Alone in the Dark: Illumination i Haunted House: Cryptic Graves oficjalnie zapowiedziane

Niedawno informowaliśmy o zbliżających się zapowiedziach dwóch nowych gier z gatunku survival horror - Alone in the Dark i Haunted House.

@ 01.09.2014, 13:14
Kamil "zvarownik" Zwijacz
pc

Alone in the Dark: Illumination i Haunted House: Cryptic Graves oficjalnie zapowiedziane

Niedawno informowaliśmy o zbliżających się zapowiedziach dwóch nowych gier z gatunku survival horror - Alone in the Dark i Haunted House. Firma Atari słowa dotrzymała i ujawniła oficjalnie Alone in the Dark: Illumination oraz Haunted House: Cryptic Graves, które ukażą się na komputerach PC jesienią bieżącego roku.

Pierwsza z wymienionych to kolejna odsłona niegdyś uznanej serii. Gracze trafią do zapomnianego miasteczka Lorwich, w którym panoszy się mroczna siła nazwana The Darkness. Gracze wcielą się w jednego z bohaterów, który zamierza powstrzymać zło.

Twórcy udostępnią cztery klasy postaci - Hunter, Witch, Priest oraz Engineer. Każda z nich oczywiście dysponować ma odmiennymi umiejętnościami, które urozmaicą rozgrywkę i przydadzą się podczas co-opa. Środowisko gry ma się dostosowywać do naszych poczynań, podczas zabawy wielką rolę odegra światło, którego użyjemy do tworzenia bezpiecznych miejsc i ranienia wrogów. Tytuł napędzany ma być przez technologię Unreal Engine 4.O Haunted House: Cryptic Graves wiemy trochę mniej. Pewnym jest, że będzie to pierwszoosobowa gra przygodowa, osadzona w klimatach horroru. W produkcji pokierujemy Anyą Graves, która potrafi się komunikować ze zmarłymi. Umiejętność tę wykorzysta do rozwiązywania łamigłówek, unikania pułapek, a wszystko to, by pozbyć się duchów i potworów zamieszkujących Nawiedzony Dom.

Zaprezentowane zwiastuny pozwalają całkiem optymistycznie spoglądać na oba projekty, ale z osądami poczekajmy do debiutu obu produkcji.


Sprawdź także:
Alone in the Dark 4: Koszmar Powraca

Alone in the Dark 4: Koszmar Powraca

Premiera: 22 czerwca 2001
PC, PS2

Alone in the Dark 4: Koszmar Powraca. W czwartej części legendarnej serii Alone in the Dark koszmar powraca i to ze zdwojoną mocą! Gra należy do gatunku survival horror -...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosFox46   @   14:00, 01.09.2014
Zawiodłem się myślałem że będzie to Remake jedynki a tu po prostu kolejna odsłona.
0 kudosdenilson   @   14:11, 01.09.2014
Odświeżenie może by się przydało, ale nie czasem mogło zabić kultowość pierwszej części? Poczekajmy na więcej szczegółów co do najnowszego Alone in the Dark.
0 kudosMicMus123456789   @   15:23, 01.09.2014
Alone in the Dark pewnie wzbudzi większe zainteresowanie niż druga z wymienionych gier. Ale zastanawia mnie to, że w survival horror pojawiają się klasy postaci i co-op. Jak dla mnie co-op zupełnie zabija poczucie strachu i bezsilności jakie powinno nam towarzyszyć pod czas gry.
0 kudosdenilson   @   15:50, 01.09.2014
Mic chyba że to będzie mądrze przemyślany co-op. W pojedynkę prawie niemożliwe do przejścia, a z kompanem trochę lepiej ale też nie za łatwo.
0 kudosPabloMG   @   17:07, 01.09.2014
Unreal Engine 4 się świetnie prezntuje, przyznaje że w gry z serii Alone in the Dark nigdy nie grałem.
0 kudosMicMus123456789   @   17:24, 01.09.2014
Cytat: denilson
Mic chyba że to będzie mądrze przemyślany co-op. W pojedynkę prawie niemożliwe do przejścia, a z kompanem trochę lepiej ale też nie za łatwo.


Sama świadomość, że ktoś nam pilnuje pleców zmienia klimat.
0 kudosdenilson   @   17:33, 01.09.2014
Fakt zmienia klimat, ale jak można zginąć od 1-2 ciosów to jednak osaczenie i maksymalna koncentracja będzie. Pomimo tego, że będzie kompan.
0 kudosFox46   @   21:22, 01.09.2014
Zakładam że to nie będzie żaden remake tylko po prostu szósta część Alone in The Dark. Albo po prostu Reebot serii.

A do dupy bo liczyłem na ten świetny klimat z okresu lat dwudziestych.
Dodaj Odpowiedź