Strona główna » Nowinki ze świata » Podgląd tematu
Phil Spencer uważa, że gry powinny zmierzać w kierunku usługi pokroju Spotify - komentarze

Offline
guy_fawkes //grupa Stara Gwardia » [ Final Hamster (exp. 7107 / 7200) lvl 12 ]0 kudos
Nie ma się co zżymać, to naturalny kierunek. Lata temu tacy jak my psioczyli na samą redukcję dystrybucji pudełkowej i co? DD ma się świetnie, wypiera fizyczną, bo ludziom w większości zależy na wygodzie. Psy szczekają, karawana jedzie dalej. Sam posiadam sporą kolekcję gier i konsol, ale ostatnio częściej korzystam z abonamentów, niż z fizycznych kopii.
Moje największe obawy rodzi przede wszystkim ściśle regulowany dostęp do gier w chmurze - ostatnio z GF Now, chwilę po tym, jak wyszło z bety, zniknęło sporo gier Activision i Bethesdy. Słabo.

Offline
mrPack //grupa Wojownicy RPG » [ Postowy Huragan (exp. 1614 / 3200) lvl 10 ]0 kudos
W moim przypadku płacenie abonamentu nie miałoby sensu, bo nie gram regularnie, a tylko wtedy gdy mam czas i chęć. Bywa też, że wracam do pewnych tytułów dopiero po jakimś czasie, a chyba lista gier w abonamencie nie jest stała. Jasne, że w przyszłości może to stać się obok dystrybucji cyfrowej popularna forma grania, ale na tą chwilę wydania pudełkowe wybieram przede wszystkim.

Offline
Lucas-AT //grupa Stara Gwardia » [ Hamster\'s Creed (exp. 7814 / 10800) lvl 13 ]0 kudos
Niektóre gry znikają z cyfrowej dystrybucji na zawsze ze względów licencyjnych (np. Forza Horizon 2) i gdyby nie pudełko, to nie byłoby możliwości zakupu gry. Jeśli edycji pudełkowej zabraknie, to gra znika na zawsze. Tak więc niestety nie widzę tu wygody, bo nie wiedząc kiedy gra zniknie trzeba będzie grać pod presją. Nie każdy gra na premierę - wielu graczy ogrywa gry długo po premierze.

Offline
Guilder //grupa Mieszczanie » [ Knecht (exp. 1608 / 2000) lvl 10 ]0 kudos
Cytat: Lucas-AT
Nie każdy gra na premierę - wielu graczy ogrywa gry długo po premierze.
Ano właśnie, i tacy gracze już się nie liczą, bo to znikomy przychód. Tak samo wszystkie te cyfrowe dystrybucje, przynajmniej na PC, zupełnie blokują odsprzedaż. Wszystkie zmiany, do których dążą wydawcy/producenci itp., służą maksymalizacji przychodów, niczemu więcej.

Offline
Lucas-AT //grupa Stara Gwardia » [ Hamster\'s Creed (exp. 7814 / 10800) lvl 13 ]0 kudos
Czy to taka maksymalizacja zysków to nie byłbym pewien. Wydawcy nie pomyślą o tym, że jak sprzedam swoje 3 starsze gry, to zdobędę pieniądze na zakup nowości, a tym samym napędzę rynek. I siła marki rośnie. Dobra gra się sama obroni i wydawca nie musi bać się używek.

MS w tej generacji nie sprzedawał swoich gier po 10mln jak Sony i Nintendo, więc nie dziwi mnie, że tak mocno uciekają w abonamenty i streaming.

Liczba czytelników: 467151, z czego dziś dołączyło: 19.
Czytelnicy założyli 48332 wątków oraz napisali 648475 postów.