Phoenix Point (PS4) - okladka

Phoenix Point (PS4)

Premiera:
01 października 2021
Premiera PL:
01 października 2021
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
- napisy
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
Strona:

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Phoenix Point (PS4)
Materdea @ 13:52 15.09.2021
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Phoenix Point to taktyczna strategia turowa nawiązująca do klasycznych reprezentantów tego gatunku i czerpiąca z ich rozwiązań. Za projekt odpowiada niezależne Snapshot Games, autorzy całkiem nieźle przyjętej innej gry z tego gatunku, Chaos Reborn, z Julianem Gollopem na czele - twórcą serii XCOM.

Phoenix Point przenosi gracza do 2046 roku. Mamy 24 lata po katastrofie związanej z wirusem kosmicznego pochodzenia, który został odkryty przy badaniach na Antarktydzie. Wymknął się on spoza kontroli i zakaził większą część fauny redukując przy tym cywilizację do odizolowanych od siebie enklaw. Społeczeństwa walczą o przetrwanie z poczwarami skrytymi w tajemniczej mgle pokrywającej zdecydowaną część naszego globu.

Rozgrywka Phoenix Point łączy w sobie elementy z klasycznych rozwiązań gatunku, takich jak pierwsze dzieło Juliana czy Xenonauts oraz usprawnień wprowadzonych przez nowsze odsłony XCOM od Firaxis. Docelowo kierujemy jedną z ludzkich osad. Na mapie globalnej zaś dbamy o strategiczny aspekt naszej tytułowej organizacji zdobywając zaopatrzenie, dokonując interakcji z innymi osadami, a także wysyłamy oddziały na misje. Te ostatnie rozgrywają się na losowo generowanej mapie taktycznej w systemie turowym.

Z biegiem czasu mutanty ewoluują dostosowując się do naszego stylu (np. wyrastają im tarcze z rąk, czy osłaniają głowy chitynowym pancerzem). Nierzadko przyjdzie też stanąć do walki z potężnymi bossami, gdzie bardzo przydatny okazuje się system celowania w poszczególne części ciała znany z serii Fallout.

PEGI: Od 16 latZawiera przemoc
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?