MiniGRY
Gorące Informacje:
Crystal Dynamics myśli o powrocie kultowego Soul Reaver?

wyszukiwanie zaawansowane
Publicystyka
Multimedia
Społeczność
Poradniki
Rankingi
Moje MG
// // // // //

Call of Duty: Modern Warfare 3 (PC)

Okładka Call of Duty: Modern Warfare 3Premiera świat:08 listopada 2011Premiera polska:08 listopada 2011Gatunek:Akcja / StrzelankaPlatformy:X360  PC  PS3  WII  
DS  


Producent:Infinity WardWydawca:ActivisionDystrybutor:Licomp Empirical Multimed...Strona Domowa:wejdź »
Dodaj kafelek na stronę/forum!
Ocena redakcji:
Recenzja gry
8.0
Popularność:
Na podstawie liczby odwiedzin
99%

Opis gry:

autor opisu:   Maciej "The_Boss" Warsiewicz   @   14:48, 14.01.2011
Śr. długość gry:   15h 35min
Call of Duty: Modern Warfare 3 to strzelanina z perspektywy pierwszej osoby, będąca kolejną częścią popularnej serii wojennej, a mianowicie Call of Duty.

Gra kontynuuje historię kultowych już bohaterów, znanych nam z poprzednich odsłon serii, czyli "Soapa" MacTavish'a oraz kapitana Johna Price'a. Jest więc ona bezpośrednią kontynuacją wątku fabularnego rozpoczętego w Call of Duty 4: Modern Warfare. Przychodzi nam zatem po raz kolejny zmierzyć się z setkami bezwzględnych terrorystów oraz ich przywódcą, którym został Vladimir Makarov.

Twórcy zaserwowali nam, jak zawsze, rozbudowany tryb multiplayer, gwarantujący wysoki poziom doznań. Kompletnie zmieniono zestawy kill-streak'ów, otrzymaliśmy także nowe tryby gry, rodzaje broni oraz poszerzoną opcję tworzenia własnej klasy. Kolejną nowością w potyczkach sieciowych jest rozwijanie uzbrojenia używanego przez gracza. Jeśli wystarczająco długo korzystamy z danej giwery, możemy wtedy np. dostosować odrzut czy siłę rażenia do własnego stylu gry.

W Call of Duty: Modern Warfare 3 nie zabrakło także trybu Spec Ops, wraz z nowym wariantem zabawy o nazwie "Survival". Naszym zadaniem jest w nim odpieranie razem z przyjacielem nacierających kolejnych, coraz silniejszych fal przeciwników przez możliwie najdłuższy czas.

Call of Duty: Modern Warfare 3 działa na tym samym silniku graficznym, co poprzedniczki, jednak ponownie udoskonalonym. Bazuje przy tym na sprawdzonych już schematach, dzięki którym serię pokochały miliony graczy na całym świecie. Oprawa graficzna programu nie wybija się niczym znaczącym w porównaniu do swoich starszych braci.

Encyklopedia uzupełniona przez:   sebil, Dirian, BystrzaQ, Daerdin,
PEGI: Od 18 latZawiera przemocZawiera mocny język
Najnowsze wiadomości na temat Call of Duty: Modern Warfare 3:

Recenzja, zapowiedź, kody, poradnik i inne:


Recenzja Call of Duty: Modern Warfare 3Recenzja Call of Duty: Modern Warfare 3 (X360)
Lubię strzelanki. Przyznaję się do tego bez wstydu i z wypiętą dumnie klatą. Nie powiem, czasem mam dość tego, że każda możliwa marka jest w ostatnim czasie konwertowana do jakiejś odmiany FPS’a,...
Zapowiedź Call of Duty: Modern Warfare 3Zapowiedź Call of Duty: Modern Warfare 3 (X360)
Call of Duty powraca! Kto się cieszy? Dla wielu graczy seria ta skończyła się na „czwórce”, później było jedynie odcinanie kuponów i powielanie schematów. Mimo to CoD sprzedaje się wyśmienicie i...
-Poradnik dla Call of Duty: Modern Warfare 3 (X360)
-Call of Duty: Modern Warfare 3 - problemy, pytania i porady
-Jak powstawało pierwsze Call of Duty - o walce z Medal of Honor opowiadają byli pracownicy Infinity Ward i Activision
-Podsumowanie serii Call of Duty - Black Ops 2 będzie dziewiątą odsłoną
-Prezentownik 2011
-Zasłyszane na Mieście - wybieramy gry roku 2011
-Pliki z gry Call of Duty: Modern Warfare 3
-Rozmowy na temat Call of Duty: Modern Warfare 3

Screeny i filmy z Call of Duty: Modern Warfare 3:


Call of Duty: Modern Warfare 3 - screen - 26.05.2011 - nr. 182814Call of Duty: Modern Warfare 3 - screen - 26.05.2011 - nr. 182815Call of Duty: Modern Warfare 3 - screen - 26.05.2011 - nr. 182816Call of Duty: Modern Warfare 3 - screen - 26.07.2011 - nr. 186872
W akcji - Call of Duty: Modern Warfare 3The Vet and The n00b - Call of Duty: Modern Warfare 3

Wymagania sprzętowe:

Platforma:PCProcesor:Core 2 Duo T7250, 2GHzKarta Graficzna:GeForce 8600 GTPamięć RAM:1GBSystem:Windows XP
Ważne!! Proszę uzupełnić w profilu posiadaną konfigurację komputera. System strony oszacuje wówczas czy gra będzie poprawnie działać na Twoim komputerze!
Wysoką wydajność komputera zapewnią
płyty główne firmy GIGABYTE

Ranking gier - wg. redakcji

Gra nie jest obecna w rankingu, nie została zrecenzowana!
Czy wiesz że:
Czy wiesz, że będąc zarejestrowanym czytelnikiem możesz posiadać blog, gromadzić doświadczenie oraz osiągnięcia za przeróżne czynności na stronie?
  Polecamy także:

Komentarze do gry Call of Duty: Modern Warfare 3 (15 najnowszych):Dodał: sasuke257      @ 14:08, 30.01.2012

Znakomita gra czego można było się spodziewać to przecież Modern Warfare gra kipi od akcji i spektakularnych zagrań jestem ciekaw co dalej z tą serią.

Dodał: bat2008kam      @ 08:34, 25.02.2012

JEŻELI NIE UKOŃCZYŁEŚ MW3, NIE CZYTAJ PONIŻSZEGO POSTA!

Przed momentem ukończyłem tryb dla jednego gracza. Najogólniej mówiąc - jestem zachwycony.

Infinity Ward można zarzucać wiele - a to, że pod egidą Activision liczy się dla nich tylko kasa, a to, że są zbyt leniwi, by stworzyć nowy silnik, a to, że bazują na sprawdzonych schematach... Jednak chłopakom z IW nie można odmówić jednego - ich dzieła zachwycają fabułą, klimatem i fenomenalnie zarysowanymi postaciami, wszystko to zaś (w połączeniu z dynamicznym trybem multiplayer) jest nieziemsko grywalne.

Trzecia odsłona Modern Warfare to dla mnie najsłabsza z trzech części cyklu opowiadających o globalnym konflikcie między USA, a Rosją, oraz prywatnym konflikcie Price'a i Makarowa. Pod względem fabularnym MW3 ustępuje fenomenalnej pierwszej części z 2007 roku, zaś pod względem grywalności jest słabiej, niż w miodnym MW2. Najprawdopodobniej nie zapamiętam MW3 tak, jak zapamiętałem MW2 - pościg na skuterach śnieżnych, zabójstwo generała Shepharda czy śmierć Ghosta i Roacha zrobiły na mnie znacznie większe wrażenie, niż chociażby retrospekcje Yuri'ego, śmierć Soapa czy powieszenie Makarowa. Ale...

...MW3 to niemal idealne zwieńczenie trylogii! Pomimo tego, że masa lubianych i charyzmatycznych postaci przeniosła się do lepszego świata (dlaczego Soap?! Smutny ), tryumf dobra nad złem dał mi szalenie dużo satysfakcji. Zło zostało wyeliminowane, a cpt. Price w końcu udaje się na zasłużoną emeryturę... Piękne zakończenie.

Oprawę graficzną (pomimo, że lepszą niż w poprzednikach) również stawiam niżej. Lokacje z MW3 są co prawda świetne, ale dla mnie na pierwszym miejscu i tak jest Rio de Janeiro z MW2. Dźwięk niemal się nie zmienił i wciąż brzmi świetnie; wciąż też niestety jest daleko w tyle za serią Battlefield. Fizyka (poza wyreżyserowanymi scenkami i animacjami oponentów) niemal nie istnieje, brak też jest jakiejś mocno kontrowersyjnej sceny (wybuch w Londynie nie ma porównania do masakry na lotnisku z MW2).

Wady nie mają jednak znaczenia - w ostatecznym rozrachunku Modern Warfare 3 to gra złożona, kapitalna i wciagająca, a przy tym szalenie widowiskowa. Być może nie siedziałem przed nią z rozdziawioną gębą (tak jak wtedy, gdy zobaczyłem atom w MW1), ale i tak bawiłem się świetnie.

Zalety:

- zwieńczenie wspaniałej trylogii;
- mnóstwo satysfakcji płynącej z rozgrywki;
- Soap, Price, Sandman, Grinch, Yuri, Makarov, Frost,
- wbrew temu co mówią - nienajgorsza oprawa audiowizualna
- czarno-białe zakończenie. Happy end, to prawda, ale okraszony całą masą smutku...

Wady:

- oprawa daleko w tyle za Battlefieldem;
- multi wciąż nie dla mnie;
- jak grać w inne FPS'y, skoro seria Modern Warfare jest efektowniejsza od wszystkich razem wziętych?

Inne:

- Czym teraz zajmie się studio Infinity Ward?
- Jakim cudem Treyarch zamierza dorównać wspomnianej wyżej ekipie?


Ocena końcowa: 8.5/10


Dodał: Daerdin      @ 09:57, 25.02.2012

Teoretycznie historia została zakończona, ale to samo można było powiedzieć o Modern Warfare. Zachajew został zabity, ale pojawił się Makarov. Tego oponenta też wyeliminowaliśmy, ale kto wie, czy nie pojawi się następny? Dumny

Dodał: bat2008kam      @ 10:14, 25.02.2012

W sumie to wszystko jest możliwe, ciekawe tylko, z kim mieliby walczyć dzielni i prawi żołnierze amerykańscy, oraz nie mniej dzielni i prawi członkowie SAS. Jakby nie patrzeć, Bliski Wschód został pokonany, to samo Rosja... A Stany Zjednoczone więcej wrogów już nie mają. Chyba, że na tapetę weźmiemy komunistyczne Chiny i Koreę Północną.

A tak w ogóle to wątpię, by zrobili kolejną część Modern Warfare. Jakby nie patrzeć, fabuła kręci się wokół członków Task Force 141. A jak zapewne wiesz, aktualnie jedynym żyjącym członkiem owego oddziału jest podstarzały cpt. Price. Cała ,,młodzież'' oddała życie za pokonanie Makarova i spółki.

Nowego oponenta bym się nie spodziewał, bo wszyscy zostali wyeliminowani. W MW1 Makarov był wymieniany wśród głównych przeciwników i choćby dlatego można było przypuszczać, że ukaże się kolejna część. Aktualnie już takiej pewności nie mamy, bo wszystkie wątki (nawet drugo i trzecioplanowe) zostały zakończone i nie ma solidnej podbudowy pod robienie MW4.

Dodał: Radman      @ 08:44, 04.05.2012

moim zdaniem najlepsza część CoD ,i jak dla mnie seria Modern Warfare wymiata

Dodał: Fox46      @ 13:43, 04.05.2012

Ta cześć zdecydowanie już ledwo zipie Szczęśliwy mimo iż jest nową to po prostu jest na poziomie znacznie niższym od pierwszego Modern Warfare (Multiplayer) ( Raptr ledwo 260 tysięcy )

najbardziej popularne jest MW2 a zaraz za nim MW1

Choć dla mnie numerem jeden i tak jest MW1 i COD1. I może będzie kolejna część ukazana w 2014 roku bo wtedy zmienia silnik graficzny i może nie będzie taki szmirowaty i nie dopracowany jak ten teraz. Nowy silnik nie oznacza że patrzy się na grafikę, ja bardziej patrzę nieco inne aspekty takie jak choćby możliwości silnika które w obecnym COD ledwo zipią od dobrych 3 lat.

Dodał: gregory16mix      @ 14:51, 04.05.2012

Ledwo zipią, ale ja Fox się cieszę, że mogę na lapku płynnie grać. Nie dawno skończyłem singla i nieco mi szkoda, niektórych postaci, ale co tam. Historia skończona oczywiście epicko. W multi nie pogram, ale nie długo wymiana dostawcy neta więc może się coś zmieniSzczęśliwy

Dodał: Daerdin      @ 14:55, 04.05.2012

Cytat: Fox46
najbardziej popularne jest MW2 a zaraz za nim MW1
Widać, jak bardzo ogarniasz temat CoDa, a w szczególności e-sportu. CoD4 jest niezaprzeczalnie liderem ogólnie w świecie strzelanek (w końcu najlepsza strzelanka wieloosobowa w historii) i to w nią gra ZDECYDOWANIE najwięcej ludzi.

Dodał: Jacen22      @ 16:32, 07.05.2012

Fajny COD. Dobra grafika i niezmiernie fajna fabuła. Fajne było zakończenie

Dodał: gorshot      @ 18:25, 23.05.2012

A ja tam wole multi w Battlefild 3, W CoD-a lubie tylko kampanie bo Dice w Battlefildzie niepotrafi robić singla.Ale z tą grafiką to jusz przesada BTF3 jest o krok realistycznej grafiki a CoD MW 3 nadal siedzi w tym samym łajnie .

Dodał: SZYMEZ      @ 16:49, 20.07.2012

wole jednak Battlefileda - każda część MW jak i Black Ops to dla mnie dokładnie to samo. Jest to grywalne i to bardzo, ale nie wiem już z góry, że nie kupie Black Ops ani I ani II bo nie będę płacił znów za to samo.

Dodał: Asmodeus22062002      @ 13:37, 01.08.2012

Świetna gierka♥ grałem u taty a ta misja Iron Ladies oj to byłą chyba najlepsza misja w jaką grałem♥ zapomniałbym jeszcze o tej w Afryce lub jakimś podobnym kraju♥ i tej ostatniej co się miało taki zawalisty pancerz♥ przeszedłem to w 12h♥ ale cała grę a nie misje Dumny

Dodał: PanKosa      @ 13:43, 01.08.2012

Cytat: Asmodeus22062002
Świetna gierka♥ grałem u taty a ta misja Iron Ladies oj to byłą chyba najlepsza misja w jaką grałem♥ zapomniałbym jeszcze o tej w Afryce lub jakimś podobnym kraju♥ i tej ostatniej co się miało taki zawalisty pancerz♥ przeszedłem to w 12h♥ ale cała grę a nie misje Dumny
Po co tyle tych serduszek... ?

Dodał: Jacen22      @ 18:23, 10.08.2012

Dla mnie lepszy był Special Ops niż Kompania MW 3.

Dodał: xsn      @ 21:22, 09.12.2013

Fajna gra tylko szkoda ,że trochę szybko ją się przechodzi .


 Dodaj Komentarz:

UWAGA: Aby komentować materiały na MiastoGier.pl trzeba być zalogowanym. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się korzystając z formularza na górze strony. Jeśli chcesz zarejestrować nowe konto, uczynisz to w tym miejscu.


© 2004-2015 MiastoGier.pl   »   O nas   |   Disclaimer   |   Reklama   |   Nabór do Redakcji   |   Regulamin
ISSN: 1898-7109     Ostatnia aktualizacja: 09.10.2015
UWAGA: W ramach portalu stosujemy pliki cookies. Więcej szczegółów w naszej polityce cookies.