Logitech G Cloud to handheld do grania w chmurze

Taki trochę przenośny Xbox. Znamy cenę i datę premiery.

@ 22.09.2022, 09:17
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, inne, sprzęt, xbox one, xbox x/s

Logitech G Cloud to handheld do grania w chmurze

Firma Logitech zaprezentowała urządzenie Logitech G Cloud, czyli przenośną konsolkę służącą do grania w chmurze. Urządzenie jest napędzane systemem Android 11 i samo z siebie nie pozwala na uruchamianie gier (oprócz tytułów ze sklepu Google Play), ale za jego pomocą bez problemu zagramy w produkcje z popularnych usług streamingowych.

Konsolka Logitech G Cloud skierowana jest przede wszystkim w stronę posiadaczy subskrypcji Xbox Game Pass - sprzęt pozwoli bez problemu ograć wszystkie tytuły z biblioteki abonamentu Microsoftu. Najnowszy wynalazek pozwoli także streamować dowolne gry z naszej własnej biblioteki konsoli Xbox - przy pomocy funkcji Xbox Remote Play.

Wśród innych wspieranych usług jest GeForce Now od NVIDIA, a także Steam Link.

Logitech G Cloud posiada ekran IPS w proporcjach 16:9 o przekątnej 7 cali. Rozdzielczość to 1080p, a odświeżanie wynosi 60 Hz. Sercem sprzętu jest mobilny procesor Snapdragon 720G, znany ze smartphonów z niższej półki. Bateria ma starczać na ponad 12h rozgrywki.

Premiera Logitech G Cloud będzie miała miejsce 17 października, a cena to 350 dolarów (niecałe 1750 zł). Póki co urządzenie zapowiedziano jedynie na rynek USA.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?