Xenonauts (PC) - okladka

Xenonauts (PC)

Premiera:
16 czerwca 2014
Premiera PL:
16 czerwca 2014
Platformy:
Gatunek:
Strategiczna
Język:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (11)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (1)

Opis Xenonauts (PC)
DevMat @ 15:14 18.06.2014

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Xenonauts to produkcja reprezentująca gatunek turowych strategii, stworzona przez niezależne studio Goldhawk Interactive. Twórcy Ci czerpali inspiracje z klasycznego X-COM'a.

Akcja przenosi gracza w czasy Zimnej Wojny. A konkretnie do dnia 1 października 1979 roku. To właśnie wtedy na orbicie ziemskiej pojawia się niezidentyfikowany obiekt, który nie pochodzi z Ziemi. Próby porozumienia nie przynoszą rezultatów, a wkrótce kosmici przechodzą do ataku. Różne kraje próbują odeprzeć atak, jednak wszystko to kończy się wielkimi stratami i tylko niewielkim powodzeniem. Jedynie w okolicach Morza Bałtyckiego pewna grupa posiada broń pozwalającą niszczyć kosmitów. Wkrótce zakładają organizację Xenonauts. Oferuje ona pomoc w powstrzymaniu obcych, w zamian za finansowanie ich oraz pełną swobodę na terenie całego świata. Na jej czele staje gracz.

Mechanika rozgrywki nie polega jedynie na walkach, ale także na rozbudowywaniu własnej bazy, rekrutacji jednostek oraz badaniach nad nowymi technologiami. Te ostatnie pozwalają na coraz efektywniejszą walkę z najeźdźcami. Starcia zostały podzielone na te toczone na powierzchni ziemi, jak i w przestrzeni kosmicznej. Podczas ich trwania oddziałowi przyjdzie zarówno bronić bazy, jak i wyruszyć w teren i przechwycić zestrzelony statek UFO.


Wkład w encyklopedię mieli:   TheCerbis,
Screeny z Xenonauts (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?