Night in the Woods (PC) - okladka

Night in the Woods (PC)

Premiera:
21 lutego 2017
Premiera PL:
21 lutego 2017
Platformy:
Gatunek:
Zręcznościowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:

ObserwujMam (8)Gram (1)Ukończone (1)Kupię (2)

Opis Night in the Woods (PC)
DevMat @ 14:30 27.06.2014

Śr. długość gry: 12h 0min

+ czaswięcej

Night in the Woods to produkcja platformowa, stworzona przez niezależne studio Infinite Ammo. Twórcy na realizacje projektu zebrali środki za pomocą Kickstartera.

Fabuła opowiada o losach kotki imieniem Mae, która postanowiła porzucić studia i wrócić do rodzinnego miasta. Tam jednak wszystko się zmieniło. Jej dawni przyjaciele wydają się być jacyś inni, tak samo miasteczko. Na dodatek bohaterka zyskuje paranormalne zdolności, które pozwalają jej na odwiedzanie dotąd nie znanych zakątków metropolii. Oprócz tego, czuje ona, że w lesie czai się coś złego, coś co może być odpowiedzialne za te dziwne wydarzenia.

Autorzy duży nacisk położyli na przedstawienie historii głównej bohaterki. Poza tym do naszych zadań należny eksploracja świata, rozmowa z napotkanymi postaciami, oraz rozwiązywanie zagadek, które pozwalają odkryć kolejną część układanki. Naturalnie nie zabrakło elementów zręcznościowych. Mając na uwadze że Mae jest kotką, nie straszne jest jej poruszanie się po dachach, parapetach oraz przeskakiwanie między nimi.

Oprawa graficzna została wykonana w nieco bajkowej stylistyce, z użyciem specyficznej barwy kolorów. Pogłębia to klimat tęsknoty, obecny w całej produkcji.

Screeny z Night in the Woods (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   16:47, 12.06.2022
Grając w tą grę miałem różne mieszane uczucia. Momentami gra zachwyca, momentami ciągnie się i przynudza. Ogólnie fajna klimatyczna opowieść o powrocie do małego miasteczka. Miasteczka zabitego dechami, które najlepsze lata ma dawno za sobą. Nostalgiczna atmosfera przypominała mi trochę Life is Strange ale opowieść tutaj była bardziej "kameralna"? Fanom przygodówek polecam, taki miły średniaczek.
0 kudosBarbarella.   @   17:34, 12.06.2022
Znowu gra z kotkiem ? Fajnie . Jak moje kicia zobaczy a nie dam jej pograć to mnie podrapie. Konsternacja A że to przygodówka to pewno jej to lepiej pójdzie niż mnie. Zawstydzony To wredna ale mądra kicia. A ja jestem tylko wredna. Smutny
0 kudosTheCerbis   @   18:12, 12.06.2022
Cytat: petrucci109
Grając w tą grę miałem różne mieszane uczucia.
A jak oceniasz warstwę fabularną? Generalnie kulisy tej produkcji są raczej smutne, z tego co pamiętam.
0 kudosBarbarella.   @   18:32, 12.06.2022
Cytat: TheCerbis
Generalnie kulisy tej produkcji są raczej smutne, z tego co pamiętam

Smutny Pytanie
0 kudospetrucci109   @   19:16, 12.06.2022
Cytat: TheCerbis
Cytat: petrucci109
Grając w tą grę miałem różne mieszane uczucia.
A jak oceniasz warstwę fabularną? Generalnie kulisy tej produkcji są raczej smutne, z tego co pamiętam.
Warstwa fabularna jest w porządku, przez jakieś 80% gry można powiedzieć, że to taka gra obyczajowa... Dopiero na końcu fabuła trochę się zmienia, nie powiem, że przyspiesza bo to raczej nie ale się zmienia (nie chce spoilować). Nie za wiele się tam dzieje ale mimo tego gra się w to dobrze. Fabuła sama w sobie jest taka raczej faktycznie smutno/gorzka. A jakie są kulisy powstania tej gry? Powiedz, bo zaciekawiłeś mnie.
0 kudosTheCerbis   @   21:36, 12.06.2022
Miałem na myśli zarzuty przemocy fizycznej i psychicznej oraz samobójstwo współtwórcy. Ciężko o tym pisać, ale na pewno znajdziecie informacje w internecie.
Dodaj Odpowiedź