Maniac Mansion (PC) - okladka

Maniac Mansion (PC)

Premiera:
15 października 1987
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Maniac Mansion (PC)
DevMat @ 10:15 14.10.2011

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Maniac Mansion to gra przygotowana przez studio LucasArts. Jako pierwsza w swoim gatunku wprowadziła kilka nieznanych dotąd opcji, dzięki czemu na długo wyznaczała standardy tworzenia gier przygodowych.

Fabuła produkcji przenosi nas do domu dr Freda oraz jego syna Edisona. Sam doktor zaczął się bardzo dziwnie zachowywać odkąd w okolicach jego posiadłości, kilka lat temu roztrzaskał się meteoryt. Doszło nawet do tego, że przestał wychodzić jeść ze swojego laboratorium. Takie zachowanie zaniepokoiło jego syna, który postanawia pomóc ojcu. Wtedy jednak do akcji Dave i jego dwójka przyjaciół, którzy muszą uwolnić Sandrę z rąk szalonego naukowca zanim ten zmieni ją w zombie.

W Maniac Mansion po raz pierwszy pojawiła się możliwość wybrania jednego z kilku dostępnych bohaterów. Oczywiście głównym herosem jest Dave, który ratuje swoją dziewczynę, jednak w tym zadaniu pomagają mu przyjaciele, których dobiera gracz. Z sześciu dostępnych postaci, każda posiada różne umiejętności, co znowu przekłada się na możliwość ukończenia gry na jeden z pięciu sposobów.

W 2004 roku fanowska grupa LucasFan Games, opublikowała remake produkcji, poprawiając w niej grafiką oraz interfejs.

Na potrzeby Maniac Mansion stworzono odrębny interfejs SCUMM (Script Creation Utility for Maniac Mansion), na którym później wzorowały się inne gry.

Screeny z Maniac Mansion (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?