Sony szykuje odpowiedź na Game Passa - Bloomberg ujawnia projekt Spartacus

Jason Schreier ujawnił na łamach serwisu Bloomberg plany Sony na walkę z Microsoftem na polu płatnych subskrypcji - Japończycy szykują odpowiedź na Xbox Game Pass. Projekt nosi kodową nazwę Spartacus i ma być połączeniem dwóch dotychczasowych usług - PS Plus i PS Now.

@ 03.12.2021, 19:23
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
ps4, ps5

Sony szykuje odpowiedź na Game Passa - Bloomberg ujawnia projekt Spartacus

Było raczej kwestią czasu, aż Sony przystąpi do kontrataku i spróbuje wyprowadzić cios Microsoftowi w tym nowym (dla gier wideo) segmencie dystrybucji dóbr w zamian za comiesięczną subskrypcję. Jak donosi Bloomberg, Japończycy szykują się do podejścia szczytu już tej wiosny - razem z projektem Spartacus.

Kodowa nazwa dla subskrypcji przypominającej Xbox Game Pass to projekt Spartacus - takie informacje przekazał Jason Schreier na łamach serwisu Bloomberg. Osoby, z którymi rozmawiał (pozostawione anonimowe dla dobra sprawy), twierdziły, że Spartacus trafi na rynek już wiosną 2022 roku i będzie zawierał benefity PS Now i PS Plus.

Według informatorów nowa usługa Sony będzie zawierała trzy poziomy: na pierwszym znajdziemy wyłącznie wspomniany PS Plus. Na drugim dojdzie "bogaty katalog gier PlayStation 4 i - ewentualnie - PlayStation 5" (cytat dosłowny za artykułem Bloomberga), zaś trzeci dorzuci do tego przemodelowane PS Now, które zaoferuje klasyczne gry Sony - z PS1, PS2, PS3, a także PSP. Projekt Spartacus ma być dostępne zarówno na PS4 jak i PS5. Wykluczono jednak, na podstawie otrzymanych przez Schreiera dokumentów, wydawanie własnych gier w dniu premiery w tej usłudze - na modłę Microsoftowego Game Passa.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?