Day of the Tentacle (PC) - okladka

Day of the Tentacle (PC)

Premiera:
czerwiec 1993
Premiera PL:
brak danych
Platformy:
Gatunek:
Przygodowa
Język:
Producent:
Wydawca:
Dystrybutor:
brak danych
Strona:
brak danych

ObserwujMam (0)Gram (0)Ukończone (0)Kupię (0)

Opis Day of the Tentacle (PC)
Redakcja MiastoGier.pl @ 14:24 13.10.2011

Śr. długość gry: nie podano

+ czaswięcej

Day of the Tentacle jest grą przygodową opracowaną i wydaną przez firmę LucasArts - ekipę, która zasłynęła nie tylko produkcjami ze świata Gwiezdnych Wojen, ale także wieloma ciekawymi przygodówkami.

Fabuła Day of the Tentacle rozgrywa się pięć lat po wydarzeniach ukazanych w Maniac Mansions. Purpurowy Tentacle - potwór stworzony przez szalonego naukowca Dr. Freda Edisona wypija toksyczną maź, a w rezultacie wyrastają mu dziwacznie wyglądające macki oraz zostaje obdarzony wyjątkowym intelektem. Oczywiście nie może marnować swych nowych zdolności i postanawia zawalczyć o dominację nad światem. Szalony doktorek postanawia zabić mutanta oraz jego niegroźnego brata. Ten jednak wysyła prośbę o pomoc do swego znajomego Bernarda Bernoulli. Nie wszystko jednak idzie jak należy. Bernard uwalnia oba mutanty, ale Purpurowy i tak chce rządzić światem. Naukowiec decyduje się wysłać Bernarda i pewną dziewczynę w czasie aby zapobiec tragedii, niestety nie wszystko poszło jak należy.

Day of the Tentacle jest klasyczną grą przygodową typu point'n'click. Gracz przejmuje kontrolę nad Bernardem i jego dwoma znajomymi (dziewczyna i dobra Macka), a ich zadaniem jest eksploracja terenu, rozmawianie z napotkanymi postaciami niezależnymi i rozwiązywanie różnych zagadek. Ostatecznie muszą po prostu ocalić świat.

Grafika jest oczywiście ręcznie rysowana i posiada bardzo charakterystyczny klimat. Tytuł posiada bogatą warstwę dźwiękową, profesjonalne dialogi oraz klimatyczne efekty dźwiękowe. Na największą uwagę zasługują scenki przerywnikowe, przepełnione humorystycznymi sytuacjami.


Wkład w encyklopedię mieli:   DuchLuk,
Screeny z Day of the Tentacle (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosCzesiuGM   @   20:39, 14.10.2011
Może śmieszna, ale za to bardzo grywalna i z wielką dawką humoru Uśmiech
0 kudosDuchLuk   @   22:32, 20.12.2012
Cytat: DrakePL
Śmiesznie wygląda

Bo ta gra ma być śmieszna Uśmiech Pod względem ilości absurdalnego humory wyprzedza IMO nawet Monkey Island. Z resztą ta sama firma wyprodukowała obie gry.

PS. Szkoda, że nie zrobiono kontynuacji lub chociaż remaka żeby młodsze pokolenie graczy zapoznało się z tą klasyką.