Strona główna » Nowinki ze świata » Podgląd tematu
Strona Xbox z serii X vs PlayStation 5 w wiki Xbox z serii X - komentarze

Offline
petrucci109 //grupa Wojownicy RPG » [ Postowy Huragan (exp. 2360 / 3200) lvl 10 ]3 kudos
Prawda jest taka, że o sukcesie tych platform i tak zadecydują tytuły, które się na nich ukarzą. Ja wstrzymam się z kupnem następnej konsoli co najmniej do połowy generacji, żeby zobaczyć czy tym, razem to będzie sprzęt Sony, czy Microsoftu. A póki co zamierzam, pograć jeszcze ładnych kilka lat na PS4 ☺️Offline
frycek88 //grupa Wojownicy RPG » [ Fiery Thunder (exp. 1453 / 1600) lvl 9 ]1 kudos
Xbox mocniejszy, ale bez dobrych gier ekskluzywnych microsoft nic nie ugra. Konsole kupuje się dla gier, a nie dla wypasionych bebechów. Na razie gram na PS 4. Masę tytułów do ogrania czeka. A next geny zamierzam kupić dopiero po premierze Starfielda i TES VI.

Offline
Dirian //grupa MiastoGier.pl » [ Redaktor ]1 kudos
Cytat: frycek88
Xbox mocniejszy, ale bez dobrych gier ekskluzywnych microsoft nic nie ugra.

Jakby nie patrzeć, zainwestowali w kilka ekip deweloperskich, więc może być ciekawie. Moim zdaniem ta generacja - w przeciwieństwie do obecnej - zapowiada się bardzo ciekawie. Microsoft na pewno wyciągnie błędy z powodu braku inwestycji w gry, co pogrążyło sprzedaż X One na tle PS4.

Offline
frycek88 //grupa Wojownicy RPG » [ Fiery Thunder (exp. 1453 / 1600) lvl 9 ]1 kudos
Cytat: Dirian
Cytat: frycek88
Xbox mocniejszy, ale bez dobrych gier ekskluzywnych microsoft nic nie ugra.

Moim zdaniem ta generacja - w przeciwieństwie do obecnej - zapowiada się bardzo ciekawie. Microsoft na pewno wyciągnie błędy z powodu braku inwestycji w gry, co pogrążyło sprzedaż X One na tle PS4.


Oby. Bo Xbox stał się trochę pośmiewiskiem w tej kwestii jeśli chodzi o gry. Po za Halo i Forzą nic ciekawego nie mieli.

Offline
Bubtownik //grupa Wojownicy RPG » [ Paladyn (exp. 502 / 800) lvl 8 ]1 kudos
Osobiście coraz bardziej oswajam się z tym, że prawdopodobnie w przyszłym roku zawita do mnie nowy Xbox. Wsteczna kompatybilność przez wszystkie generacje cholernie do mnie przemawia, a do tego gamepass. I tak wykupuje abonamenty na PS4 więc mając takie coś w lepszej wersji na XsX bardzo chętnie skorzystam. Trochę szkoda kilku gier na PS5 (HZD2 np) ale po prostu chcę kupić konsolę głównie pod multiplatformy, aby kompa jeszcze przez kilka lat nie wymieniać. Nie wiem z czym Sony musiałoby wyskoczyć, aby mnie teraz przekonać. Ale nigdy nie mów nigdy. Po za tym jestem osobą, która nigdy nie grała w żadną część Gears of War więc przede mną 5 części GoW'a +Judgment oraz Halo.

Offline
balic87 //grupa Akademia Morderców » [ Szef Akademii (exp. 831 / 1600) lvl 9 ]1 kudos
Cytat: wojteklog
Slabe to, chocby dysk 1TB na nastepne kilka lat? 16 GB RAM... Juz wole ps4 pro i mnostwo gier.
Zgadzam się z Toba całkowicie ! Podejrzewam ze jak teraz gry potrafią wazyc po 100 GB to na nowe konsole będą wazyly pewnie co najmniej srednio po 200 GB. Tak wiec na tym super szybkim dysku SSD 825 GB/1 TB nie licząc systemu operacyjnego zmieści się pewnie z 3-4 pelne wersje gier + kilka demek. Zastanawiam się czy nie lepiej by było wstawić duzo tanszy wolniejszy dysk HDD 2 TB i w zamian zwiekszyc ilość ramu z 16 np. do 32 GB !
Bo co z tego ze gra będzie się ladowala w przyslowiowa sekundę skoro będzie się to odbywalo kosztem gorszej oprawy oraz mniejszej ilości tytulow na dysku.

No chyba ze te nowe dyski jak wypowiada sie wielu faktycznie umozliwia lepsze wykorzystanie dostepnej ilości pamięci wtedy nie mam nic przeciwko temu aby było jej mniej niż by się chciało :]

Offline
balic87 //grupa Akademia Morderców » [ Szef Akademii (exp. 831 / 1600) lvl 9 ]1 kudos
Cytat: Lucas-AT
Być może pojawi się drugi model z większym dyskiem, tak jak to było w poprzednich generacjach. Gry wcale nie będą musiały ważyć więcej, bo teraz dane nie będą musiały być tak duplikowane, ale to się okaże.
Bedzie tylko jedna wersja z jednym dyskiem w przypadku xbox rozszerzany o specjalne karty pamieci a w przypadku ps 5 bedzie mozna podlaczyc dysk zewnetrzny certyfikowany przez sony aby nie odbiegal predkoscia od tego w konsoli

Offline
guy_fawkes //grupa Stara Gwardia » [ Hamster\'s Creed (exp. 8464 / 10800) lvl 13 ]1 kudos

Zacznijmy od tego, że konsolowców od czystej mocy obliczeniowej sprzętu bardziej interesuje to, co da się z nią zrobić. Mimo ponownie zbliżonych komponentów - po raz kolejny to AMD triumfuje, nie Intel z Nvidią - różnią się dodatkowymi ficzerami, które z pewnością zostaną wykorzystane w grach ekskluzywnych. Tutaj pałeczka wydaje się być po stronie Sony, bo skupia pod swoją banderą niezwykle utalentowane studia, choć nie powinnismy lekceważyć Microsfotu, który poczynił w ostatnim czasie solidne „zakupy”.

Cieszy mnie obecność SSD, bo to absolutny must have, ale podstawowa pojemność nie szokuje, więc dodatkowe, certyfikowane dyski będą kolejnym źródłem zarobku dla firm.

Życzę sobie i wyszyliśmy, by nie musieć wybierać i kupić najlepiej obie konsole, ale w obecnych czasach nie powinno się tak wybiegać w przyszłość...

Liczba czytelników: 474518, z czego dziś dołączyło: 5.
Czytelnicy założyli 52055 wątków oraz napisali 668015 postów.