Persona 5 Tactica (SWITCH) - okladka

Persona 5 Tactica (SWITCH)

Premiera:
17 listopada 2023
Premiera PL:
17 listopada 2023
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna / RPG
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Persona 5 Tactica (SWITCH)
Kawira @ 10:59 15.09.2023
Maciej "Kawira" Domański

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Persona 5 Tactica to poboczna odsłona (spin-off) gry Persona 5 z 2016 roku, która w przeciwieństwie do "piątki" nastawiona jest na taktyczne starcia. Za projekt odpowiada studio Atlus zajmujące się nie tylko marką Persona, ale także będące odpowiedzialne za takie serie jak Catherine czy Soul Hacker.

Fabuła Persona 5 Tactica opowiada o Widmowych Złodziejach, którzy po przypadkowym incydencie trafili do innego wymiaru. Zostają otoczeni przez lokalne wojsko zwane tutaj Legionistami, ale ratuje ich Erina - rewolucjonistka, która przedstawia im kuszącą ofertę w zamian za ich pomoc. Bohaterowie postanawiają dołączyć do niej i obalić rząd uciskający ludność tego świata.

Rozgrywka Persona 5 Tactica to strategia turowa, która diametralnie różni się od Persony 5. Zamiast dynamicznego jRPG-a otrzymujemy tytuł przypominający takie dzieła jak Fire Emblem czy Shin Megami Tensei: Devil Survivor. Akcję obserwujemy z perspektywy rzutu izometrycznego, a naszym głównym zadaniem są potyczki z napotykanymi grupami przeciwników oraz rozwój drużyny. Składają się na nią trzy postacie wraz z tytułowymi Personami, które wspomagają je w walce. Pomimo innego charakteru gameplayu nadal funkcjonują tu podobne zasady. Zarówno każdy protagonista jak i antagonista ma swoje odporności oraz słabości, które należy wykorzystywać; trafiając na przykład oponenta odpowiednim typem ataku zyskujemy dodatkowy cios. Ponadto jeżeli uda nam się otoczyć przeciwnika to możemy użyć umiejętności Triple Threat zadającej ogromne obrażenia. Pomiędzy misjami jesteśmy w stanie np. zmodyfikować nasz skład, przyzwać nowe persony oraz wyposażyć członków drużyny w inne uzbrojenie.

PEGI: Od 12 latZawiera przemocZawiera mocny językZawiera sceny erotyczne
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?