Desert Rats vs Afrika Korps (PC)

ObserwujMam (37)Gram (7)Ukończone (2)Kupię (0)

Desert Rats vs Afrika Korps (PC) - recenzja gry


@ 01.08.2004, 00:00
Tomasz "kowalcook" Kowalski

Wiele się pisze o historii północnoafrykańskich kampanii Drugiej Wojny Światowej, jednakże niewiele jest gier obrazujących tamte wydarzenia. Węgierski producent DigitalReality postanowił to zmienić i opracował tytuł, który jest poświęcony właśnie tej części największego konfliktu w dziejach ludzkości.

Wiele się pisze o historii północnoafrykańskich kampanii Drugiej Wojny Światowej, jednakże niewiele jest gier obrazujących tamte wydarzenia. Węgierski producent DigitalReality postanowił to zmienić i opracował tytuł, który jest poświęcony właśnie tej części największego konfliktu w dziejach ludzkości. Mowa o Deserts Rats vs. Afrika Korps, które niedawno wylądowało na półkach sklepowych. My natomiast postanowiliśmy sprawdzić z czym deweloper wychodzi do gracza. Czy aby na pewno warto się ich projektem zainteresować, czy może lepiej skierować swój wzrok i pieniądze w innym kierunku.

Desert Rats vs Afrika Korps (PC)

Deserts Rats vs. Afrika Korps oferuje nam dwie kampanie: brytyjską i niemiecką, a składają się one z 20 misji. Oprócz dalekich zwiadów, eskort konwojów transportowych i obrony strategicznych punktów, będziemy mieli też okazję zdobywać silnie umocnione pozycje. Jak w każdej bitwie, kluczową rolę odgrywać będą piechurzy. Producent, był świadom takiego stanu rzeczy i do swej gry wrzucił jej aż osiem rodzajów. Oprócz zwykłych piechurów z karabinami, pistoletami maszynowymi i RKM-ami, dostajemy też m.in. oddział przeciwpancerny, żołnierzy z granatnikami oraz wyposażonych w miotacze ognia. Jakby tego było mało, w naszych szeregach znajdzie się również kilku specjalistów: saper, sanitariusz oraz snajper. Wszystkie jednostki trzeba, rzecz jasna, odpowiednio wykorzystywać, albowiem do osiągnięcia zwycięstwa konieczna jest właściwa taktyka, spokój i planowanie. Zabawa w stylu wszyscy na jednego na pewno nie przyniesie pożądanych rezultatów.

Prócz piechoty, do dyspozycji dostaniemy również cały ówczesny arsenał artylerii i wszelkiego rodzaju pojazdów, zarówno tych opancerzonych, jak i zwykłych ciężarówek. W sumie mamy pod dowództwem 20 maszyn na każdą ze stron. Między innymi będziemy mogli wypróbować możliwości bojowe słynnych Tygrysów oraz Shermanów - jest w czym wybierać i czym się popisywać.

Desert Rats vs Afrika Korps (PC)

Jeśli chodzi o stronę techniczną, wszystko zrealizowano należycie i z rozmachem. Graficznie tytuł prezentuje się wprost niesamowicie. Szczegółowo dopracowana oprawa, wprost niesamowite efekty, takie jak dynamiczne cienie, zmienne warunki pogodowe, zaawansowany model uszkodzeń i spektakularne wybuchy czynią z Deserts Rats vs. Afrika Korps łakomy kąsek dla wielbicieli tego gatunku. I nie mam tutaj na myśli prawdziwych wyjadaczy, ale także nowych graczy. Każdy winien znaleźć tutaj coś dla siebie.

Podsumowując, Deserts Rats vs. Afrika Korps to solidny produkt i nie sposób znaleźć w nim większych uchybień. Jeśli zatem szukacie jakiejś strategii, warto wziąć opisywane tu dzieło pod uwagę, sądzę, że nie będziecie zawiedzeni.


Długość gry wg redakcji:
18h
Długość gry wg czytelników:
39h 0min

oceny graczy
Świetna Grafika:
Genialny Dźwięk:
Genialna Grywalność:
Świetne Pomysł i założenia:
Świetna Interakcja i fizyka:
Słowo na koniec:
Werdykt - Świetna gra!
Screeny z Desert Rats vs Afrika Korps (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosGRACZ1996   @   21:05, 14.05.2010
Miałem tę gre, ale nie odpaliła się na moim kompie, nie wiem dlaczego?