziewięć osób z oddziału odpowiedzialnego za marketing oraz rozwój marki, a jedna to przedstawiciel działu IT. Restrukturyzacja była podobno konieczna do tego, by studio było dopasowane do obecnych potrzeb. Zwolnione osoby mają otrzymać pomoc m.in. w znalezieniu nowej pracy.

Crystal Dynamics pracuje w tym momencie nad dwoma dużymi projektami. Pierwszy to Perfect Dark, który przygotowywany jest we współpracy z Microsoftem oraz studiem The Initiative. Drugim tytułem jest kolejna gra z serii Tomb Raider, opracowywana we współpracy z Amazon Games. Restrukturyzacja nie ma podobno żadnego wpływu na wymienione przedsięwzięcia.

Crystal Dynamics to nie pierwsze studio dotknięte cięciami. Jakiś czas temu pisaliśmy, że zamknięte zostało studio Volition, odpowiedzialne m.in. za serie Saints Row oraz Red Faction. Obie marki będą co prawda dalej rozwijane, tyle że przez innych deweloperów.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?