Call of Duty: Modern Warfare 3 (PC) - okladka

Call of Duty: Modern Warfare 3 (PC)

Premiera:
08 listopada 2011
Premiera PL:
08 listopada 2011
Platformy:
Gatunek:
Akcja / Strzelanka
Język:
Producent:
Wydawca:
Strona:

ObserwujMam (185)Gram (58)Ukończone (150)Kupię (37)

Opis Call of Duty: Modern Warfare 3 (PC)
The_Boss @ 14:48 14.01.2011
Maciej "The_Boss" Warsiewicz

Śr. długość gry: 16h 46min

+ czaswięcej

Call of Duty: Modern Warfare 3 to strzelanina z perspektywy pierwszej osoby, będąca kolejną częścią popularnej serii wojennej, a mianowicie Call of Duty.

Gra kontynuuje historię kultowych już bohaterów, znanych nam z poprzednich odsłon serii, czyli "Soapa" MacTavish'a oraz kapitana Johna Price'a. Jest więc ona bezpośrednią kontynuacją wątku fabularnego rozpoczętego w Call of Duty 4: Modern Warfare. Przychodzi nam zatem po raz kolejny zmierzyć się z setkami bezwzględnych terrorystów oraz ich przywódcą, którym został Vladimir Makarov.

Twórcy zaserwowali nam, jak zawsze, rozbudowany tryb multiplayer, gwarantujący wysoki poziom doznań. Kompletnie zmieniono zestawy kill-streak'ów, otrzymaliśmy także nowe tryby gry, rodzaje broni oraz poszerzoną opcję tworzenia własnej klasy. Kolejną nowością w potyczkach sieciowych jest rozwijanie uzbrojenia używanego przez gracza. Jeśli wystarczająco długo korzystamy z danej giwery, możemy wtedy np. dostosować odrzut czy siłę rażenia do własnego stylu gry.

W Call of Duty: Modern Warfare 3 nie zabrakło także trybu Spec Ops, wraz z nowym wariantem zabawy o nazwie "Survival". Naszym zadaniem jest w nim odpieranie razem z przyjacielem nacierających kolejnych, coraz silniejszych fal przeciwników przez możliwie najdłuższy czas.

Call of Duty: Modern Warfare 3 działa na tym samym silniku graficznym, co poprzedniczki, jednak ponownie udoskonalonym. Bazuje przy tym na sprawdzonych już schematach, dzięki którym serię pokochały miliony graczy na całym świecie. Oprawa graficzna programu nie wybija się niczym znaczącym w porównaniu do swoich starszych braci.


Wkład w encyklopedię mieli:   sebil, Dirian, BystrzaQ, Daerdin,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Screeny i filmy z Call of Duty: Modern Warfare 3 (PC)
Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudossasuke257   @   14:08, 30.01.2012
Znakomita gra czego można było się spodziewać to przecież Modern Warfare gra kipi od akcji i spektakularnych zagrań jestem ciekaw co dalej z tą serią.
0 kudosbat2008kam   @   08:34, 25.02.2012
JEŻELI NIE UKOŃCZYŁEŚ MW3, NIE CZYTAJ PONIŻSZEGO POSTA!

Przed momentem ukończyłem tryb dla jednego gracza. Najogólniej mówiąc - jestem zachwycony.

Infinity Ward można zarzucać wiele - a to, że pod egidą Activision liczy się dla nich tylko kasa, a to, że są zbyt leniwi, by stworzyć nowy silnik, a to, że bazują na sprawdzonych schematach... Jednak chłopakom z IW nie można odmówić jednego - ich dzieła zachwycają fabułą, klimatem i fenomenalnie zarysowanymi postaciami, wszystko to zaś (w połączeniu z dynamicznym trybem multiplayer) jest nieziemsko grywalne.

Trzecia odsłona Modern Warfare to dla mnie najsłabsza z trzech części cyklu opowiadających o globalnym konflikcie między USA, a Rosją, oraz prywatnym konflikcie Price'a i Makarowa. Pod względem fabularnym MW3 ustępuje fenomenalnej pierwszej części z 2007 roku, zaś pod względem grywalności jest słabiej, niż w miodnym MW2. Najprawdopodobniej nie zapamiętam MW3 tak, jak zapamiętałem MW2 - pościg na skuterach śnieżnych, zabójstwo generała Shepharda czy śmierć Ghosta i Roacha zrobiły na mnie znacznie większe wrażenie, niż chociażby retrospekcje Yuri'ego, śmierć Soapa czy powieszenie Makarowa. Ale...

...MW3 to niemal idealne zwieńczenie trylogii! Pomimo tego, że masa lubianych i charyzmatycznych postaci przeniosła się do lepszego świata (dlaczego Soap?! Smutny ), tryumf dobra nad złem dał mi szalenie dużo satysfakcji. Zło zostało wyeliminowane, a cpt. Price w końcu udaje się na zasłużoną emeryturę... Piękne zakończenie.

Oprawę graficzną (pomimo, że lepszą niż w poprzednikach) również stawiam niżej. Lokacje z MW3 są co prawda świetne, ale dla mnie na pierwszym miejscu i tak jest Rio de Janeiro z MW2. Dźwięk niemal się nie zmienił i wciąż brzmi świetnie; wciąż też niestety jest daleko w tyle za serią Battlefield. Fizyka (poza wyreżyserowanymi scenkami i animacjami oponentów) niemal nie istnieje, brak też jest jakiejś mocno kontrowersyjnej sceny (wybuch w Londynie nie ma porównania do masakry na lotnisku z MW2).

Wady nie mają jednak znaczenia - w ostatecznym rozrachunku Modern Warfare 3 to gra złożona, kapitalna i wciagająca, a przy tym szalenie widowiskowa. Być może nie siedziałem przed nią z rozdziawioną gębą (tak jak wtedy, gdy zobaczyłem atom w MW1), ale i tak bawiłem się świetnie.

Zalety:

- zwieńczenie wspaniałej trylogii;
- mnóstwo satysfakcji płynącej z rozgrywki;
- Soap, Price, Sandman, Grinch, Yuri, Makarov, Frost,
- wbrew temu co mówią - nienajgorsza oprawa audiowizualna
- czarno-białe zakończenie. Happy end, to prawda, ale okraszony całą masą smutku...

Wady:

- oprawa daleko w tyle za Battlefieldem;
- multi wciąż nie dla mnie;
- jak grać w inne FPS'y, skoro seria Modern Warfare jest efektowniejsza od wszystkich razem wziętych?

Inne:

- Czym teraz zajmie się studio Infinity Ward?
- Jakim cudem Treyarch zamierza dorównać wspomnianej wyżej ekipie?


Ocena końcowa: 8.5/10

0 kudosDaerdin   @   09:57, 25.02.2012
Teoretycznie historia została zakończona, ale to samo można było powiedzieć o Modern Warfare. Zachajew został zabity, ale pojawił się Makarov. Tego oponenta też wyeliminowaliśmy, ale kto wie, czy nie pojawi się następny? Dumny
0 kudosbat2008kam   @   10:14, 25.02.2012
W sumie to wszystko jest możliwe, ciekawe tylko, z kim mieliby walczyć dzielni i prawi żołnierze amerykańscy, oraz nie mniej dzielni i prawi członkowie SAS. Jakby nie patrzeć, Bliski Wschód został pokonany, to samo Rosja... A Stany Zjednoczone więcej wrogów już nie mają. Chyba, że na tapetę weźmiemy komunistyczne Chiny i Koreę Północną.

A tak w ogóle to wątpię, by zrobili kolejną część Modern Warfare. Jakby nie patrzeć, fabuła kręci się wokół członków Task Force 141. A jak zapewne wiesz, aktualnie jedynym żyjącym członkiem owego oddziału jest podstarzały cpt. Price. Cała ,,młodzież'' oddała życie za pokonanie Makarova i spółki.

Nowego oponenta bym się nie spodziewał, bo wszyscy zostali wyeliminowani. W MW1 Makarov był wymieniany wśród głównych przeciwników i choćby dlatego można było przypuszczać, że ukaże się kolejna część. Aktualnie już takiej pewności nie mamy, bo wszystkie wątki (nawet drugo i trzecioplanowe) zostały zakończone i nie ma solidnej podbudowy pod robienie MW4.
0 kudosRadman   @   08:44, 04.05.2012
moim zdaniem najlepsza część CoD ,i jak dla mnie seria Modern Warfare wymiata
0 kudosFox46   @   13:43, 04.05.2012
Ta cześć zdecydowanie już ledwo zipie Szczęśliwy mimo iż jest nową to po prostu jest na poziomie znacznie niższym od pierwszego Modern Warfare (Multiplayer) ( Raptr ledwo 260 tysięcy )

najbardziej popularne jest MW2 a zaraz za nim MW1

Choć dla mnie numerem jeden i tak jest MW1 i COD1. I może będzie kolejna część ukazana w 2014 roku bo wtedy zmienia silnik graficzny i może nie będzie taki szmirowaty i nie dopracowany jak ten teraz. Nowy silnik nie oznacza że patrzy się na grafikę, ja bardziej patrzę nieco inne aspekty takie jak choćby możliwości silnika które w obecnym COD ledwo zipią od dobrych 3 lat.
0 kudosgregory16mix   @   14:51, 04.05.2012
Ledwo zipią, ale ja Fox się cieszę, że mogę na lapku płynnie grać. Nie dawno skończyłem singla i nieco mi szkoda, niektórych postaci, ale co tam. Historia skończona oczywiście epicko. W multi nie pogram, ale nie długo wymiana dostawcy neta więc może się coś zmieniSzczęśliwy
0 kudosDaerdin   @   14:55, 04.05.2012
Cytat: Fox46
najbardziej popularne jest MW2 a zaraz za nim MW1
Widać, jak bardzo ogarniasz temat CoDa, a w szczególności e-sportu. CoD4 jest niezaprzeczalnie liderem ogólnie w świecie strzelanek (w końcu najlepsza strzelanka wieloosobowa w historii) i to w nią gra ZDECYDOWANIE najwięcej ludzi.
0 kudosJacen22   @   16:32, 07.05.2012
Fajny COD. Dobra grafika i niezmiernie fajna fabuła. Fajne było zakończenie
0 kudosgorshot   @   18:25, 23.05.2012
A ja tam wole multi w Battlefild 3, W CoD-a lubie tylko kampanie bo Dice w Battlefildzie niepotrafi robić singla.Ale z tą grafiką to jusz przesada BTF3 jest o krok realistycznej grafiki a CoD MW 3 nadal siedzi w tym samym łajnie .
0 kudosSZYMEZ   @   16:49, 20.07.2012
wole jednak Battlefileda - każda część MW jak i Black Ops to dla mnie dokładnie to samo. Jest to grywalne i to bardzo, ale nie wiem już z góry, że nie kupie Black Ops ani I ani II bo nie będę płacił znów za to samo.
0 kudosAsmodeus22062002   @   13:37, 01.08.2012
Świetna gierka♥ grałem u taty a ta misja Iron Ladies oj to byłą chyba najlepsza misja w jaką grałem♥ zapomniałbym jeszcze o tej w Afryce lub jakimś podobnym kraju♥ i tej ostatniej co się miało taki zawalisty pancerz♥ przeszedłem to w 12h♥ ale cała grę a nie misje Dumny
0 kudosPanKosa   @   13:43, 01.08.2012
Cytat: Asmodeus22062002
Świetna gierka♥ grałem u taty a ta misja Iron Ladies oj to byłą chyba najlepsza misja w jaką grałem♥ zapomniałbym jeszcze o tej w Afryce lub jakimś podobnym kraju♥ i tej ostatniej co się miało taki zawalisty pancerz♥ przeszedłem to w 12h♥ ale cała grę a nie misje Dumny
Po co tyle tych serduszek... ?
0 kudosJacen22   @   18:23, 10.08.2012
Dla mnie lepszy był Special Ops niż Kompania MW 3.
0 kudosxsn   @   21:22, 09.12.2013
Fajna gra tylko szkoda ,że trochę szybko ją się przechodzi .
Dodaj Odpowiedź