MotoGP 23 (PS4)

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

MotoGP 23 (PS4) - recenzja gry


@ 14.06.2023, 12:14
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.

MotoGP 23 to wirtualna adaptacja wyścigów na dwóch kółkach. I tak jak motocykl nie jest dla każdego, tak i ten tytuł, choć naprawdę solidny, nie jest dla każdego, ale raczej dla wąskiej grupy zapaleńców.

Najnowsza odsłona serii symulatorów wyścigów motocyklowych Grand Prix jest już dostępna. Jeśli jesteś zapalonym fanem motocykli i wyścigów torowych, to MotoGP 23 jest dla Ciebie. Jeśli szukasz gry w stylu Need For Speed, to niestety trafiłeś pod zły adres. W przypadku tej odsłony twórcy stawiają na realizm i autentyczne wrażenia z Grand Prix, które pozwalają dostosować motocykl, opony, hamulce i wszystko, co tylko przyjdzie graczowi do głowy.

Jestem przyzwyczajony do stylu robienia gier przez Milestone. Kiedy logowałem się do ich najnowszej gry spodziewałem się dużego zaangażowania w realizm. Niemal każdy aspekt wyścigów można modyfikować: od pogody, w której się ścigasz, przez liczbę okrążeń, po spryt sztucznej inteligencji, z którą się mierzysz. Lista jest długa. To, co naprawdę we mnie uderzyło, to liczba opcji dostrajania naszej maszyny. Dzięki nim możemy zmienić całkowicie sposób jazdy, wpłynąć na ślizganie się motocyklu po asfalcie itd.

Dzięki New Grand Prix możesz wybrać sposób rozgrywania wyścigu. Zaczynasz od określenia opcji wyścigu, teamu, który chcesz reprezentować oraz toru, na którym chcesz sprawdzić swoje umiejętności. Każdy z 22 dostępnych kierowców ma własną postać i projekt motocykla, z numerem wyścigowym, drużyną i rekomendacjami, które możesz zobaczyć.

Spędziłem trochę czasu testując 20 map dostępnych w dniu premiery i uważam, że Autodromo Internazionale del Mugello we Włoszech oraz Circuit Ricardo Tormo w Walencji absolutnie rządzą. Generalnie tory są nieskazitelnie zaprojektowane i czasami niemal zapominałem, że gram w grę, a nie oglądam wyścig. Efekty wizualne są niesamowicie realistyczne. Każda mapa - z 20 do wyboru - ma różne lokalizacje i długości, w zależności od tego, na co masz ochotę.

New Grand Prix pozwala również dostosować warunki wyścigowe. Wybieramy m.in. ile okrążeń chcemy przejechać oraz jakie warunki pogodowe mają na nich panować. Czy ma być deszcz, a może pochmurnie, ewentualnie słonecznie itd. Do tego jeszcze możemy zdecydować o ewentualnych zmianach pogody np. między deszczem, a mgłą i odwrotnie. Możesz także dostosować poziom trudności kierowców, z którymi ponownie się ścigasz, zaczynając od 20-30% dla Easy i kończąc na 101-120% dla Extreme. Jesteś też w stanie wybrać, jak surowo będziesz karany za przewinienia, czy chcesz uwzględniać zużycie opon i paliwa w celu zapewnienia ultrarealizmu oraz czy doznajesz uszkodzeń za każdym razem, gdy motocykl się przechyli lub ulegnie wypadkowi.


Screeny z MotoGP 23 (PS4)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?