Spyro Reignited Trilogy (PC)

ObserwujMam (3)Gram (1)Ukończone (0)Kupię (1)

Recenzja gry Spyro Reignited Trilogy (PC)


@ 09.09.2019, 09:51
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!

Port Spyro Reignited Trilogy jest bliski doskonałości, w zasadzie jedynym nieco irytującym elementem jest praca kamery. Tutaj możemy ustawić, czy chcemy mieć kamerę "aktywną", podążającą za Spyro (w trudnych momentach możemy jej pomóc), czy pasywną, którą sterujemy sami. Oba rozwiązania nie są idealne, ale po kilkunastu, kilkudziesięciu minutach zdążyłem się przyzwyczaić do tego stanu rzeczy i przestałem zwracać uwagę na ewentualne niedoskonałości w nadążaniu za akcją.

A co poza tym? Mamy pełną polską wersję językową - z dubbingiem. I to naprawdę udanym - jak za starych dobrych czasów! Samą grę można też lekko pod siebie dostosować - oprócz wspomnianego rodzaju kamery, da się m.in. włączyć / wyłączyć mini-mapę. Grać możemy zarówno na padzie, jak i tandemie mysz + klawiatura. Z tego co sam przetestowałem, oba sposoby jak najbardziej się spisują, a sterując myszką zyskujemy dużo lepszą opcję operowania kamerą, która sprawnie podąża za gryzoniem - eliminując tym samym niemal do zera opisywane perypetie z wyświetlaniem obrazu.

Jeśli nie graliście nigdy w oryginalne Spyro, to jesteście dokładnie w takiej sytuacji, jak ja (wychowałem się na Kangurku Kao). Spytacie więc na pewno - czy fajnie się przy tym bawi? W końcu nie jest to nowy tytuł. Ja bawiłem się doskonale i na pewno będę do Spyro Reignited Trilogy co jakiś czas wracał! Takich platformówek w starym stylu dziś już prawie nie ma - a szkoda. Formuła trochę się zestarzała, nie ma tu tylu detali czy lootu, jak w nowych grach (ale są skrzynki - na szczęście w starej formie!), ale mimo wszystko produkcja zachowała ogromną grywalność.

To dla niej warto się skusić na zakup!


Długość gry wg redakcji:
20h
Długość gry wg czytelników:
22h 14min

oceny graczy
Świetna Grafika:
Odświeżona oprawa daje radę i jednocześnie nie dewastuje klimatu oryginalnych odsłon.
Świetny Dźwięk:
Świetny dubbing, przypominający stare dobre czasy polonizacji gier.
Świetna Grywalność:
Ogromna grywalność, nie tylko dla starszych graczy.
Świetne Pomysł i założenia:
Stare rozwiązania wciąż potrafią bawić.
Świetna Interakcja i fizyka:
Wygodne sterowanie, zarówno na padzie, jak i przy pomocy myszki i klawiatury.
Słowo na koniec:
Port Spyro Reignited Trilogy na komputery zdaje egzamin na piątkę z plusem, więc jeśli rozważaliście zakup - nie zastanawiajcie się dłużej!
Werdykt - Świetna gra!
Screeny z Spyro Reignited Trilogy (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?