Microsoft kombinuje coś z mobilnym Xboksem?

Korporacja chce wykorzystać nową technologię Qualcomm oraz opracowany wewnętrznie Xbox Cloud Streaming. Na razie nie ma jednak żadnych zapowiedzi w temacie.

@ 03.12.2021, 19:31
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne

Microsoft kombinuje coś z mobilnym Xboksem?

Microsoft nigdy nie był szczególnie mocno zainteresowany przenośną wersją Xboksa. Plotki na temat takiego urządzenia co jakiś czas się co prawda pojawiały, ale finalnie nic się nie zmaterializowało. Wkrótce może się to jednak zmienić.

Firma Qualcomm ujawniła swoją najnowszą platformę do gier: G3x Gen 1. Technologiczny gigant chce z jej pomocą wkroczyć na rynek mobilnego gamingu, a potwierdzeniem bardzo ambitnych planów spółki niechaj będzie umowa z Razerem, w ramach której do rąk deweloperów mają trafić specjalne zestawy (tzw. dev kity), pozwalające im tworzyć oprogramowanie.

Zestaw oferuje podobno wszystko to, czego oczekują gracze. Jest on w stanie działać albo mobilnie, albo w trybie zadokowanym. Wbudowano w niego ponadto haptyczne sprzężenie zwrotne, dotykowy ekran, modem 5G, a także wsparcie dla wysokich rozdzielczości oraz odświeżania do 144 Hz. Mówimy tu oczywiście o zestawie deweloperskim, więc nie wiadomo czy dokładnie tak samo będzie wyglądać projekt finalny.

Żeby było ciekawiej, na łamach Windows Central pojawił się raport, z którego wynika, że Microsoft - wykorzystując G3x Gen 1 - opracuje własną platformę mobilną, mającą korzystać z technologii chmury, czyli Xbox Cloud Streaming. Korporacja podobno od dłuższego czasu bawi się rozmaitymi prototypami tego typu urządzenia, a zatem kwestią czasu jest jego oficjalna zapowiedź.

Xbox Cloud Streaming to ważna inicjatywa dla giganta z Redmond. Jej promocja trwa od dłuższego czasu i wszystko wskazuje na to, że będzie ona tylko przybierać na intensywności. Nie sposób niestety powiedzieć czy cokolwiek z tego wyjdzie. Microsoft będzie musiał bowiem stawić czoła zarówno Switchowi, jak i Steam Deck.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?