Cyberpunk 2077: Widmo wolności - wymagania sprzętowe. Twórcy zalecają sprawdzenie chłodzenia Waszego PC

CD Projekt RED zaktualizowało na 2 tygodnie przed premierą wymagania sprzętowe dodatku Phantom Liberty do Cyberpunk 2077.

@ 12.09.2023, 23:18
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc

Cyberpunk 2077: Widmo wolności - wymagania sprzętowe. Twórcy zalecają sprawdzenie chłodzenia Waszego PC

Studio CD Projekt RED zaktualizowało wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077: Widmo wolności, nadchodzącego dużego dodatku do superprodukcji z 2020 roku. Jako że dodatek ma zaoferować nowe doznania wizualne i wznieść grę na jeszcze wyższy poziom technologiczny, wymogi poszły w górę.

Gra ma lepiej wykorzystywać mocne procesory i zasoby PC - wykorzystując nawet 90% mocy współczesnych 8-rdzeniowych CPU. Przyda się więc dobre chłodzenie, o czym wspomina Filip Pierściński, Lead Scene Programer z CD Projekt RED na platformie X.

"Przed premierą Cyberpunk 2077 w wersji 2.0 i dodatku Phantom Liberty, koniecznie sprawdźcie systemy chłodzenia Waszych blaszaków. Wykorzystaliśmy w pełni ich moc, dlatego obciążenie CPU będzie dobijać do 90% na 8-rdzeniowych procesorach. Żeby być gotowym, proszę uruchomcie Cinebench albo inny program testujący i sprawdźcie czy wszystko jest ok na Waszych maszynach." - komentuje Pierściński.

Jak widać na powyższej grafice, wymagania poszły w górę, zarówno w stosunku do procesora jak i GPU - szczególnie zrzucają z kolan wymagania niezbędne do odpalenia ray-tracingu na detalach ultra czy overdrive przy wyższych rozdzielczościach. 

Premiera dodatku Widmo wolności już 26 września. Z kolei w najbliższy czwartek o godzinie 17.00 twórcy uruchomią specjalny stream, na którym zaprezentują nowe obszerne fragmenty gameplayu i szczegółowo omówią rozszerzenie.


Dla porównania, oryginalne wymagania Cyberpunk 2077:


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosluki505   @   11:10, 13.09.2023
Takie jak w podstawce wiec easy. Swoją drogą te wymagania nie były adekwatne do tego co było faktycznie wymagane, firmy kłamią zawyżając wymagania.
0 kudosBarbarella.   @   11:19, 13.09.2023
Myślę że z moim sprzętem raczej nie ma sensu podchodzić i do podstawki i do Widma. Może by się dało grać ale faktycznie w lodówce musiałabym grać. Trudno, poczekam na wygraną w Lotto.