Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy (PC)

ObserwujMam (203)Gram (63)Ukończone (104)Kupię (17)

Recenzja gry Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy (PC)


@ 04.07.2005, 00:00Każda z broni ma swoje specjalne kombosy, których dobre wykorzystanie gwarantuje zwycięstwo w pojedynku na miecze świetlne. Niestety nie jest to jakaś oszałamiająca liczba. Ale kiedy w ogóle możemy uczyć się walczyć? Otóż po przejściu pierwszego i drugiego paku misji (po przejściu trzeciego już nie mamy takiej możliwości, bowiem gra się kończy)... Teraz może napisze nieco o mocach. W grze występują trzy szkoły „magii”. Ciemna (np. porażenie czy duszenie) oraz jasna (np. protekcja czy leczenie) strona mocy (każda ze stron ma cztery zdolności, po trzy poziomy zaawansowania, które możemy dobrowolnie rozwijać przed rozpoczęciem jakiejś niezależnej misji), oraz moce neutralne (ich będzie 5 np. popchnięcie i skok), które rozwijają się automatycznie wraz z biegiem gry.

Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy (PC)

Warto wspomnieć, że dzięki mocy skoku, mamy możliwość robienia niezłych akrobacji, takich jak bieganie po ścianach czy odbijania się od nich. Co do naszych przeciwników, to będzie ich całkiem sporo. Począwszy od szturmowców, przemytników, i wielkich bestii, po złych mistrzów ciemnej strony mocy (zwanych również Sith)! Szczerze mówiąc jest ich całkiem sporo, choć wszystkie osobniki jednego gatunku przeciwników wyglądają dokładnie tak samo. Dosłownie idealne kopie. Tak na marginesie, mogę jeszcze dodać, iż z biegiem gry wybierzemy czy chcemy podążać drogą dobra czy zła! W zależności od wyboru, czeka nas inne zakończenie. Taki ciekawy dodatek...

Teraz czas na napisanie o oprawie audio-wizualnej... Szczerze mówiąc została niemal niezmieniona w stosunku do Jedi Outcast. Muzyka jest dokładnie taka sama, podobnie jak odgłosy. Nie znaczy to jednak, że to jakaś wielka wada. Nadal wszystko brzmi tutaj ładnie. Co do grafiki, to też niemal jest niezmieniona. Autorzy nieco polepszyli tekstury, i dodali kilka efektów takich jak poświata na około nas gdy się leczymy itp. Niestety teraz to już nie robi takiego wrażenie jak kiedyś. Chodź trzeba przyznać że jest kilka momentów, gdzie naprawdę można się zachwycić! Na uwagę zasługuje również wygląd miecza świetlnego który sam w sobie wygląda świetnie, a na dodatek rzuca zostawia ogniste ślady na ścianach! Jednak i tak reszta jest jak dla mnie dość płaska, i nie robi na mnie już takiego wrażenia jak grafika w JO.
Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy (PC)
Co ja tu jeszcze mogę napisać? Chyba nic oprócz podsumowania... Jeśli mam być szczery, to moim zdaniem Jedi Academy po mimo wielu udogodnień, nie dorównuje Jedi Outcast. Gra jest na tyle krótka, że bez problemu można ją przejść w dwa dni. Nie znajdziemy tu również miejsc, gdzie będziemy dłużej główkować „co teraz robić, żeby iść dalej?”. Oczywiście fani Jedi Knight’ów, będą zachwyceni, ale zwykły gracz może okazać się nieco zawiedziony... A szkoda, bo zapowiadało się wyśmienicie!


Długość gry wg redakcji:
9h
Długość gry wg czytelników:
21h 29min

oceny graczy
Dobra Grafika:
Świetny Dźwięk:
Świetna Grywalność:
Świetne Pomysł i założenia:
Świetna Interakcja i fizyka:
Słowo na koniec:
Werdykt - Świetna gra!
Screeny z Star Wars Jedi Knight: Jedi Academy (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?