Burnout Paradise (PS3)

ObserwujMam (45)Gram (12)Ukończone (7)Kupię (14)

Burnout Paradise (PS3) - recenzja gry


@ 07.03.2008, 00:00
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!Jeśli mowa o innych graczach, warto napisać kilka zdań na temat trybu Multiplayer. Ludzie ze studia Electronic Arts postanowili opracować system przypominający nieco ten zaprezentowany w Test Drive Unlimited. Otóż, chodzi o to, że cała zabawa odbywa się w tym samym mieście. Nie musimy wychodzić z gry i włączać rozgrywki wieloosobowej. Po prostu wchodzimy do menu, wybieramy odpowiednią opcję i kontynuujemy dotychczasową zabawę, z tą różnicą, że teraz na drogach widzimy także innych „prawdziwych” kierowców. Możemy brać udział w wyścigach rankingowych lub nie rankingowych, ustalać i podejmować wyzwania oraz imponować innym graczom swoimi umiejętnościami. Rozgrywka jest bardzo dobrze zbalansowana, nie ma żadnych problemów z lagami, a podczas jednego ewentu bierze udział maksymalnie ośmiu graczy. W Burnout Paradise nie można narzekać na nudę… zawsze jest co robić!

Najnowsza odsłona serii Burnout jest znaczącym krokiem na przód nie tylko w kwestii grywalności oraz ogólnej mechaniki zabawy, lecz również pod względem prezencji audio-wizualnej. Grafika w grze jest naprawdę zabójcza. Modele samochodów przedstawiają się genialnie, posiadają mnóstwo szczegółów, a podczas wypadków wszędzie dookoła latają części. Miasto zaprojektowano równie ciekawie – kolejne dystrykty się między sobą znacząco różnią i łatwo jest po nim nawigować. Silnik graficzny programu dysponuje także wieloma efektami specjalnymi, nadającymi generowanemu na ekranie obrazowi charakteru i odpowiedniego klimatu!

Burnout Paradise (PS3)

Klimat tworzą również efekty dźwiękowe, a przede wszystkim muzyka. Podczas zabawy słyszymy wiele słynnych kawałków rockowych i metalowych, których wykonawcami są największe grupy świata. Burnout Paradise drażni uszy gracza utworami takich kapel jak Guns’n’Roses, Faith No More, Depeche Mode czy też Soundgarden! Muzyka idealnie pasuje do klimatu zabawy i pogłębia doznania płynące z rozgrywki!

Jak wspomniałem na początku recenzji, Burnout Paradise to zdecydowanie najlepsza część serii. Program oferuje mnóstwo dobrej zabawy, jego prezencja zadowoli każdego estetę, a muzyka wręcz idealnie pasuje do podejmowanej w grze tematyki. Nie ma co owijać w bawełnę, tą grę powinien mieć każdy posiadacz konsoli PS3!


Długość gry wg redakcji:
8h
Długość gry wg czytelników:
6h 50min

oceny graczy
Genialna Grafika:
Jak na dzisiejsze standardy, prezentuje się bardzo dobrze!
Genialny Dźwięk:
Wspaniała ścieżka dźwiękowa oraz bardzo dobrze przygotowane efekty specjalne.
Genialna Grywalność:
Ciężko oderwać się od ekranu. Gra totalnie pochłania uwagę gracza.
Genialne Pomysł i założenia:
Genialna Interakcja i fizyka:
Słowo na koniec:
Najlepsza część serii, w której próżno szukać jakichkolwiek uchybień!
Werdykt - Genialna gra!
Screeny z Burnout Paradise (PS3)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosKlarkPL   @   21:50, 16.09.2009
W recenzji jest poważny błąd, przez który bez sensu musiałem bez końca wracać do miejsca wyścigu żeby go powtórzyć (stwierdziłem że skoro w recenzji jest napisane, że się nie da powtórzyć wyścigu to się nie da...). Straciłem na to kilka godzin czasu grania. Okazuje się jednak, że istnieje możliwość powtarzania wyścigu i to w banalny sposób. Wystarczy podczas wyścigu, wcisnąć strzałkę w prawo i wejść do Easy Drive, wybrać bieżąca gra od początku i ponownie rozpocznij teraz. Według mnie przydało by się poprawić tą recenzję żeby nie wprowadzać innych osób w błąd.
0 kudosLucas-AT   @   21:57, 16.09.2009
O ile dobrze wiem to kilka miesięcy po recenzji pojawił się patch, który przynosił taką opcje. Więc to nie błąd.