Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy (PC)

ObserwujMam (203)Gram (63)Ukończone (104)Kupię (17)

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy (PC) - recenzja gry


@ 04.07.2005, 00:00

Nazywam się Korr. Jaden Korr.

Nazywam się Korr. Jaden Korr. Właśnie lecę na planetę Yavin 4, do słynnej Akademii Jedi prowadzoną przez samego Luke’a Skywalker’a! Na transportowcu którym podróżuje, jest jeszcze wielu innych studentów, jednak nie miałem ochoty z nimi gadać. Nawet nie mieli miecza świetlnego – nie to co ja... Jednak po mimo mojego widocznego skupienia i niechęci do rozmów, jakiś gość podszedł do mnie, i zaczął nawijać... Przedstawił się jako Rosh Penin – szczerze mówiąc gość był dość dziwny. Jego uczesanie było dość dziwaczne, a charakter wskazywał do dosyć zarozumiałego człowieka... Tak się złożyło, że nasz transportowiec został zestrzelony, i rozbił się nieopodal Akademii! Teraz wraz z Roshem musimy dostać się do szkoły jedi. A co do Rosha - już na pierwszym treningu w Akademii, przez tego kretyna omal nie straciłem życia! Otóż nasłał na mnie jakąś maszynę z mieczem świetlnym, która chciała mnie zniszczyć! Szokujące... zapowiada się, iż będą z nim same kłopoty... No ale cóż – żeby poznać całą moją, bardzo zresztą ciekawą przygodę, musicie zagrać w grę pod tytułem Jedi Knight: Jedi Academy.

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy (PC)

Dla nie poinformowanych, Jedi Knight: Jedi Academy jest kontynuacją gry Jedi Knight: Jedi Outcast. Tym razem nie wcielimy się w najemnika Kyle’a Katarn’a (choć jego osoba będzie bardzo ważną postacią w grze), lecz w wymienionego wyżej Jaden’a Korr’a. Tak do końca to nie jest prawda że Jaden jest facetem, ponieważ jego płeć, jak i rasę wybierzemy na początku gry! Jest to całkowita nowość w świecie Star Wars, i musze przyznać że taki zabieg bardzo mi się spodobał. Ras do wyboru mamy pięć, jednak dla dwóch z nich możemy wybrać tylko płeć męską, dla dwóch, płeć piękną, a dla jednej (ludzkiej) obie płcie. Płeć i rasa to oczywiście nie wszystko co możemy wybrać! Ustalimy wygląd naszej postaci, a nawet kolor i rękojeść miecza świetlnego! Praktycznie rzecz biorąc, jest to tylko urozmaicenie programu – w żaden sposób na grę te wybory nie wpływają... Szczerze mówiąc zdziwiłem się trochę, gdy zauważyłem że jakaś obca płeć męska, ma dokładnie taki sam głoś jak człowiek płci męskiej. Dosłownie nie słychać kompletnie żadnej różnicy w mowie! Trochę to dziwne... nieprawdaż ? Kolejną nowością w stosunku do poprzednich gier o traktujących o Star Wars, jest możliwość wybrania sobie misji którą chcemy wykonać. W prawdzie nie ma to żadnego znaczenia którą misję wybierzemy, więc ja uważam to trochę za zbędny bajer. Wszystkie misję nie mają nic wspólnego z wątkiem głównym w Jedi Academy. Ale teraz jak rozwijać wątek główny ? Otóż ujmę to tak: W grze mamy 3 paki po 5 misji, a po skończeniu czterech z nich możemy powrócić do Akademii co popchnie grę w przód, lub zrobić piątą misje i dopiero wtedy „popychać” grę dalej. Szczerze mówiąc fabuła wątku głównego jest dość ciekawa, ale nie będę tu zdradzał żadnych szczegółów. Co do misji, to są one bardzo różnorodne. Będziemy biegać po pustynnej Tatoine w celu znalezienia jakiegoś robota, będziemy walczyli po wielkich miastach czy grobowcach...

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy (PC)

Ale dosyć tu już o tych szczegółach. Dużo ważniejszym elementem Akademii Jedi jest rozgrywka właściwa. Otóż podobnie jak w Jedi Outcast, mamy możliwość grania w trybie FPP i TPP (gdy wyciągniemy miecz świetlny, tylko TPP). Do wyposażenia naszego bohatera, wejdzie 10 rodzajów broni dystansowej (blastery, bazooki, działka itd...), bomby, miny, granaty i oczywiście nasz nierozłączny przyjaciel zwany mieczem świetlnym. Niemal każdej broni przypisano dwa tryby użycia, np. bronią szturmowców możemy strzelać pojedynczymi pociskami, lub jak z karabinu maszynowego. Nie rozumiem natomiast, czemu autorzy zrezygnowali z podręcznego ekwipunku. Teraz nie nigdzie nie znajdziemy przenośnych apteczek czy noktowizora. A szkoda... Warto jeszcze nieco przyjrzeć się mieczowi świetlnemu. Tak samo jak w Jedi Outcast „lajtsaberem” możemy rzucać, i mamy dostępne trzy style walki mieczem (szybki, średni, i mocny), jednak z czasem zamiast jednego z wyżej wymienionych styli będziemy mogli wybrać czy chcemy walczyć dwoma mieczami naraz, czy podwójnym mieczem świetlnym (tzw. lightstuff). Gdy wybierzemy dwie bronie naraz, będziemy mogli jednym „ostrzem” rzucać, a drugim dalej walczyć czy odbijać pociski! W przypadkiem gdy weźmiemy podwójny miecz, zyskamy możliwość kopania przeciwnika.


Screeny z Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?